• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COURTZahradní jezírka
    Téma o zahradních jezírkách, okrasných rybkách a především Koi kaprech. Stavba jezírka. Biotop jezírka, údržba, tipy, triky a zkušenosti, fotky našich jezírek a kaprů. Bazar, výměna, prodej rostlinek a ryb do zahradních jezírek. Principy efektivního čištění jezírek. Koupatelnost v jezírku na zahradě.

    rozbalit záhlaví
    BIOH
    BIOH --- ---
    OMNIHASH: tak dole bude ta 200 l nádržka tak k tomu přiměřený tok, nedokážu odhadnout, ideální by bylo čerpadlo s regulací
    jinak jsem našel tohle, znáš to?
    Fontánové čerpadlo Mandy 6 | Bakterie a enzymy - septik, žumpa, čistírna odpadních vod, o
    http://www.bakterie-enzymy.cz/fontanove-cerpadlo-mandy-6/d-72167/
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    BIOH: kolik vody chceš, aby ti tam teklo?

    http://www.jezirka-akvaria.cz/...-800-jedno-z-nejlepsich-cerpadel-pro-zahradni-jezirka-na-trhu!.html rozhodně by to sneslo i menší, ale neviděl sem je prodíávat ve venkovním použití?
    BIOH
    BIOH --- ---
    potřeboval bych poradit
    usadil jsme 200 l nádržku a chtěl bych z ní čerpadlem vytáhnout vodu na metrovou zeť a korytem nechat stékat zpět, můžete mi dát typ na nějaké čerpadlo, ideálně bych ho chtěl mít bokem
    díky
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    zdravim, nemate nekdo na prodej 5-10 malych koi kapriku???
    XSIKA
    XSIKA --- ---
    Zazimováváte někdo kytičky plovoucí z jezírek a lekníny ? Napište mi prosím v jakém měsíci.
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    COLOMAN: My jsme pred par lety rekonstruovaly rybnik a prvni dva roky po vyhrabu jsme mely ras hrozne moc. Treti rok uz tam byl jen okrehek a tedka dalsi dva roky uz je cisty. Prej je to normalni. Takze tvuj kamos neni sam.
    Dyztak se da sehnat ucebnice rybnikarstvi z rybnikarsky skoly v Jiznich Cechach, nebo se primo zeptat tam.
    Kazdopadne my s tim nedelali nic a priroda si pomohla.

    Jeste jsem neco slysel o tom ze se da proti rasam vapnit, ale nemam ozkouseno.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LINKOS: beton nebo jíl
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Máte někdo zkušenosti s jezírkem bez folie?? Čim se vymazávají stěny?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    COLOMAN: řasy obecně rostou ze dvou důvodů - moc světla a moc hnojiva. Takhle na dálku bez fotky je dost těžký určit příčinu. Jaká je to řasa? Jaký je dno (bahno/písek/folie)-má tam nějakýá kytky?
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    zdravim, kamoš na šumave si letos urobil jazierko cca 3x6m s vodou z potoka a má tam pstruhy. Jazero vybagrovane cca 1,5m hlboké. Ma tam kolobeh cerstvej vody fort - privod/odtok/snaha prekyslicovat vodu volným pádom vodných prudov do jazera..
    Rieši problem, že tam rastu riasy už po mesiaci. Zda sa mu, že nema v jazierku plankton co by zralo tie riasy.
    Prosím poradte volaco.. pokial je pravda, že treba do toho jazera ten plankton, tak ja akurat pred par dnami pocul relaciu v radiu otom, ze chovatelia rýb, ktorý potrebuju si vylepsit planktónovost v jazeru, s volacim to jazero hnoja, aby rozmnozili plankton...
    skratka: preco mu rastu riasy v cerstvo vykopanom jezirku? je to len docasné? je pravda jeho teoria okolo absencie planktonov?
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    AGOG: zalezi jak velky jezirko mas, podle toho to muze byt par az nekolik desitek paru...
    BRAMBOREENA: nemuzes-li trefit rybu sutrem, tak tref sutr rybou
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    mám nově udělané jezírko pro vodní želvu...a už začíná zelenat=( je to z koupeného plastového jezírka, objem asi 400l
    filtraci máme nějakou akvarijní starou (je určitě na menší objem, ale aspoň něco, ale tatík mi přiznal že ji moc přes týden nepouštěl)

    ještě nemam osazené rostliny, doporučii by jste něco? předpokládám, že to pomůže....a nějaký ryby vhodný případně? jako želvucha je asi časem odloví, ale zatim je těžce neaktivní a bázlivá.
    TERRANCE
    TERRANCE --- ---
    PEPPE_LOPEZ: Ryba je studenokrevní živočich, takže u ní to "umrznutí" neprobíhá jako u např. člověka.
    Jako jasně že nejštrnější je rybu vzít kamenem po hlavě, ale málo kdo na to má žaludek.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Díky za rady... to podchlazení se mi jeví jako poměrně šetrné. Snad to nebude moc často potřeba.
    Jinak byl to asi sedmicentimetrový karas, ono trefit se mu do temene vyžaduje zručnost, kterou obávám se nemám...

    Jinak ale dalších asi dvacet ryb vesele rejdí v jezírku, tahle ryba byla nově koupená někdy před měsícem, tak snad u těch starých hromadné nemoci nevypuknou, je tam filtrace a UV lampa a vůbec všechno.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    BRAMBOREENA: úderem tupým předmětem do temene hlavy a poté přeříznout tepny mezi žábrami a srdcem a nechat vykrvit.
    Nechat pomalu chcípat v kyblu mi nepřijde šetrný, to si hohla hodit na kompost a měl by to rychlejší.

    TERRANCE: uvařit? umrznout? psala šetrně
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jak 'šetrně' zabít nemocnou rybu?
    (Ryba měla zhnisaný celý bok, tak jsme ji odlovili, aby nenakazila zbytek, a nechali v kyblíku vedle... vpostatě chcípnout, protože nic lepšího jsme nevymysleli. Jak tohle řešíte?)
    AGOG
    AGOG --- ---
    SMOOKE: co znamená pár?
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    XSIKA: ja mam s jezirkem zkusenost asi takovou (voda jen cirkuluje bez pritoku a odtoku) - nutnost snizit pH (vhodna je rozsekana zitna slama), a samosebou filtrace pres aktivni uhli (problem pri vetsich objemech je ze se casto zanasi, takze to chce mit vyresenou fitlraci celkove) dale se mi osvecilo nepouzivat UV lampu a vysadit do jezirka par rostlin a problem by mel byt vyresen v mem pripade cistim kuli rasam jednou pres leto...
    XSIKA
    XSIKA --- ---
    Chtela bych se zeptat, jak se co nejsetrneji a co nejrychleji zbavit ruznych ras a sinic, ktere se mi zacinaji mnozit v jezirku ?
    TAZZ
    TAZZ --- ---
    BRAMBOREENA: Pytel s nemrznoucí směsí fakt nedoporučuji. Je dost velká pravděpodobnost (tak 90%), že se protrhne. Otráví to ryby, zabije rostliny a pak musíš s vodou v jezírku nakládat jako s nebezpečným odpadem. Když to někam vyliješ, tak kontaminuješ podzemní vodu v okolí. Sůl by rybám asi taky nedělala dobře, ale není alespoň toxická. Lepší než igelitový pytel jsou PET lahve naplněné vodou se solí tak do 3/4. Pokud několik takových lahví umístíš okolo skimmeru a zajistíš provázkem aby neuplavaly, tak by to mělo být v pohodě. Pak taky doporučím jednu lahev, pokud je to možné, umístit přímo do skimmeru. Když bude mít prostor okolo sebe několik cm k pohybu, bude to lepší.

    Ohledně díry v ledu - pozor aby se nestalo v době, kdy začne z jara tát, že ryby dírou v ledu vyplavou nad led, kde bude pár cm vody. Nenajdou cestu zpět pod led a v noci zmrznou, nebo zachutnají nějakým zvířatům (kočky, ptáci... ) Stalo se mi to a přišel jsem takhle o pár ryb.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam