• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    SAMOUT: no, tak po 14 dnech jsem k tomu sedla a ten jeho text (ČECH VE VIETNAMU) upravila bez html kodu
    je tam základní slovníček pr benzínky a odvoz z hotelu a jak na online víza
    Slovniček VN a víza - Dokumenty Google
    https://docs.google.com/document/d/1vCYRwX6YJOtay9io8dW0Zw5qSBTHfY9c5e1VjW2fZXE/edit?usp=sharing

    nedá se to nějak přidat do záhlaví?

    MIHAAL
    MIHAAL --- ---
    obycejny clovek ;)

    Barack Obama and Anthony Bourdain meet up in Hanoi for some beer and bun cha
    http://mashable.com/2016/05/23/obama-vietnam-visit/#s0Fwnk58d5qI
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    SAMOUT: Mám to v plánu stejně :))
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    BIGG23: V Asii jsme byli prvně, a nepotřebovali jsme ho, ČvV bohatě stačil :-). Doprava byla souborem letenek koupených ještě doma, motorky (o které se, pokud se dobře pamatuju, v LP dočteš, že se to moc nedoporučuje. Logicky, protože pak nepotřebuješ LP), taxíků (minimum, vlastně jen na letiště a zpět, jednou v Hue na nádraží), a jednoho přejezdu vlakem, kterej jsme si našli na netu (a lístky nám za 1$ / lístek koupili lidi z hotelu, kde jsme byli ubytovaní). Ale jo, pokud to někomu vyhovuje, tak proč ne. Pokud tam ještě někdy pojedem (rádi bychom), tak si v Saigonu půjčíme skůtry, koupíme simku s netem, a budem se normálně toulat na skůtrech (s případným občasným přejezdem vlakem). Jo, ještě přítelka našla v LP čámskou věž Po Ro Me, ta byla fajn (i když spíš stran věcí okolo, než samotné věže).
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    SAMOUT: SAMOUT: já si přečetl vždycky aspoň o daný lokalitě a případně porovnal možnosti dopravy, který jsou tam skvělé napsaný, s internetem a někdy dost zavadejicimi informacemi od domorodců. Obsahuje i někdy užitecny mapy a vůbec jsem rad, že jsem ho měl.

    ;);):)

    A z tvyho hatingu cítím trochu zaujetí, že? ..... fuj LOUNLY PLANEET ;)
    Neříkám, že je to nepostradatelný, v ale hodil se ;) .... ještě pokud jede někdo poprvy do Asie....
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    TATONKA: Je, přítelka ho v nějakým pominutí smyslů před cestou do Vietnamu koupila, a na svém tvrzení naprosto trvám. Není v tom nic užitečnýho, prostě ne.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    SAMOUT: to vis ze jo... Nerikam, ze to je nejaka nepostradatelna studnice moudrosti, ale pro bezny jedince se najdou i dalsi moznosti vyuziti, ale rozhodne to neni tak marny jak si predstavujes.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    TATONKA:Jsou jen dvě věci, na který jde tahle kniha použít - historie paláce v Hue, potažmo hrobek vladařů v blízkém okolí města, a pak zabíjení much. Jinak je to naprosto přesný návod co ve Vietnamu nedělat, kam nechodit, čemu se vyhnout (prostě dělejte přesný opak toho, co vám radí LP).
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Zdravím, mám na prodej průvodce Vietnam od Lonely planet (v češtině). Je to nejnovější aktualizované vydání. Původní cena byla cca 700, nabízím za půlku, vpřípadě rychlého jednání sleva na 300. Je trochu použitý, ale jinak v celkem dobrém stavu.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    kdyby nahodou nekdo :) blizsi info u me v poste, pripadne v inzeratu kontakt na kolegyni

    Průvodce ve Vietnamu - cestování, poznávání, dobrodružství
    http://www.hedvabnastezka.cz/prace-v-outdooru-a-cestovani/26443-pruvodce-ve-vietnamu/
    ERTEPLE
    ERTEPLE --- ---
    WONDRAS: Dík, nakonec jsme skončili ve VINH HY, Vinh hy Resort. Vesnice, resort, i okolí všechno super. MUI NE bylo přeci jen daleko neměli jsme už tolik času a bikes půjčený Nha Trangu,.
    Kdyby někoho zajímali nějaké podrobnosti, můžu dát akturální info).
    ERTEPLE
    ERTEPLE --- ---
    Zdar z Quy Nhon docela sranda tu jenom, ta pláž docela kentus, ale tak na motorce kousek od ráje. Zítra míříme do Nha trangu, to je fakt škoda že si zrušil čech ten blog, uložený to taky nikde nemám. Nějaký tip na nějaký podobný zajímavý blog klidně v agnličtině o Nha Trangu a okolí?
    My jsme se totiž trochu sami ojebali, chtěli jsme na pár dní západňáckej zevl v nějakým resortu pěkným menším u moře. Podle infa co jsme si zjišťovali vyhrálo Bãi Xép, bohužel jsme si to nebookovali dopředu a někdo tam slaví svatbu. Takže všechno plný sbohem Life's A Beach resort(((. Tudíž by mě zajímalo jestli někdo nemáte nějakej fajnej tip na ubytování někde Nha trang a okolí případně jižněji klidně i trochu dál. Budget tak pokoj/chatka pro dva do milionu. Žhavíme google i agodu ale nic podobnýho (hned u moře, trochu klid, wifi) jako Life's A Beach moc ne a ne najit - buď je to mega luxus drahej nebo hotel v městě.
    INDEX
    INDEX --- ---
    Nekdo nejaky kontakt na spolky cesko-vietnamskeho pratelstvi ve VN? Mel jsem kdysi kontakt na nekoho v Nha Trangu, ale asi jsem ho nenavratne ztratil.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    AIKKA: Pokud chcete z obou zemí něco opravdu mít - máte na to minimálně šest týdnů?
    AIKKA
    AIKKA --- ---
    Hezky den vsem, mame v planu vietnam-kambodza - mel by nekdo, prosim, odhad jak dlouho tak cca zabere cesta z ha tien do siem reap?
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    SAMOUT: poslal mi i víza i ty věty. do neděle to překopu do PDF, bohužel nemám práva na nástěnku
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KETHAMINA: Wunderbar, teď už si chci akorát číst a pak spát, ale zítra slibuju že sepíšu ty víza (kam se vrtnout v Saigonu na letišti a tak). Onen motorkovej okruh (byť jsme ho nejeli celej, ale jde spíš o obecné proncipy) pak můžu taky popsat.

    KETHAMINA: To poslal ještě teď? Kdy ten člověk spí :-)? I když teď v létě je to jen +5.
    VIANAA
    VIANAA --- ---
    KETHAMINA: diky, zkusim mu napsat pres twitter...mozek snad mam :))
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Jde o to, že jeho číslo, co poslal pár lidem v poště se dostalo do rukou mnoha.

    Jinak ty slovíčka mi poslal, ale je to v tazích z toho blogu, budu to muset překopírovat u pc, v tabletu mi to nejde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam