• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COURTZahradní jezírka
    23KACA23
    23KACA23 --- ---
    SVETLUSKA222: myslím, že pro dobře fungující biotop, aby jezírko fungovalo samo, je dobrý mít aspoň 80 m2..
    COURT
    COURT --- ---
    hm, nejlevnejsi je asi betonove jezirko... jinak tezko rict...folie musi byt velmi pevna

    kosatce rikas? tak to musim vyzkouset!
    JANAVOKALOVA
    JANAVOKALOVA --- ---
    Na čištění se doporučujou hodně kosatce ... taky se chystám na jezírko. Prý když ho chci tak ať si ho vykopu :) Jen pořád řeším folii. Místo geotextilie koberec ale u folie zatím nevím. Jsem bez práce a nechci aby to přítele stálo tisíce. Máte nějaký tip?
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Jaké rozměry jste zvolili pro lepší funkci biotopu??? 9x5metrů by stačilo??
    AGOG
    AGOG --- ---
    SVETLUSKA222: Nemyslím, že přátelství. Kočka by si na něm s chutí smlsla. Při stavbě mě varovali, že kočka vyhodí na břeh i docela velkého kapra.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Tak to je povedené přátelství....
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nojo musím počítat s kočkama.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Jasný :) Já jen že z praxe přijede bagřík šup šup a je to mnooo. Když se to dělá růčo, člověk má potom fakt lepší pocit. To je pravda. Fotka bude? :)
    TAZZ
    TAZZ --- ---
    SVETLUSKA222: Z bagru bych pak neměl tak dobrý pocit, jako když si to vykopu sám. Sice mě to bude stát trochu potu, ale pro ten dobrý pocit se to vyplatí.
    AGOG
    AGOG --- ---
    SVETLUSKA222: Já mám okolo stromy a celkově tvar takový, že bagřik mi je k ničemu.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Stačí si pronajmout malej bagřík. 500kč/h. A myslím že to se dá stihnout vykopat. Jinak držím palce, taky se na něco takového chystáme.
    AGOG
    AGOG --- ---
    MORIARTY: Koukám taky jílovité podloží jako u mě. To bude něco to dostat ven, je to jak lepidlo.
    TAZZ
    TAZZ --- ---
    AGOG: To zní dobře, tak já přeji hodně vytrvalosti při kopání, výsledek stojí za to.
    AGOG
    AGOG --- ---
    TAZZ: Vnější největší rozměry budou cca 5x3m nepravidelné. Není to žádný plavecký bazén, jen není tolik času. Chci rozhodně tancho kohaku koi, jako poctu mému milému Japonsku :)
    TAZZ
    TAZZ --- ---
    AGOG: Jak to bude velké? Já kopal své první jezírko ve 12 letech. Je to tvar přibližně elipsy 1.7x1.2m, hloubka 60 cm, polypropylenová folie. Druhé je pak trochu větší - 2.5x1.5m, hloubka 1.5m, betonové.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak já se brzo přidám, už kopu :) No brzo, nevím jestli to letos dokončím, spíše příští jaro, je to moc práce pro jednoho.
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    Prosim vas nemate nekdo prembozeny koi kapry shanim 3ks asi tak 15cm thx
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    SMOOKE: takze samodomo? ja prave chtela neco kouúit, aby to jezirko bylo hezky a ne moc zasrany, ale vubec se nevyznam v tom co je potreba....
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    tak pod 1.1m uz puda nepromrzne (proto se vodovody davaji do teto hloubky) a filtraci? No doma mam udelanou piskovou (kameny + sterk) filtraci z velkeho sudu+ prepad. Samotny pisek na filtraci moc nedoporucuju snadno se zanasi a je s tim moc prace.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Želva nádherná bezproblémů přežije v jezírkách o hloubce 150cm a více. Několikrát se nám stalo, že na vodě jsem potkali několik želv v řekách :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam