• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    FI_CZECH
    FI_CZECH --- ---
    MR_DAN: Můžu potvrdit, že s tím měl kámoš minulej tejden problém. Vrátili ho a šel si zařizovat normální víza a letěl o 2 dny později. Psal report kamarádovi vietnamistovi, co se na Vietnam a víza, specializuje a ten to pak asi nějak zjišťoval a měl by vědět podrobnosti : http://www.vietnamisa.cz
    Nebo je aktivní na FB
    VOJTA01
    VOJTA01 --- ---
    DR_COOPER: Z Danangu do Hoi Anu je to jen pár (desítek) minut, pokud se budeš do toho Danangu vracet, tak by se skoro vyplatilo pučit si třeba v tom Danangu motorky. Jinak my jsme měli objednaný tágo přímo z Hoianskýho hotelu co na nás čekalo na letišti. Zpátky jsme pak jeli nějakym busem co nám domluvili na hotelu.
    MISHUGGE
    MISHUGGE --- ---
    DR_COOPER: jela jsem tedy jen z Hoi An do Da Nang příměstským busem, tuším za 15 000 dongů, budou na tebe určitě zkoušet přemrštěné ceny, ale ceník je vylepen z boku autobusu u vstupních dveří, takže stačí jen na něj ukázat. Obráceně to musí taky tak fungovat. Nebo zajít do jakéhokoliv hotelu, určitě tam mají nasmlouvané turistické busy, nejsou o moc dražší.
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    GUDRUN: Dekuju, to by pomohlo :D No a jak teda dojet do Hoi Anu z Danangu?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DR_COOPER: Danang Hoian si precti na wikitravel, jede tam hustej scam ojebavani na jizdnem, pekne jsme se pohadali. Jo a Marble Mountain stoji za videni, batoh muzes nechat u pokladny, pokud v nem nemas zlaty tele, je to hned u autobusu do Hoianu. Pripadne ti vecer dohledam odkazy
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    DR_COOPER: Je to oficiální možnost jak získat vízum. Pokud to nějací blbečkové z Ruzyně nechápou a máš kvůli nim potíže (případně vůbec neodletíš, přijdeš o peníze, zkur*íš si dovolenou), tak je podle mě stížnost na místě.
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    Mimochodem nemate nahodou někdo zkušenost s cestou z Danangu do Hoi Anu? A priapadne s leteckou spolecnosti Jetstar? Chceme s nima letet zpaty z Danangu do Saigonu, ale mam trochu strach, abychom pak chytli letadlo domu.
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    MR_DAN: Hele, mozny to je, ale na druhou stranu nam oficialni zastupce Emirates rikal, ze to byla oficialni informace z vietnamske strany, ze ta viza uz nebudou uznávat, pouze s výjimkou, ze tam jedes z humanitárních duvodu. Asi udajne proto, ze se s tim jako ve velkem kseftovalo a ze z toho asi ty spravny lidi nedostaly ty spravny prachy... Predpokladan, ze asi tusis, jak to ve Vietnamu chodi :D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DR_COOPER: hele uz me to napadlo driv a jak to zni tak me to v tom utvrzuje ... jestli nahodou ti dva cesi nemeli ten papir blbe vyplnenej - spatny datum zacatku/konce viza, spatny cislo pasu, nemeli 45 usd, byli to nejaky vagusove apod
    tak snad s Aeroflotem problemy nebudou...
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    JInak ještě par poznatku. Bacha na bile taxíky před Muzeem vaky proti USA. Jsou to strasny zlodeji. Samozrejme, ze i když uz jsem projel kde co, tak vlivem unavy a horka jsem tam vlezl... a pod dojmem toho ze budu koukat na taxametr, jsem se nechal ukolebat a najednou koukam, ze místo realnech asi 100K, tam bylo asi 280. A pak mne ten hajzl ještě navíc okradl klasickym trikem "jeje, upadla mi bankovka, ale pane vy jste mi nedal 200K, ale jenom 20K". TO si pak clovek pripada jak debil. Ale pisu to sem proto, ze i když si stokrát rikate, ze to mate pod kontrolou, tak nemate :D
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    MAKOSHARK: No hele ja nevim. Rikam, co se nam stalo. Emirates nas normalne nejdriv odmitli nalozit s tim, ze se jim den předtím vratili ze Saigonu dva cesi, kteří vlastne leteli zbytecne, protože je vratili. Ono to od nich bylo docela profi, protože nas varovali a pak se to snazili neja vyresit. Nevim samozrejme, jestli ta jejich informace byla spravna, ale na druhou stranu, proc by si to vymysleli?
    MAKOSHARK: Nechapu. Proc na personal Ruzyne? Tak to byla moje volba, ze jsem si to ulehcil, přes ten internet.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DR_COOPER: ja jsem zkousel hledat, nikde jsem nenasel jedinou zminku o tom, ze by kdokoliv ve svete mel s tim onlinem vizem problem, ani v poslednim mesici... takze jestli na me tohle na ruzyni vytahnou, tak budu asi pekne neprijemnej...
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    DR_COOPER: Doufám, že podáte na personál z Ruzyně nějakou pořádnou stížnost za tohle, to je neskutečný.
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    MR_DAN: Hele ja opravdu netusim. Na Ruzyni jsme se z toho malem slozili, byli to nervy jak svine, ale lidi z Emirates byli strasne v pohode a telefonovali jak o život a nakonec to nejak vyresili. I kdyt se teda kvůli nam zpozdil odlet z Prahy :DDDD Ale při priletu do Saigonu jsem byl nervni az dokud jsem nemel vizum v pasu :D Zkus se informovat na ambasade asi. Jinak fakt nevim. Ale v Saigonu tam bylo mraky turistu z celého světa a všichni měli to vizum jako my... z netu.
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    KROKODILE: No nakonec jsme listky sehnali v pohode, akorát jsme si je koupili do vlaku evidentne nižší kategorie. Takze i když jsme měli soft bed, tak to byl kentus nepredstavitelne urovne. A to docela snesu dost :D Ale zase jel az do Quy Nhonu a nemuseli jsme jet z Dieu Tri taxíkem. A prijezd do Quy Nhonu po te jejich vlecce, co se tahne přes dvorky skrz město 5 km za hodinu, to je taky zážitek. :D
    KROKODILE
    KROKODILE --- ---
    Má někdo zkušenosti s vymáháním kompenzace za delayed luggage? 22 dní při vzdálenosti 10 000 km mi přijde docela dost... netušim o kolik si můžu říct a kalkulačku jsem na to fakt nenašel
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Tak kdyby se někdo chtěl ponořit do vietnamské filosofie

    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DR_COOPER: wow tak to je docela sranda, pac s tim tak nejak pocitam ... na zaklade ceho poustej nebo nepoustej se poznat nedalo?
    KROKODILE
    KROKODILE --- ---
    DR_COOPER: hardly... Kupuj pár dní předem, byvaj dost narvany
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    Jo a mimochodem včera nas malem nepustili na Ruzyni do letadla na ta online Viza. Ze prej vietnamska vláda zmenila podmínky a tahle online viza uz neplati. Byly to strasny nervy, ale nakonec nas teda pustili. A v Saigonu zadne problémy po priletu tak nevim. Ve stredu prej ale nejake cechy vratili.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam