• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FLIPPERKorsika a Sardinie (... hory uprostřed moře ...)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    já se ho určitě zbavovat nebudu taky..:-))je to srdeční záležitost teď po dovče :-)
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    BAARKA: jasně, já jsem teď myslel co se týče časovýho odhadu u jednotlivých etap ... to LP taky koupim, se hodí nejen do hor ...
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    FLIPPER: no v pruvodci je dobrý že je tam popsan ta trasa, je napsaný jak moc budes stupat, kde najdes pitnou vodu atd. Myslím, že se to do hor moc hodí..
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    BAARKA: no já se hodlám stejně řídit spíš pohledem do mapy a na terén okolo než tim co se kde píše ... tak uvidíme ... jinak s nějakejma těma bezpečtnostníma opatřeníma jako řikat na chatách kam jdu a tak samo počítám ...
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    NIKI_21: no já jsem sebou až tak moc hadru navic nemela, ale uz vim jak na to priste - koupim si krosnu 40l, to ti blbosti vzít nedovolí:))
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    FLIPPER: českej překlad a stoji asi 250,
    ja si do nej delam poznámky, a píšu kontakty a tak, takže nedam:))

    pohorky sebou, solo trek? miozna by byl odobry vzdycky v nejakým refuge rict kam jdes..aby o tobe vedeli..
    casy jsou podceneny, rekla bych ze i cedule co potkáš jsou podceněný..
    pridavali jsem si vzdycky minimálně hodku navíc..
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    no já to mám v plánu projít celý jako solo trek :) tak pak hodim report, jak je to s těma časama ... pohorky teda beru :) jinak to LP jste měli originál nebo českej překlad? a nechcete se ho někdo zbavit?
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    BAARKA: no já pohorky měla ale bágl těžkej jak prase..příště asi omezim počet píčovin typu x triček k moři a tak..:-)))museli sme to taky kvůli přítelovejm sandálům a váze krosen vzdát jinak by sme šli ještě kus..minimálně jednu etapu
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    NIKI_21: my sme meli batohy okolo 15 - 18 kg, a sandály jsme meli taky:(((

    bohužel jsme byli lini tahat pohorky a vubec se nam to nevyplatilo:(((
    meli jsme nohy pekne znicene a omezovala nas to v delce pobytu v horách.
    Popravde až příšte pojedu na Korsiku, tak s polovičním báglem a s pohorkama..
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    BAARKA: no měli sme teda docela naložený bágly 23 a 25 kg, místňáci nám říkali že to choděj s max.10 Kg..:-)to by se to šlo hned líp..navíc přítel šel v sandálech :-))
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    NIKI_21: taky jsme na to narazili..
    sli jsme z refuge de Manganu udolím Tavignanu do Corte - taky sjem to sli asi o tri aplu hodiny déle a meli jsem pritom straně nasayený tempo..

    stejný problem jsme meli s trasou v pousti..popslali tam cestu ze St florent na salecciu-krásná pobřežní steska poustí na jednu z nejhezcich pláží Korsiky - na pet hodin a my to sli skoro 9!:))

    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    BAARKA: jediný co absolutně nechápu jsou ty časy v lonely u jednotlivejch etap GR 20 to absolutně nemůže dát podle mě ani člověk kterej je na tom líp než my, který sme tam málem chcípli na tý etapě od Refuge de Manganu k Refuge Pietra pana pro mě to byl fakt nářez a dle mýho skromnýho názoru se to za 6 hodin ujít nedá..jak píšou v lonely ale jinak nám pomohl opravdu ve všem
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    NIKI_21: jojo, lonely planet je velice dobrej:) taky doprocuju
    a velmi doporucuji zminenou trasu GR 20, sli jsem ji taky a bylo to super dobry!!
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    No jinak teda my jsme měli půjčený auto od soboty do soboty byl to peugeot partner - taková malá dodávka a stálo to 338 E což si myslim že je v cajku...

    vyzdvihla bych opravdu nejvíc rezervaci scandola kam se dostanete jen na člunu cca 150 E na den,ale fakt to stojí za to naprosto geniální zážitek..

    My jsme teda byli nejdřív v tý Scandole pak jsme šli tři dny GR 20 od sedla Vergia do Tattone pak jsme jeli do Ajjacia vlakem tam jsme si půjčili auto - mrkli sme na krvavé ostrovy, byli jsme teda na pláži Cupabia, Calalonga pak Bonifacio tam odsdud jsme pluli na Illes Lavezi. Následoval vodopád Piscia di Gallo, Bavelly, pak jsme se váleli na východním pobřeží u Solenzary a poslední den jsme ještě dali krátkou tůru k Cascade de Anglais do Bastie a adie...
    tak jestli Vás někoho něco zajímá sem s tím...

    Jako průvodce velice doporučuju lonely planet strašně nám pomohl
    BIRK
    BIRK --- ---
    EFI: sem s tim budu mega vdecnej...jinak kola se nebojim...ted jsem se vratil z Icelandu na kole... to byl teprve punk >D
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    nejhorší to bylo u bastii a v desert des agrite..saleccia..

    porto a bonifacio bylo o trosku lepsí
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    FLIPPER: my sme to objeli vsechno temer, v horach nejsou ve výškách se nevyskytují, ale v nízínaách i more josu a jejich hafo..
    PUPU
    PUPU --- ---
    NIKI_21: my komary zazili jen v noci a to nekde na plazi na jihu. jenom tesne u vody, o kousek dal uz nic. nicmene komari se jeste zvladat dali, horsi bylo, kdyz mi skocila zaba do obliceje. pak jsem usoudil, ze je cas se prestehovat.
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    FLIPPER: komáři sou všude sme pěkně zeštípaný i když sme ho měli..
    my sme byli na calalonze, cupabii, na východním pobřeží u solenzary...na illes lavezi a všude nádherný kolem bonifacia fak super pláže a pak kolem rezervace scandola
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    repelent jo? a kde jsou tam ty komáři ...? v horách nebo u moře? jo a ty tipy na ty pláže bych si taky nechal líbit ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam