• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ANDY_WARHOL: to mi pripomina, mela jsem ve vietnamu velkou skupinu 30 lidi - uz 4. den co tam byli mi pruvodce volal ze sapy, ze maj chut na pivo a gulas, jestli muzem zrusit vecerni street food tour a rezervovat jim misto thoho mista v nejake ceske hospode v hanoji, kde maj plzen. takze i toto existuje :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    IKARIE: mi prijde vtipny snazit se prorazit s necim, ceho je ve vietnamu snad nejvic. jo kdyby tam zalozil pivnici s dobrym pivem, to bych chapal. ale kavarnu ? kdyz sem videl padesatou kavarnu a mel sem chut na pivo, tak sem byl pekne nastvanej
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    hele
    Byznys po asijsku. Jak se Čech snaží prorazit s kavárnou v Hanoji | Forbes
    http://www.forbes.cz/...ource=facebook&utm_medium=social&utm_content=uspesnicesi&utm_campaign=fbwall
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    koupim pruvodce, posta :)
    (prosim a nepiste mi do ni, ze zbytecnost, ze nepotrebuju, ze vyhozeny penize, dekuju).
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SA_KRA_: Tak to kolikrat funguje i ve Vietnamu, ale holt ne pres tet :-). A na lokalni pojizdeni si pujc motorku.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    IKARIE:
    PENTAFEKTEK: no, asi si na to na vikend sednu :D jsem nejak nepocitala s mensi "komplikaci". ale tu letenku jsem urvala :D Posledni.

    uff to mi teda bude dost chybet, v Iranu jsem se rano vzbudila a rekla si, kam chci asi jet a pak stacilo se za asi 80 kacek dopravit na nejblizsi autobusak a jet.
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    vlaky jdou bookovat online od 09/15
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    SA_KRA_: a z hanoje do sgn pojedes po zemi? s vlakama to bude asi podobny jak s letenkama- ty navic nejdou bookovat online (nebo o tom nevim, to je taky mozny:)& luzkovym busem by to byl megavoser.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    SAMOUT: mela .)
    IKARIE: jo, tak letenku uz mam, ze SGN do Hanoje, radsi opet o den predem :D
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    SA_KRA_: nejen letenky (vietnam airlines jsou na nektere lety komplet vybookovany, nebo ty letenky vubec nenabizej online). v lepsich hotelech vysoky surcharge za peek season. mistni guidi moc nechtej pracovat, pac si chtej uzit svatky s rodinou. vsichni se presouvaj z jedne casti vietnamu do druhe. pocet zahranicnich turistu to moc neovlivni, tech je tak v unoru vzdycky dost, ale ten domestic turismus se dost zmaha. asi bych si nektera ubytka na exponovanych mistech bookla predem a vnitro prelety koupila okamzite.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SA_KRA_: No, v prvni rade to, ze sis mel koupit letenky asi tak pred pul rokem. Kdo o TET neleti nekam letadlem, neni Vietnamec :-)!
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    prdele, jedu tam pres TET.
    zati to akorat ctu, co to obnasi, ale hadam ze nic moc pozitivniho? :)
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    SAMOUT: Ne nadarmo se Vietnam Airlines dlouho prezdivalo "Sorry Airlines." Ale na druho stranu posledni dva roky jsem lital pravidelne kazdy tyden linku HN-HCM a v hlavni casy s dream linerem B787 a nemuzu si stezovat. Ve Vietnamu je vse otazkou penez a dochvilnost je velmi drahy artikl, na vsech urovnich - banky, byrokracie, doktori a i cestovani. Neni to samozrejmost
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    yep, s tim pocitam :)
    preventivne prilitam o den driv, mam v umyslu z Hanoje vypadnout po pristani asap a prohlidnout si ji po ceste nazpatek.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    jj, oni jak tech preletu v ramci jednoho segmentu (typicky hanoi - sgn, danang - sgn, phu quoc - sgn. a tak) maji hodne (treba 8 za den), tak proste kdyz nejaky let dostatecne nenaplni, let zrusi a klienty prebookovavaji jinam.
    nebo opacny pripad, na malo vytizenych linkach (ted se mi to stalo u preletu z can tho na phu quoc, operuji to vietnam airlines jen 1x za den a je to 70 mistne letadlo) prodaj vic nez muzou a pak se komplikovane resi overbooking.
    nekdy to daji vedet dopredu dva tydny, nekdy az v den preletu. krome zmineneho odrbu jetstaru, kdy mi prelet danang - phu quoc prebookovali az na dalsi den dne, to neni zas tak dramaticke, ale po cetnych zkusenostech bych proste na domestic prelet NIKDY nenavazala s mezinarodni letenkou v ten samy den.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SAMOUT: nejde jenom o to ze ma let zpozdeni, ale proste ti napisou ze tvuj let je jindy nez si puvodne mel letet.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SAMOUT: Ne vsechny lety byl teda ze Saigonu, pochopitelne. Proste ve Vietnamu se na cas nelita, otazka je pouze velikost zpozdeni.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    IKARIE: Vietnam Airlines jsou asi opravdu nejspolehlivejsi, nejdelsi zpozdeni jsme meli snad jen 90 minut. Obzvlast odlet ze Saigonu je mazec, bo tam je hrube poddimenzovany letiste u domestic terminalu, takze (napriklad) cekas nez tvymu letadlu priradej stojanku. Na cas nam neodletel ani jeden let ze ctyr.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    IKARIE: presne, par hodin neni problem, a zmeni se to klidne ten den
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    SA_KRA_: doporucuju si koupit vnitrostat o den driv, nez mas mezinarodni letenku, a prespat posledni noc v hanoji. vsechny ty domestic prelety jsou strasne nespolehlivy, troufnu si odhadnout, ze v 80 % pripadu nam zmeni cas odletu, nekdy docela dramaticky (jetstar mi to jednou prebookoval i na jiny den, ale to byla vyjimka)
    vietnam airlines byvaji o fou spolehlivejsi, nez ty dve zbyvajici.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    ALENNAI: oboji, pojedu s krosnou a mam odlet do Prahy zas z Hanoje .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam