• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONANEK69Vše o digitálním vysílání TV( DVB-S, DVB-T, DVB-C)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prosím tip na set-top box který se dá dobře přidělat k televizi zezadu, nebo je jako stick (hdmi)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Nějaký tip na STB T2 co má HDMI-CEC ?
    LIGI
    LIGI --- ---
    FATBOZZ: zda se, ze mas starsi verzi. mrkni na tohle, jestli si to nevidel:

    Astrometa DVB-T2 - LinuxTVWiki
    https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    LIGI: A jak ten tuner mas stary ? Kupoval jsi ho nejak nedavno, ze by zmenili demod ? Mam s tim problemy od zacatku co jsem koupil a vypada to ze se na nej spis vykaslu a nahradim T230 mygica.
    LIGI
    LIGI --- ---
    FATBOZZ: aha, ja tam mam jinej demodulator:

    Sony CXD2837ER DVB-T/T2/C demodulator #0 : DVB-T #1

    s Panasonicem nemam zkusenost.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FATBOZZ: Ostatni tunery jsou disabled. Nastavenou sirku pasma v muxech na 8mhz ( jinak mi neladilo ). Prehraje se prvni sekunda, pak uz jede jen zvuk. Signal nemyslim ze by byl neja vyrazne slaby.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    LIGI: Zkusil jsem, ale porad kostickuje a continuity errory.

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: problémy s kostičkováním byly v nedostatečném kontaktu mezi kabelem a zásuvkou.
    LIGI
    LIGI --- ---
    u astromety na linuxu je nutny pro tvheadend zapnout v nastaveni DVB vstupu 'Vynutit stary status', jinak se bude rozpadat obraz a v logu budete mit 'Continuity error'y. jinak bezi nadherne i na poslednich 4.* kernelech.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FATBOZZ: Po dlouhe dobe jsem vyzkousel a vypada ze s novsim kernelem je stabilni a tuner nepada.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, máte tip na nějaký spolehlívý dvb-t2 settobox, který umí
    hdmi cec
    scart
    duální tuner
    nahrávání na usb - nebo na síŤ - prostě aby šlo z toho ty nahrávky dostat
    ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak ještě dotaz na kostičkování:
    T2 kanály, které mají 1920x1080 se kostičkují, někdy hodně (i televize zahlásí, že video není k dispozici) ale T2 kanály s menším rozlišením fungují dobře.
    To bude asi anténou? nebo nějaký LTE filtr?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    olol

    Staré TV vysílání končí v červnu 2020. Nové bude s vyšším rozlišením zdarma - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/technet/tv-sat/dvb-t2-vysilani-prechod.A190424_110306_digitv_vse

    Ani jedna z komerčních stanic totiž neplánuje vysílání v plném vysokém rozlišení.

    Nejblíže mu bude již výše zmíněné vysílání kanálů Primy, hlavního kanálu TV Barrandov a Seznamu, které budou mít rozlišení 1440 × 1080 zobrazovacích bodů. Ostatní kanály komerčních vysílatelů budou mít rozlišení jen o málo větší než je dnešní SD standard. Konkrétně to bude 960 × 540. Nova pak zůstává na SD rozlišení 720 × 576 pixelů.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Nejaky tip na DVB T2 STB s HDMI CEC ? Koupil sem Alma iHD, ktery to ma podporovat, ale nefunguje to.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Máte někdo zkušenost s tímhle usb stickem v linuxu ?
    Astrometa DVB-T2 - LinuxTVWiki
    https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2
    Vpodstatě běží T-čko ale druhý tuner na T2 z větší části nenačte firmware. Třeba až na 3ti pokus po restarovani usb portu nebo vytazeni a zase zasunuti. Nejaky napady na zprovozneni uvitam. Pripadně tip na korektně fungující usb T2 stick který si bude rozumět s novějšími kernely a tvheadendem
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RATTKIN: spíš někde něco umrzlo a upadlo, případně něco dalšího v rozvodech. Jestli máš nějaký domovní zesilovač, ten třeba taky mohl umřít. Někam nateče voda když svítí sluníčko na led.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám problém - ani jedna dvb-t telka v domě nefunguje - stanice mi většinou nenajde, nebo když je najde, tak je no signal. včera to hodně kostičkovalo a k večeru se to úplně rozpadlo.

    Mám tam Alcad AM-112 a pak rozbočovač VTF8846
    může to být mrazem? už je to taky docela staré.

    já si dokážu tak akorát změřit, že trafo dává 12v, dál nevím.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Zdravím.
    Nedal by se najít seznam url pro české hbbtv ?
    Chtěl bych se na ně podívat skrz firehbbtv emulátor. Dík.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KEB: tak se zkus zeptat, třeba to někdo bude vědět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam