• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VYWERN: treba by to pak ve stejny situaci poslal do Vettla a nedojel by ani jeden :)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    KALTY: to je dobry krimi:D
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Me spis sere, ze zase podelali Leclerka, kdyby ho zavolali do boxu driv, mohl skoncit druhy :)
    KALTY
    KALTY --- ---
    Pod­le brit­ské­ho Au­tospor­tu ma­jí ste­war­di k dis­po­zi­ci zá­bě­ry, kte­ré uka­zu­jí ně­co ji­né­ho. 

    Vet­tel sku­teč­ně vy­jel na trá­vu, což po­cho­pi­tel­ně je­ho ferra­ri po­řád­ně roz­ho­di­lo. Pod­le zá­bě­rů mu­sel po ná­vra­tu na trať ko­ri­go­vat pře­tá­či­vý mo­ment, což do­ka­zu­je os­t­rý po­hyb vo­lan­tu do­pra­va.

    Po­té, co do­stal pře­tá­či­vost pod kon­t­ro­lu, za­to­čil vo­lan­tem do­le­va, aby sle­do­val pro­fil okru­hu – což na­zna­ču­je, že již měl vůz pod kon­t­ro­lou. Do to­ho­to oka­mži­ku udě­lal Vet­tel vše správ­ně. 

    O chví­li poz­dě­ji však Vet­tel vo­lant srov­nal. Mís­to to­ho, aby se dr­žel vle­vo, se je­ho vůz po­su­nul do­pra­va a od­ří­zl ces­tu, kte­rou by se mohl vy­dat Ha­mil­ton, po­kud by tam měl pro­stor.

    Prá­vě ten­to oka­mžik, ve kte­rém Vet­tel vy­rov­nal svůj vo­lant, měl být klí­čem k jed­no­my­sl­né­mu roz­hod­nu­tí spor­tov­ních ko­mi­sa­řů.

    Kro­mě zpo­ma­le­ných zá­bě­rů mě­li ste­war­di k dis­po­zi­ci ta­ké zá­bě­ry z ex­tra CC­TV ka­me­ry, kte­ré ne­by­ly v te­le­viz­ním vy­sí­lá­ní. Na těch­to zá­bě­rech je pa­tr­né, že Vet­tel po­hnul hla­vou a dí­val se do zr­cát­ka, aby vi­děl vůz Ha­mil­to­na a to ve chví­li, kdy po­vo­lo­val svůj vo­lant.

    Ta­ké on­bo­ard zá­bě­ry uká­za­ly, že Vet­tel vě­děl, kde se Ha­mil­ton na­chá­zí. Po­kud by se Vet­tel po­té, co zís­kal kon­t­ro­lu nad vo­zem, dr­žel vle­vo a umož­nil Ha­mil­to­no­vi pro­jet, pak by k udě­le­ní pe­na­li­za­ce ne­do­šlo.

    Více na: https://f1sport.auto.cz/clanek/sportovni-komisari-maji-dukazy-ze-v-tom-vettel-nebyl-tak-nevinne


    KALTY
    KALTY --- ---
    ANDR3E: právě
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    KALTY: kazdopadne škoda,mohly to být dobrý posledni kola
    KALTY
    KALTY --- ---
    ANDR3E: však já taky říkám, že bych to nepenalizoval. Ale Vettel tam jel do té stopy a moc dobře věděl, že tam ten Lewis bude a chtěl ztratit co nejméně času a pokusit se ho udržet za sebou. Prostě souboj no.
    Já jen psal, že se hájí tím, že nemohl nic jiného dělat. Což je ale nesmysl.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Hamilton And Vettel's Near Miss In Montreal | 2019 Canadian Grand Prix
    http://www.youtube.com/watch?v=gqhX-ZzPhzo
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    KALTY: jeho argumentace ale byla ze to nebylo úmyslný a ze musel po najetí zpátky na trať srovnat ještě jednou auto protože mel na kolech trávu... při zavode jsem si taky rikal ze to Lewisovi úmyslně zavřel ale pri opakovanejch záběrech spíš myslim ze to nebyl jen úmysl, a v tom pripade to je normální racing incident
    KALTY
    KALTY --- ---
    Já to beru tak, že do toho nemělo vedení zasahovat.

    Vettel se hájí, že nemohl nic jiného dělat. To je sice píčovina, ale tvrdit to bude :)
    Lewis (pokud by nebyla penalizace) by na to tlačil víc a možná by ho i předjel, nebo by to bylo alespoň zajímavější.
    Penalizace je spravedlivá, ale v dané situaci necitlivá.

    Vettel to moc neunesl a ta šaráda byla zbytečná. Ale chápu no. Mohl po dlouhé době zas vyhrát.
    Ale ON udělal chybu a ON za ní platí. Kdyby tam Lewise nepřitlačil, tak stejně zůstal druhý.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Jak tam Vettel vyměnil ty tabulky s prvním a druhým místem:)) A hezky gesto od HAM jak si ho vzal na stupínek pro 1.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    To mohli nechat :/
    TOFI
    TOFI --- ---
    o fous
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Zajímalo by mě jestli nechaji Kubicu trápit se do konce sezony ...
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    TOFI: skoda ho předtím pekne předjel Maxe
    TOFI
    TOFI --- ---
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    TOFI: kdyby dělali anketu o nejhnusnejsi f1 auto vsech dob tak tohle ferrari bude horkej favorit :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    Gilles Villeneuve: Canadian Hero, Racing Icon
    https://www.youtube.com/watch?v=DgudwjTgDv8
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam