• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    SAMOUT: Já sehnal dokonce 200 VND :-D A zjistil jsem, ze je to zajimavost i pro mistnaky :))
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KAKIHARA: My mame uz nekolik let asi 400 VND pripnuty na lednici magnetem jako pamatku na dovolenou :-). Popravde jsme at pri odletu na letisti zjistili, ze existuje i mensi bankovka nez je 1000 VND.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    JAVOR: Nechci působit jako rozmarily (byť klidne i dingdongový) milionář, ale čtyřma kilama by imo pohrdly i děti prodávající kapesníčky :)
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    KAKIHARA: se ti zdá 40 haleřů málo.?
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    SEOMAN: a neni to malo, Antone Pavloviči?
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    Nechce nekdo asi 400 VND ?
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    letecké novinky:

    byla založena nová společnost Bamboo airways, která bude zajištovat vnitostáty ve Vietnamu, viz info níže, takže konkurence k Vietnam Airlines, Vietjet Air a Jetstar
    Vietnamské Bamboo Airways zahájí tento týden provoz | Airways.cz
    https://www.airways.cz/zprava/vietnamske-bamboo-airways-zahaji-tento-tyden-provoz/
    Route Network - Bamboo Airways
    https://www.bambooairways.com/en/travel-information/more-services/route-network/

    zároveň se otevřelo nové mezinárodní letiště u Ha Long Bay (my teda už pro klienty využíváme staré letiště v Hai Phongu na domestic přelety do středního a jižního vietnamu

    Five international airports opening in 2019 – Business Traveller
    https://www.businesstraveller.com/...-travel/2019/01/05/five-international-airports-opening-in-2019/

    konec hlášení.
    ELVIRA
    ELVIRA --- ---
    KAKIHARA: Už je mam. Včera jsem tam napsala stížnost a dneska přišly:)
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    ELVIRA: Já si zažádal v pátek, dneska mi přišly. Zkus to zaurgovat, asi?
    ELVIRA
    ELVIRA --- ---
    Ahoj, čekám ma e-víza už 8 dní a začínám bejt trochu nervozní, protože v pátek letím. Na webu mají processing time 3 pracovní dny. Máte někdo podobnou zkušenost, že to tak dlouho trvá?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    IKARIE: já když jedu do asie, tak. Minimálně na 3 týdny, spíš cca měsíc. Jinak to imho nemá cenu. Ale je pravda že Vietnam už si asi nezopakuju a sever sem neviděl.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ANDY_WARHOL: ja zas chapu to, ze nekdo jede do vietnamu jen jednou a uz tam nepojede a chce videt treba ty hlavni highlighty. & se vykoupat :)
    a ne kazdy je typ na motorku, to ja taky nejsem.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ANDY_WARHOL: Presne tak, lepsi je pujcit si skutr, koupit datovou simku kvuli mapam a ubytovani, a drandit kam te napadne. Jinak stred v listopadu hodne vlhkej, nicmene treba v Da Nang se nam vsechny mraky zarazily o Mlzny hory, a nespadla ani kapka (byt ty mraky hned nad mestem vypadaly velmi povodnove). Vlhkost vzduchu teda brutalni, potil jsem se jak hroch. Samozrejme koupat se neda, a) veliky vlny, b) silny proudy kousek od brehu, c) je to tedy z duvodu vyse i zakazany. Z druhy strany kopcu v Hue vam teda asi prset bude, nicmene taky nic hroznyho. Na jihu mezi Saigonem a Nha Traghem nam prselo snad 2x za deset dni (more otoceny vzhuru nohama, nicmene na max pul hodiny). Vykaslal bych se teda na pristup co nejvic mist v co nejkratsim case, vybral si oblast, dal viz prvni veta.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    IKARIE: tak se to taky dá, ale prohlidnes si právě jen to okolí kam doletis.
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    to asi přece nejde takhle obecně říct.. já mám třeba zkušenost s listopadovym počasim kolem Da Nanagu skvělý...Da Nang, Hue, Hoi An...horko, sluníčko, ani kapka deště, super...rok 2015

    btw. KEDAREK1: kdy jedeš? já budu ve VN 6-15.11. .. nyxí pivo? :)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    z hanoje se da treba rovnou na phu quoc, litaj vietnam airlines i vietjet, a pak treba lodi pres deltu mekongu zpet do saigonu.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ANDY_WARHOL: no ja mela ubytovany klienty na tom "ostrove" na rece u japonskeho mostu, takze jsme resili jejich prepravu lodi kamsi, aby se dostali nekam, kde bylo sucho, tam je vyzvedl transfer a mohli pokracovat na letiste do danangu. takze si to pamatuju dost zive. plus dalsi klienti jeli kvuli zaplavam asi 28 hodin z hanoje do hue vlakem.

    ale sever bude ok, je tam ted prijemny teply babi leto.

    ja bych to tak tragicky nevidela, priletela do hanoje, dala tam prirodu (treba to ba be, nebo mai chau) a preletela z hanoje na jih do tepla, kdyz se chce clovek i vykoupat a trosku si odpocinout.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    IKARIE: jo to sem tam byl taky, ale už byla zaplacena jen jedna ulicka
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    KEDAREK1: pozor, centralni vietnam v tomto obdobi hodne silne deste, dva roky zpatky jsme resili zaplavy v hoi an v listopadu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KEDAREK1: mám pocit, že bude hodně pršet, my byli v listopadu jih a střed a část dovci hlavně pršelo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam