• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FLIPPERKorsika a Sardinie (... hory uprostřed moře ...)
    rozbalit záhlaví
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    DOOMBRINGER: díky, nakonec jedem do Kalábrie
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    NIKI_21: Sorry, do Milana a Bruselu to byl Wizz. A kdyz chces jenom s Ryanem, muzes to vzit pres Frankfurt.
    LAS
    LAS --- ---
    mate nekdo zkusenosti s trekovanim po sardinii? at uz organizovane (cestovka, pruvodci...) nebo na vlastni pest?
    EFI
    EFI --- ---
    PAPRIKA: v pohodě, jenom pozor na prasata :D jsou drzý a mají hlad
    PAPRIKA
    PAPRIKA --- ---
    byl tu někdo na Korsice koncem června? slyšel jsem od známých, že moře je ještě dost studený, ale moc se mi tomu nechce věřit .... .-)

    a nějaký zkušenosti na Korsice s kempováním "na divoko"? bez ohně samozřejmě ....

    dík
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    DOOMBRINGER: čus tak sem to zkoušela s tim ryan air a nevim jak si to udělal protože mě to nabízí jen nějakejch pět měst kam to lítá z prahya brusel ani milan tam není
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    no já jsem koupil nakonec nějak v průběhu týdne Praha - Milan - Olbia - Milan - Praha ... za 4,7k i s poplatkama za bágly teda ... jako vůbec mě nenapadlo, že by se dalo letět jinam než do Olbie :(
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    FLIPPER: Anebo posledni moznost. Ryan lita za Milana (Bergamo) na Korsiku. Tak do Milana se dopravit Student Agency autobusem (Zpatecni vyjde na cca 65€) a pak nejakym letem (napr. RyanAir) na sardinii za par slupek.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    FLIPPER: Jinak lita SkyEurope do Olbii a zpatecni muzes najit pod 130€.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    FLIPPER: S ryan airem sem vcera zabookoval zpatecni letenku za 1600Kc. Praha - Brusel - Alghero - Milan - Praha.
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    tak se nám zase blíží léto a s ním i čas vejletů na Ostrovy ... úmyslně jsem rozšířil záběr diskuze i o Sardinii, která ačkoliv náleží k Itálii, je Korsice v mnoha ohledech velmi podobná ...

    se Sardinií souvisí i můj dotaz ... řešim jak se tam v průběhu června dostat co nejlevněji ... zatím mi jako nejlevnějši kombinace vychází let do Milana, odtud vlakem do Janova a z Janova trajektem do Olbie ... někdo nějaký lepší nápad?
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    jo o tom žádná příští rok tam jedu zase..spojíme to se sardinií
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    nevim, hlavně to je asi jedno :) prostě prima trek ...
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    problém byl spíš s těma báglama
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    jo to šel...ale v těch zavřenejch, nicméně některý další lidi který sme potkali měli vybavení fakt dobrý a taky to šli dýl než v LP
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    no hele, ale tady píšeš, že tvůj přítel to šel v sandálech [ NIKI_21 @ Korsika (... hory uprostřed moře ...) ] ... tak teda nevim co si o tom myslet :)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    FLIPPER: nezlob se ale ty časy fakt neseděj...já to šla v pohorkách...
    a i dost lidí co sme potkali a bavili se tak říkali že ty časy jim neseděli....seděj časy co sou napsaný na cedulích a ty jsou o cca 1,5-2 hoďky delší na každou etapu než v LP
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    + ještě doplnim nějaký postřehy ...

    cesta na Ostrov - se dá v klidu realizovat tam a zpět za circa 3k ... z Prahy do Milana lítá SkyEurope na letiště Milano - Bergamo (http://www.skyeurope.com/) ... odtud jezdí na milánské hlavní nádraží autobus (http://www.orioshuttle.com/) ... v Milanu na nádru se dá v čekárně krásně a v klidu přespat, otevřena nonstop ;) ... italský vlaky se dají vychytat dopředu na zvláštní tarify, takže vycházej celkem levně - třeba zpátečka Milano - Janov za 25ero (http://www.trenitalia.com) ... z Janova jezdí do Bastie Moby Lines (http://www.mobylines.it), terminál trajektů - Terminal Traghetti je od nádru asi 15min chůze ...

    stopování - funguje na Ostrově naprosto bezproblémů, nejdýl jsem čekal tak půl hodiny, průměrná cestovní rychlost circa 50kmph :) občas je problém najít vhodný místo na stop, hlavně v horách bývají silničky dost stísněné, bez místa na zastavení ...

    GR 20 - prošel jsem za 11 dní ve směru jih - sever, jde o dosti náročný trek, který není bez rizika (sám jsem byl za těch pár dní svědkem třech záchraných akcí s vrtulníkem), nicméně průměrně zdatný trekař ho v pohodě zvládne ... vřele doporučuju směr jih - sever zejména kvůli tomu, že jižní část je méně náročná a člověk se na ní "aklimatizuje", odežere nějaký to jídlo z batohu a navíc, vzhledem k tomu, že jde o poměrně frekventovanou trasu, se míjí s většinou lidí v protisměru a nejde tak ve stádu ... na celém Ostrově je oficiálně zakázáno stanovat, nicméně já sám jsem několikrát nadivoko zakempoval, myslím, že v momentě kdy se člověk řídí "leave no trace" etikou, nejde o nějaký težký přečin, zejména uváží-li poměrně intenzivní pastevectví i v nejcenějších částech hor ... dále se dá spát v útulnách a to jak uvnitř (9-10 ero), tak stanovat venku (4era), v útůlnách je k dispozici plyn, takže ho není nutné táhnout s sebou, kdyby ho někdo na ostrově řešil, tak mě se podařilo sehnat šroubovací bombu, která pasuje na vařiče typu VAR v Bastii ... o několika útulnách na trase se traduje, že není úplně vhodné pít vodu přímo uvnitř, ale raději se spolehnout na pramen venku (fran. source) ... jinak voda obecně není problém, možná jen při prvních dvouch etapách při nástupu od severu ... i když je trasa dobře značená, vřele doporučuju vzít si s sebou průvodce po trase (třeba ten co je součástí LP ... uvedené časy seděj velice přesně, aspoň pro lidi co jsou v pohorkách :) a mapu ...

    Pláže - nemůžu než doporučit oblast Deserte de Agriates a pláže na jeho pobřeží - krásnej bílej písek, málo lidí ... navíc zde vede trasa, kdy se dá za circa dva dny dojít podél moře z Plage de l'Ostriconi až do Saint Florent ...
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    FLIPPER: krádný fota:))
    jéé kdyby tak šel vrátit čas:))

    tady pár fotek z naší cesty - bohužel se nám asi páty den rozbil objectiv:((
    http://www.facebook.com/home.php#/album.php?aid=41241&id=599167128&ref=mf
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    nějaký fotky z Ostrova ...







    zbytek tady - http://www.flickr.com/photos/gyrokapitan/sets/72157607779004654/
    KLX
    KLX --- ---
    FLIPPER: jasan, rád pokouknu, ale nikam nespěcham, takže pohoda...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam