• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ALENNAI: ja zvazuju, jestli to zaradit ted do sveho itinerare a jet tam obhlednout hotely, ale nevim, jestli ta plaz stoji za to.

    phu quoc je preplnen rusakama, nha trang totez a navic je to letovisko s dalnici a vezakama, za me hnus, plaze pod danangem a u hoi an so-so a jen par mesicu v roce.

    mui ne je jeste dle meho -mozna mylneho-dojmu jeste porad celkem autenticke, ale nevim co plaz a jestli tam 10 mesicu z 12 fuci, tak to mi stejne bude k prdu :))
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    IKARIE: kdyby te zajimalo Mui Nai, tak vim :) Co vim o Mui Ne je, ze se tam hodne kajtuje, protoze to je vetrna hurka.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    Mui Ne - byl nekdo? Stoji tam ty plaze za to?
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    vypada to, ze mi zbyla jedna letenka s Turkish pres Istanbul na termin 26.3. odlet PRG do Hanoje, 9.4. navrat ze Saigonu a 10.4. prilet do Prahy za cca 14 tis (cenu upresnim dle tax)

    kdybyste si nekdo chtel udelat velikonocni vylet do vietnamu, tak posta.
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    JACOBO22: mozna jo, bylo to dlouho. :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    JACOBO22: Proc? Me se totez stalo u automatu na jizdenky na mhd v Dusseldorfu na letisti, taky mi vracel korporatni kartu cca. 5 minut (po te, co mi oznamil, ze transakce selhala).
    JACOBO22
    JACOBO22 --- ---
    JAVOR: 5 minut? to ptehanis ne??
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    IKARIE: no tak to uprimne doufam ze necestuji jen s jednou kartou. me se to skoro stalo pred par dny v thajsku, na bankomatu se rozsvitila nejaka hlaska v thajstine a nic to nedelalo, tak jsem zurive mackal cancel po cca 5 nekonecnych minutach to kartu vratilo. byla to Revolut karta ktera urcite neni blokovana nikde
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    IKARIE: jo tak to urcite, ja mam zkusenost jen s VietBank. Ale nasere to teda :/
    Jinak v Hanoji leje, tak sem na kafi a vecer uz - domu :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    IKARIE: tak to je prekerka...
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    jinak k tem kartam - poprve se mym klientum ted stalo, ze jim bankomat HSBC sezral kartu pri pokusu o vyber. bylo jim receno, ze jejich ceska banka automaticky blokuje nektere zeme a vietnam je nove mezi nimi. takze mozna doporucuju pro sichr si pred odletem zavolat do banky, pokud planujete vybirat, a nechat si to pro vietnam povolit.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    SA_KRA_: tak jo, potvrzuju - AirBank ma poplatek 100,- a trikrat za rok mzete poplatek odmitnout. Tak jsem to vyuzila na tohle (3 vybery, usetreny 3 stovky) a je to. Tak doporucuju.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    SKINNER: netusim, ale mrknu a dekuju! :)
    SKINNER
    SKINNER --- ---
    SA_KRA_: Etnografický muzeum je podle mě na vietnamské poměry dobrý a na zajímavém místě. Pak procházka po bývalé koloniální čtvrti kde se ubytovávali generálové je zajímavá architektonicky. Určitě by mě napadly i další tipy jestli chceš, strávil jsem tam přes čtvrt roku velmi pěkného života... Funguje už to kino?
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    KAKIHARA: nas v Kontumu pred 14 dny. ale teda ne jen v kontumu, kdyz byl fotbal tak jsme si koupili viet vlajky a slavili s mistnima a to byla velkoparada
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    SA_KRA_: Oslavy ve velkym imo začnou až po “silvestru” čili pristi vikend. Loni byl všude klídek, a po přelomu roku byly snad všechny vetsi i menší města v deltě Mekongu plný konfet, kytek, soch, ohňostrojů a spousty lidí. Ale je fakt že letos nás v Kon Tumu místní vožrali už minulej tejden, protože “happy new year” a “Vietnam” (nic moc jinýho jsme si v podstatě neřekli.)
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    SAMOUT: jedu na jih, ale diky :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SA_KRA_: My byli na Tygrim a Slonim vodopadu, oboji stoji za to. A pak cesta do Nha Trang, ktera sama o sobe je cil, ty vyhledy jsou fenomenalni.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    jen btw airbank ma poplatek za vyber kilo, coz je snesitelny (v Hoi An MB bank ma limit do 5 mio), navic jsem vyuzila moznost "odmitnout poplatek, takze zadara" :) (k te diskuzi s bankomaty/ cashem).
    Jinak krome desnyho karaoke tu TET neni skoro nikde videt, uvidime v Saigonu, ale mistnima mi bylo zas receno, ze naopak hodne lidi odlita na ostrovy a za rodinou a mesta jsou paradoxne klidnejsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam