• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KAKIHARA: Nevím, co je customs, ale se zvacím dopisem jsme čekali v Saigonu na letišti u okýnka max. půl hodky, což se dá.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    SAMOUT: Furt lepsi nez čekat hodinu a pul na customs
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    JAROUS04: "Platba se uskutečňuje bankovním převodem.". Takže zvací dopis, za převod do Vietnamu by se našinec nedoplatil na poplatcích :-).
    JAROUS04
    JAROUS04 --- ---
    Vietnam zavedl elektronická víza pro občany 40 zemí, včetně Česka - iDNES.cz
    http://cestovani.idnes.cz/...iza-elektronicky-d01-/kolem-sveta.aspx?c=A170316_164301_kolem-sveta_hig
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    BLOODRAT: Hele jel jsem tam firemnim autem, takze s dopravou moc neporadim. Pokud vas jede vic, doporucuju se slozit na lod a dat si plavbu po jezere. Zbytek zaridi posadka.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    MAIDA: Ong Lang beach na zapade. fajn i na mensi snorchlovani a nebylo tam moc lidi. jen kdyz prijeli mistni ci Cinani ve vetsich lodich na vylet.

    SINEAD: byl jsem v Da Nang, Hoi An, Nha Trang, Ho chi min city, Phu Quoc. site v oknech byli vsude, ale moskytiery pres postel nikde. hned druhy den jsem dostal horecku Dengue, nastesti s lehkym prubehem. nemocnej sice 9 dnu, ale kdybych sel k doktorovi driv a uzival spravne leky, tak jsem to mohl vylecit mnohem driv. nasledky zadne.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    SAMOUT: centrum.cz to same
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Jj, mne asi taky tak. Akorat jestli mas mail na seznamu, tak je dobry kontrolovat spam schranku, mne to do ni cert vi proc spadlo.
    JAROUS04
    JAROUS04 --- ---
    SINEAD: mne to trvalo myslim 3 dny.
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    Jak dlouho trva zarizeni tech viz pres web? ( http://www.cheapvietnamvisa.net/ ) diky
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    Ahoj. Zítra se přesouváme na Phu Quoc. Můžete mi, prosím doporučit nějakou pláž? Preferujeme méně turistů. Díky Jiří
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    BLOODRAT: za mě spíš Lan Ha ( Cat Ba) , když už. Je tam i pěkná jungle, jeskyne, treky..
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    H0ANG1: Zagooglil jsem tu přehradu a vypadá to že se tam vydám. Měl bys prosím ještě nějaká doporučení jak se tam nejlépe dostat, co neminout, na co si dát pozor atp? Každá rada vítána a oceněna.
    Vypadly na mne i nějaké obrázky jeskyní, to mě zajímá velmi.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    H0ANG1: Super, díky za tip.
    Je fakt že počasí poslední týden nic moc, od devátého co jsem přejel do Vietnamu klepu kosu, těšil jsem se po Sa pa na NB že tu bude tepleji a tedy je asi 17°C, ale stejně prší a je pod mrakem- a lepšit se to nemá.
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    BLOODRAT: Ha Long v tomhle pocasi je jeste hnusnejsi nez obvykle, doporucuju Hoa Binh prehradu a okoli. Je to hodne podobna scenerie, akorat v horach a mnohem min lidi. Zvlast ted po velkym uplnku, uz tam nechodi tolik budhistu se modlit do chramu v jeskynich.



    SINEAD: Prestoze se mi tu narodili dve deti, vubec bych nedoporucoval sem cestovat v jakymkoliv trimestru. Jako sance, ze to prezije je velika, ale riskovat Ziku, Denge nebo neco podobnyho je zbytecny. Nemluve o dalsich rizicich - spinava pitna voda( ani nechtej vedet, s jakou vodou tady vetsina restauraci pro turisty vari), nebezpecna doprava a mimo mesta mizerna zdravotni pece. Kdyz se neco posere, tak za mezinarodni nemocnici zaplatis vic jak za celej vylet a do tech chudsich nemocnicich fakt nechces.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NEPHILIM: to si mel vic stesti nez my... fakt to bylo jenom v jednom a to jeste stredni vietnam ....
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Lidé dobří, má ještě smysl jet se podívat na Ha Long Bay? Jsem v Ninh Binh a přemýšlím, jestli stojí za to dělat si extra výlet na sever když jedu směrem na jih kvůli něčemu, co už je dost možná Bibione totálně dodrbané masovým turismem.

    A jestli to smysl nemá, jakou byste doporučili alternativu? Klidně něco k čemu vede několikadenní trek, ale bude tam klid a hezká příroda.
    NEPHILIM
    NEPHILIM --- ---
    ANDY_WARHOL: já je teda zažil v každým druhým hotelu/hostelu v jižním Vietnamu...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SINEAD: moskitieru sem zazil jen v jednom pokoji v hotelu v hoi an, jinak je nikde nemeli. to v kambodii, kde jsem byl pred 9 lety byly mnohem casteji
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    KOLLER: dloooouho, kdyztak do zprav
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam