• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    NANU
    NANU --- ---
    VOJTA01:
    MAKAK: díky za info
    VOJTA01
    VOJTA01 --- ---
    Jen já jsem měl většinou zkušenost, že mi to často nevydalo víc než 3 mega, což se pak může projevit na poplatcích za výběr.
    NANU
    NANU --- ---
    MISHUGGE: dobrá, to je docela pozitivní odpověď :D díky!
    MISHUGGE
    MISHUGGE --- ---
    NANU: ne každý bankomat ti peníze dá, chce to zkoušet, na třetí pokus se mi vždy povedlo :). Bankomaty jsou ve větších městech všude, takže to není problém.
    NANU
    NANU --- ---
    Poradíte jak je to ve Vietnamu s výběrem z bankomatu? Vezu si nějaké dolary, ale ráda bych měla většinu peněz na účtu a vybírala z karty (mám českou spořitelnu). Myslíte, že je to ok, nebo mátě nějaké negativní zkušenosti?
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    INDEX: Taky jsem ho tam nakonec sehnal, ale ne v pohodě:) Obešel jsem asi deset potravin, než jsem ho našel.
    A zajímalo by mě, jak ho připravuješ. Normální zelený (případně s jasmínem nebo lotosem) si prostě nasypu odhadem trochu na dno hrnku a zaleju vodou a i třeba po hodině se to dá normálně pít.
    Tady jsem nasypal do hrnku zhruba stejně jako zeleného a bylo to naprosto nepitelné. Zkoušel jsem pak dát asi čtyřikrát míň, to už se dalo, ale jakmile mi to plavalo v hrnku třeba 15 minut, tak už to nešlo. Tak buď musím začít používat nějaké sítko a po chvilce louhování to dát pryč (ale ve Vietnam Food určitě síto nepoužívají, tam to prostě nasypou do konvice), nebo toho sypat ještě míň.
    INDEX
    INDEX --- ---
    MAKOSHARK: Zrovna tenhle jsem v pohodě sehnal na Sapě v potravinách:-)
    DMAG
    DMAG --- ---
    Cu Chi - neuvěřitelný systém tunelů, Vietnam | ŽivotNaCestách.cz
    http://www.zivotnacestach.cz/cu-chi-neuveritelny-system-tunelu-vietnam/
    NANU
    NANU --- ---
    Máte někdo zkušenost s vyřizováním víz zde: http://www.aca-voyage.com/visa/apply-for-vietnam-visa.html?lang=en
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    INDEX: Hledal jsem ten čaj všude možně v Německu, kde teď pracuju; bohužel jsem ve městě, kde nejsou žádní Vietnamci a nedá se sehnat. Od místních Číňanů jsem zjistil, že je to asi totéž, co čínský http://en.wikipedia.org/wiki/Kuding , ale v čínských obchodech taky neexistuje a pověřil jsem jednu Číňanku sháněním v jihovýchodní Číně - taky nesehnala.
    Moje jediná naděje je moje dnešní návštěva Prahy:) Kam jít v Praze hledat vietnamské čaje? Do Sapy v Písnici, do Holešovic?
    YAPHET
    YAPHET --- ---
    Zdravim ! Chce se zeptat, ma nekdo zkusenosti s vycestovanim do Vietnamu na tzv. "rychlopas" ? A jak dlouho trva vyrizeni viz klasickou cestou pres prazskou ambasadu ? Diky !
    NANU
    NANU --- ---
    ZOLTAN: tak potom napiš jak bylo, odlétám týden po vás do Saigonu.
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    ZOLTAN: Co lita primo z Prahy do Vietnamu? Jsem myslel, ze jediny primy spoj z Prahy do vychodni Asie je do Soulu.
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    ZOLTAN: ty jo..to mi pride vylozene skoda jen na tejden...jinak ceny letenek supr
    VOJTA01
    VOJTA01 --- ---
    To jsem ani nevěděl, že z Prahy tam něco přímo lítá
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    ZOLTAN: Z Prahy, bez prestupu...
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    VOJTA01: Ok diky!
    10800 Odlet pozitri, navrat za tyden na to. Jen na skok tam na plaz a zase zpet.
    VOJTA01
    VOJTA01 --- ---
    ZOLTAN: řekl bych že to bude stejné jako v Thajsku, taky asi záleží, kam se chystáte (sever, jih). Btw, za kolik máte letenky?
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    Zdravim vespolek!
    Nasli jsme ted levne letenky do vietnamu a tak dumame, jak je to tam se stabilitou pocasi? Radi bychom se nahrali u more ale koukame na predpoved, ze tam porad prsi. Jak to je? Ma smysl letet tam pristi tyden, kdyz se chceme jen na par dni vyvalit? Nebude na nas prset? Nebo je obloha stejne jako v Thajsku touhle dobou mlecna a jinak se to da prezit?
    Predem diky
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    PROMETHEA: teda hlavne ta terasa na tripadvisoru, dalsi fotky uz nejsou nic extra

    bookla jsem nakonec hostel na PNL, s dobrejma recenzema, tak doufam, ze v poho...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    dekuju moc!!
    MAKOSHARK: to vypada fakt dobre!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam