• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FLIPPERKorsika a Sardinie (... hory uprostřed moře ...)
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    CERVAJZ: Už sem tu dříve nějaké pláže apd zminoval- vyhledej si to v teto rubrice to pod mym ID. Musim ale upozornit že v sezoně(což v září ještě je) si jen tak lehce mimo kemp nezakempíte. My byly s dodavkou na korsice listopad-duben kdy jsou kempy zavřený a i tak jsme byly vyhazovani mistnimi a někdy dost tvrde,jednou i s brokovnicí v ruce( ne namířenou-spíš jen jako argument) , 2x přijela i policie, vetšinou nebylo dobrý někde kempit dyl jak 2 noci. Ale nasli jsme i super místa kde jsme byly i tyden. Projeli jsme postupně kolem pobřeží celý ostrov. Daj se najít super místa. A jeste rada- je dobre mít navigaci, podle ni jsme si i typovali zapadlý pláže. A vzhledem k členitosti cest to byl nenahraditalný pomocník--mapa neobsahovala dostatek informací, značení ne vždy spolehlivý a místnich se tezko doptat-vetsinou neumí moc AJ-jen FR a Corso.
    LUMAX
    LUMAX --- ---
    TRUHLIK: nelezu, ale lidi, co jsme potkali, tak chvalili...
    LUMAX
    LUMAX --- ---
    GRED: freefleking v létě asi nic moc, ale spis všude plno lidi...nemuzu soudit...jezdíme mimo sezonu. Vnitrozemí super- jinej svět, krásný lesy, hory, lidi...
    2MEK
    2MEK --- ---
    GRED: Mel jsem to myslim pres www.rentalcars.com a akorat ted koukam, ze o prazdninach jsou ty ceny skoro dvojnasobny. Ja tam byl zacatkem zari a platil jsem za tyden neco pres 4k Kc.

    Konkretne letiste Olbia. A vubec si nedokazu predstavit, ze bych tam byl bez auta (byl jsem tam s malym prckem), kazdej den jsme jezdili na jinou plaz a bylo to super.
    GRED
    GRED --- ---
    2MEK: super, diky za tip
    2MEK
    2MEK --- ---
    GRED: Primo na letisti je autopujcovna, kde jsem si za par korun pujcil Fiat Panda - to auto sice nejelo vic nez 50, ale to ani nebylo potreba a hlavne jsem se s nim vsude krasne vesel :) Jako bonus jsem za ten tejden neprojezdil skoro nic, protoze to auto snad vubec nezralo benzin.
    GRED
    GRED --- ---
    Cau, mam dva trapny dotazy ohledne Sardinie:
    1) Jak je to s freecampingem? Slysel jsem ze plaze dost kontrolujou, ale co vnitrozemi? Je s tim nejaky problem? Jedeme v cervenci...
    2) Mate nekdo doporuceni na levnou autopujcovnu?
    Diky
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    Mate nekdo zkusenost s lezeni na Sardinii?
    CERVAJZ
    CERVAJZ --- ---
    Čau, poradíte nějaké fleky na kempení na Korsice? Jedeme 3 dodávky 3 rodiny s dětmi 8. - 20. září. Nejlépe u pláží. Díky!
    ARZA
    ARZA --- ---
    CMLKA: Jj, s tim pocitam. Akorat teda dobry info, ze to musi bejt primo moje karta, i kdyz s tim pocitame taky.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ARZA: no tak ale stejne ti budou imho chtit blokovat tech cca 1000 eur na karte, na to se priprav a jestli na ni nebudes mit dost penez, tak to nepujde...jo a bacha, ze karta musi byt na jmeno ridice, takze jestli bude ridit nekdo jinej, je potreba si koupit druhyho ridice
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: tk za ty penize muzes mit 3rd party cover na cely rok. ale musis mit kreditku pro pujcovnu
    ARZA
    ARZA --- ---
    LOPIN: mně k tomu pojistku počítají 200 kč denně, tak myslim, že už asi moc neušetřim...
    9 dní, tzn na přepočet cca asi 8k. To mi přijde celkem fér cena.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: jo je to agregator, ale mel jsem pres ne v italii i spanelsku nejlepsi ceny, ale vzdycky s evyplati porovnat
    pojisteni jsme bral jak na italii tak na irsko tady https://www.carhireexcess.co.uk/
    ARZA
    ARZA --- ---
    LOPIN: ttahle stránka ale jen sdružuje půjčovny - i když teda nechápu, jak je možný, že ceny jsou jiný než třeba přes http://www.economycarrentals.com/
    Každopádně chápu dobře , že sis neplatil pojištění u půjčovny, ale připojistil v ČR, např k cestovnímu pojištění?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    ARZA: pujčovali jsme off season přímo na letišti, zálohu chtěli, na kreditce netrvali, půjčovné vyšlo asi na 900,- / den, téměř nové auto jsme vrátili dost špinavý, nebyl problém, zálohu vrátili, domluva skvělá. vzhledem ke stavu dopravy bych se nebál připojištění (snížit si tak spoluúčast) v sezóně booking předem asi nutný
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: a udelaji ti preutorizaci na kreditce, bez toho bys musel platit jejich excess pojisteni, ktery te vyjde treba na 15-20 a vic euro na den, kdezto pres treti stranu te to vyjde na 2 eura nebo tak. Uz jsem i poskrabal auto v irsku a proste ti to pujcovna strhne a 3rd party pak proplati do 2 tydnu
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ARZA: v italii http://www.doyouitaly.com/
    a pojisteni excessu pres treti stranu
    2MEK
    2MEK --- ---
    Nevim o tom, ze bych deposit platil (2 roky zpet).
    Auto jsem pujcoval z CR, platil platebni kartou a vyzvedl si ho na letisti. Na tejden to stalo par korun.
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    ARZA: Ano a bez něj se nehneš pujcoval jsme si auto na sadrosce dvakrate nikde bez Kreditni karty (platebni neberou) a udelaní depozitu jsme moznost nenasel
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam