• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    Live komentář závodů (a) formule 1 pro ty, kdo nemohou koukat na televizi

    | NYX F1LIGA | f1fanatic | formula1 livetiming | espnf1 | Formula 1 Live Streams
    |8.4.AUS|24.4.ITA|8.5.USA|22.5.ESP|29.5.MON|12.6.AZE|19.6.CAN|3.7.GBR|10.7.AUT|24.7.FR|31.7.HUN|28.8.BEL|4.9.NED|
    |11.9.ITA|2.10.SGP|9.10.JPN|23.10.USA|30.10.MEX|13.11.BRA|20.11.UAE|
    rozbalit záhlaví
    PEJR
    PEJR --- ---
    M_IKE: vaha podle me nehraje roli.. u monopostu se neresi, ze je to moc tezky, ale ze to neni dost tezky..
    M_IKE
    M_IKE --- ---
    Matnej lak je hlavne lehci jak lesklej, loni se to resilo, rozdil je do 10kg.
    KORDA
    KORDA --- ---
    Než se rozepíšu - ten rozdíl není niak zásadní, ale některý teamy to řeší, takže evidetně nějakej bude. A to z několika důvodů.

    Například:
    - matná barva je hrubší a vzduch přes ní proudí jinak (rychleji). Tím pádem můžete udělat aero rozdíl třeba tím, že nalakujete křídla (kvůli downforce) na lesklo a "body" matně aby se vzduch zdržoval hlavně na křídlech.
    - na matný barvě se míň drží bordel (marbles z pneumatik). Je prostě míň lepící.
    - matnej lak je "měkkčí" takže když na něj nalepíte sponsorský loga, můžete je "zamáčknout" dovnitř a snížit tření (zmizí přechody).

    Nejsem Newey, ale tohle je pár docela relevatních důvodů.

    PEJR: I loňskej RB byl matnej. A "unfamiliar shapes" jsou podlě mě myšlený nový aero prvky.
    PEJR
    PEJR --- ---
    KORDA: aha, takze je potom dokonale nalakujou aby byli v zavode pomalejsi?

    Tim "unfamiliar shapes" asi myslej to priblbly halo co?
    KORDA
    KORDA --- ---
    JOHN_BEAK: Matný auta jsou rychlejší protože se v tý barvě dají dělat aerodynamický haluze. Fakt.
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    Ale mohli by při testování ladit i různé barevné kombinace.
    Aspoň by se ověřila teorie bývalého spolužáka, že tmavější auta jsou rychlejší. Nebo to možná je jen tím, že jsem hrál vždycky za černé auto a on to neuměl.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    resp

    Red Bull says: “We're keeping our race-ready paint job under wraps for the time being and will unveil it at the Circuit de Catalunya next week. The unfamiliar shapes under the paint, however, are here to stay.” #F1 #RB14
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    KORDA: no ja ti nevim ;)

    Red Bull Racing (@redbullracing) | Twitter
    https://twitter.com/redbullracing
    KORDA
    KORDA --- ---
    TOM_HOST:
    JOHN_BEAK:

    eeh, to je zase testovací zabarvení. Ostatně jako každý rok. Závodní barvy budou až v Austrálii.
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    M_IKE: Barvoslepý býk.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    M_IKE: tyvoleee konecne nekdo odvazny a moderni !
    M_IKE
    M_IKE --- ---
    RB
    TOFI
    TOFI --- ---
    ANDR3E:
    Can We Survive The F1 2018 Halo Around Spa-Francorchamps?
    https://www.youtube.com/watch?v=XeNaWGEmIhI
    PEJR
    PEJR --- ---
    ANDR3E: takhle to ve skutecnosti urcite nevypada, piloti jsou radi ze videj vrchol kol, tohle vypada jako ze ma nad hranou kokpitu i bradu, coz ve skutecnosti urcite nemaj.. oci maj sotva par cm nad hranou..
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    To je jak tanga na RZ co vozí někdy motorkáři.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ANDR3E: vyhled do stran v zatackach je celkem ok, ale pri jizde rovne mi hrozne vadi ta trojuhelnikova cast sloupku..
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    jsem zvedavej jak se poperou s Halo ve hrach, realnej vyhled z auta je si myslim lepsi nez pak vyhled v simulatoru, viz tady...

    Driving an F1 2018 HALO Spec Ferrari! - Onboard Gameplay F1 Car with 2018 Halo
    http://www.youtube.com/watch?v=9TymJxOen4Y
    MITTRA
    MITTRA --- ---
    KALTY: Halo mi upřímně vadí mnohem míň, než ty loňský shark fins s přiteplenými křidélky. Letošní seseknutá "mercedes style" ploutev je mnohem méně rušivá.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    KALTY: me se to libi i s tim.. to mi daleko vic vadi ze misto grid girls budou grid kids:(
    KALTY
    KALTY --- ---
    ANDR3E: no já myslel spíš halo
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    KALTY: ja ne, me se to jejich auto libi :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam