• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMGKostýmy, výroba a údržba - Star Wars a další
    TOMG
    TOMG --- ---
    CHUCPE: Jak se to veme, ale prodejní cena za nesestaveného stormtroopera je do 10k kč, sestavený by stál víc a to se musí víc vyladit na toho kdo to bude nosit. A na to ja nemám čas, abych to pro někoho skládal. Hm, vážit jsem to nevážil, ale odhaduju, že jen plastu je tam tak 5 kg. Jinak chtěl bych tě upozornit, že je to kostým ne reálný pancíř, takže když s sebou švihneš o zem, tak to můžeš poškrábat a nebo to rozštípnout. Ale zase je možnost si nechat vyrobit rezervní díl. Běžným nošením by se nemělo nic výrazně poškodit, pokud v tom chceš být akční, tak na tohle to proště není, to by muselo být technolgicky řešeno úplně jinak a bylo by to výrazně dražší. Pohyblivost, jde to, dá se v tom i posadit, i když sice né úplně pohodlně a potřebuješ k tomu místo. Dost možností závisí na tom, jak je kostým sestaven a upraven oproti klasickému sestavení


    ESY: No rozhodně nehrozí, že ti řeknu tady máš mašinu a hrej a že to bude zítra. Ale domluva by možná snad byla.
    ESY
    ESY --- ---
    TOMG: hele pane.... Je moznost treba pouzit za neakej drobnej poplatek tu tvoji vakuform masinu ?:]
    CHUCPE
    CHUCPE --- ---
    Ta zbroj vypadá fakt pškně, jen pár otázek zakolik bys jí vyrobil, jaká je v tom pohyblivost, kolik to váží, co ten matroš vydrží (třeba když sebou někde moc pěkně řízneš o zem) a jak máš vyřešené dýchání když bude venku cca 30 nad nulou?
    TOMG
    TOMG --- ---
    A pak ještě jeden upgrade, je to už asi po čtvrtém broušení a už to nechám tak jak to je.

    TOMG
    TOMG --- ---
    Drobný upgrade formy, ale počítám, že na tom budu makat až na nový rok. Ty teardrops pod očima jsem zatmelil a budu je pak frézovat. Plus jsou zatmelená některá žebra.
    TOMG
    TOMG --- ---
    ESY: Tak to nepotěší.
    ESY
    ESY --- ---
    TOMG: protoze se zhroutil server q3 a vsechny data snim :D
    TOMG
    TOMG --- ---
    ESY: Hlavně ty fotky dávej někam, kde to vydrží, když sem procházel historii toho dalšího klubu, tak většina toho nefungovala.
    ESY
    ESY --- ---
    budte zdravi soudruzi :]
    dostal jsem tip na tohle auditko, tak jsem nakoukl;] brzo ukazu co presneji vytvarim ja ;]]
    TOMG
    TOMG --- ---
    Tak jsem doufal, že na Koprcon budu mít hotového do funkčního stavu Sandtroopera, ale nestíhám to. Mám sice ty díly nachystané na zašpinění, ale samotné zašpinění, aby to vypadalo dobře, je tak na týden práce. A to nemám dořešené boty. 2x jsem z toho sundával barvu, protože to pořád není ono. Jednou to bylo pružné, ale háklivé na poškrábání a podruhé se to zas loupalo při námaze.

    Také mi dorazila sympatická kapesní váha s váživostí 50 g a přesností 0,01 g na vážení menších množství tmelu, epoxidu atd. Na klasické kuchyňské digitální váze , která má přesnos 1 g se míň jak 50 g přesně odvážit nedá. Nejde o hlavní složku, ale o různé katalyzátory, kde se jejich podíl v tomto množství pohybuje v gramech.

    Taky mi dorazily barvící pasty na epoxidové pryskyřice, takže si s tím brzo pohraju.
    TOMG
    TOMG --- ---
    Jak budu mít čas a prachy navíc, tak zkusím i další materiály. Teď mě čeká barvení černé kůže na bílo. Takže to půjde nastříkat pistolí, protože štětcem se to prostě nedá.
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: dělám s tím co mám po ruce, každopádně tohle není finální forma, je to jen prototyp.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: Tak to věřím, že byl pořádný opruz, hlavně ten polyester - tmelení... btw: existuje epoxidový tmel, nesmrdí a líp se s ním pracuje. Jinak pro to, až na to budeš přisávat tu plastovou blánu stejně asi nemusí ten povrch být úplně jako sklo, ne?
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: klasická hybridní konstrukce, vnitřek žebra z pěněného PVC, pak vyplněné PU pěnou, ořezané a dotmelené polyesterovým tmelem a nakonec nátěr Surfacerem 500, abych zjistil nerovnosti a zatáhl vlasové škrábance.

    Koukám, že ten nesmysl mezi očnicemi budu muset přeorat.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: z čeho to je?
    TOMG
    TOMG --- ---
    Zrovna dělám novou formu na helmu a opruz je to solidní.
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: Já se taky nedostanu do dílny každý den, jen občas. Teď taky zrovna řeším výrobu forem na lisování.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: fajn, ono stejně bude trvat, než něco splácám :)
    TOMG
    TOMG --- ---
    SUN_VU_KUNG: Asi jo, jen počítej s tím, že ta mašina je na severní moravě.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    TOMG: super, takže kdybych někdy v budoucnu potřeboval něco otisknout, tak je možné se domluvit? Znovu říkám, že nejsem socka, a že to nechci zadarmo :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam