• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    KATKA119: Puc si v Sape motorku, za den pak uvidis to, co bys jinak obchazela tejden ... a hlavne od toho necekej zadny zazraky ... takovej Liptovskej Mikulas :D
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    Sapu zvládneš v teniskách, nebo já sem ju dal v teniskách a okolí a Fancipan je asi nejlepší jít v gumákách, které tam koupíš na jedno použítí..je tam extrémní bahno a mokro..
    KATKA119
    KATKA119 --- ---
    potřebovala bych radu ohledně bot, budu měsíc v Hanoji, pokud mi to vyjde ráda bych si udělala 3-4denní výlet do okolí Sapy, možná zkusit i Fansipan. Má smysl kvůli 1 horskému výletu tahat pohorky (či nějaké podobné boty) nebo bych to zvládla v teniskách popřípadě trekovejch sandálích? dík
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    čaute, když sem byl ve vietnamu, potkal sem v Saigonu nějaké brity, co se tam živili výukou angličtiny a říkali mi, že za to maj celkem dobrý prachy (teda jako na vietnam)..a teď by kamarád a možná i já bysme chtěli zkusit tam jet vyučovat anglitinu, ale já už si nepamatuji, kolik že říkali, jaký jsou tam sazby za hodinu při individuální výuce a ve skupině..nemáte někdo náhodou info? popřípadě jaký certifikát tam budou chtít - uznávak - pokud vůbec to budou řešit. děkuji za info
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    LYDI: to neva, beru vsechno. ceny ani tak nezajimaj, spis places to see a to se nemeni. dikes
    LYDI
    LYDI --- ---
    mam ale jeste z roku 2007, tak to uz nebude uplne aktualni...
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    ahoj. nemate nekdo pruvodce Viet v pdf, nebo obdobnym formatu? dikes
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    MINOU: do listopadu v sape vege restaurace byla, ale nebyl zájem ... vím o pár zastrcenych restoskach v patře s tofu a nesmazenymi zavitku - někdy se stav :)
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    Děkuju moc. Právě Vietnam je země lahodného tofu, ovoce a zeleniny, takže dle všech info zatím je to pro čechy v tomto směru ráj na zemi...

    oproti klasické bezmasé nabídce všech rrestaurací smažený sýr se šunkou....
    MINOU
    MINOU --- ---
    MAKAK: jinak si najdi dle svého operátora s kým má jaké dohody. Pro představu-já měla O2, tak jsem koukla na stránky a zjistila, že mi vše bude fungoval, když si ve VN nastavím, myslím Viettel. Jinak si fakt kup VN simku, kdybys potřebovala volat domů i jinak než přes skype.
    MINOU
    MINOU --- ---
    MAKAK: pokud budeš ve větších městech, nebo u chrámů, tak tam téměř vždy najdeš čistě vegetariánské restaurace-hledat nápis "chay" (quan an chay, com chay...) Všude vařili naprosto úžasně, a to jsem všežravec, a navíc je to levný! V jídle nikdy nebylo nic z mlíka, z vajec možná nějaký smaženky, ale spíš jsme měli většinou několik druhů zeleniny, tofu, soju na různý způsoby a zeleninovej vývar... mmm, to mi v Čechách dost chybí-kdybyste měli tip, jestli je nějaký stánek na Sapě...-sem s ním!
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    MAKAK: holka holka...vegan? to je hell..to tam radeji ani nejezdi pac nic jinyho nez rejzi a salat nebudes moct jist..pekelne se ochuzujes..a pritom je VN proflakla svou uzasnou kuchyni .....

    zalezi na jak dlouho tam jedes ale my meli vietnamsky cislo a super - internet zdarma, kupovali sme kupon asi za 200 000 vnd a vydrzelo to dlouho...volani do CR myslim kolem 6czk/min..proste smesny...
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    MAKAK: mno tak to se asi prochazka kulinarskym rajem zmeni v docela krutou realitu suchy rejze se salatem :D Vskutku nezavidim ....
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    SMOKIE: já jsem veganka, takže asi ne :)

    a stejný zábrany mám vůči všem zvířatům, i když ten pes větší přece jen od narození máme pejska doma, tak k nim člověk má jiný vztah...


    nevíte náhodou někdo, jak je to s mobilama? v korei ségře ani nechodili zprávy, funguje tam české číslo s roamingem?
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    MAKAK: pockej, jako za petimesicni pobyt ve vietnamu ? To uvidis i pro tebe njspis horsi veci, nez pyramidy pecenejch psu...Kdyz se nebudes striktne vyhejbat vsemu masovymu, co nema sest nohou, ploutve nebo zobak, tak ho nejspis v nejaky smesi nebo polivce i ochutnas :)

    Ale to jsou nase bily zabrany a ten kdo je nema je dost ve vyhode, a to nejen tim, ze lip zapadne, ale i si vic uzije, nejen chuti mistnich bun cho :)
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    já dourfám, že za můj pěti měsíční pobyt se teda pohledu na upečenýho psa dokážu vyhnout...
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    SMOKIE: Pes není špatnej (ale jedla jsem ho jen na korejskej způsob) - ovšem za podobnej převoz zvířat bych někdy fakt stahovala zaživa, ať už jsou to prasata tady nebo psiska na východě...
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    SMOKIE: tak priste, nejela sem tam urcite naposled:)
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    STARAKRYSA: tak phu quoc je uz moc pro turisty, ale v HCMC jsi akorat nejspis nezaregistrovala ... tak to jeste jedna moje oblibena :

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam