• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    Live komentář závodů (a) formule 1 pro ty, kdo nemohou koukat na televizi

    | NYX F1LIGA | f1fanatic | formula1 livetiming | espnf1 | Formula 1 Live Streams
    |8.4.AUS|24.4.ITA|8.5.USA|22.5.ESP|29.5.MON|12.6.AZE|19.6.CAN|3.7.GBR|10.7.AUT|24.7.FR|31.7.HUN|28.8.BEL|4.9.NED|
    |11.9.ITA|2.10.SGP|9.10.JPN|23.10.USA|30.10.MEX|13.11.BRA|20.11.UAE|
    rozbalit záhlaví
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: Spekuluje se i o Estebanu Gutiérrezi, který aktuálně působí jako testovací pilot Mercedesu. Díky vlivu Mercedesu na RP se mluví i o Georgi Russellovi (ač u Williamsu, patří Merglu), ale to si myslím že je příliš komplikované, tedy nepravděpodobné. Koho dalšího by pak mohl mít Williams? Kubicu?
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: Prý by to snad měl být Nico Hülkenberg, ale je to dost spekulativní info.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: Zatím jsem na netu zaznamenal nějaké řeči o Vandoornovi nebo Hulkovi
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Sergio je na tom prej fyzicky dobře a je v dobré náladě. Kdoví jak to s těma testama, s touhle nemocí a tím vším vlastně je. Každopádně Sergio na Silverstone startovat nebude. Jaké to bude mít další dopady na organizaci F1 a Pérezovu sezónu se teprv uvidí.

    Ví se, kdo pojede místo něj? Vezmou rovnou Vettela? :D

    Mick Schumacher rovnou do Ferrari? :D
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Ona i v téhle podivné sezóně funguje fantasy? Jsem si to nachystal na Austrálii a pak už to nechal, zkusím si vzpomenout na heslo :D

    Pérez, Pérez, ajajaj!
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    je mimo no.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    :( to mu nepreju
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    Perez oficialne pozitivni, ten uz se tam podle me nevrati :D
    MITTRA
    MITTRA --- ---
    Tak jak řešíte Perezův nejasný výsledek COVID testu ve Fantasy? Riskujete nebo ho měníte? Já ho mám pro jistotu jako power drivera :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Hrubý, to se mi libí, takhle originální ještě nikdo nebyl :)

    Norris pojede v Silverstonu s novou helmou. Design navrhla šestiletá holka – F1sport.cz
    https://f1sport.auto.cz/...olka?fbclid=IwAR3znx-c_fbCKdYWajLOb8N1I_rmvHaqo6lrXcIcxUmbzStZVEM_4jZoTnI

    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Formuli i rozebírá, na pódiu stál dřív než Hamilton. Jak roste nespokojený mladík Norris - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...lando-norris-formule-1-talent-uspechy-rozhovor.A200729_230147_motorsport_elv
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Ty zaváděcí kola prašivý: ;)
    Top 10 Pre-Race Mishaps in F1
    https://www.youtube.com/watch?v=4q7NZJ7Z18o
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Zajímavý je teď sledovat Alonsa.

    Vypadá to, že všichni slaví jeho návrat, jak příchod mesiase. Přitom to není tak dávno, kdy byl schopen stát v pitstopu přesně tak dlouho, aby jeden jeho nejmenovaný kolega, stojící za ním, nemohl zajet měřené kolo...

    A jasne, tak řekl, že to rozhodně nebylo kvůli tomu... ;)

    Pamatujete? To byla snad nejvíc toxic dvojice všech dob. Kam se hrabou loňský Vet/Lec. :)

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Tak ony předpoklady šampiona tak trochu jsou právě to "zmrdství", "sígrovitost", průbojnost a tendence jít za svým i kdybych měl někomu podrazit nohy, to je ten přístup a drajv co šampiony (a "úspěšné lidi" obecně) přivede k vysokému úspěchu. Zrovna F1 není na takové případy úplně chudá.

    A že zrovna M. Schumacher jedním z takových byl? No byl no, naplňoval obě strany rovnice. Uměl se protlouct (doslova) na trati i mimo, měl cit pro jízdu a hlavně měl štěstí na éru a tým. Ferrari bylo ve druhé půlce 90's neskutečně temperamentní. A nakonec myslím měl i nějaké ty plusy. Třeba právě v "odkazu" Mercedesu.


    Vždycky je těžko odhadovat kdo by byl lepší kdyby jezdil u tohohle nebo támhletoho týmu, v téhle nebo tamté éře, protože je to prostě neporovnatelné. Vždycky to záleží na mnoha věcech, které do sebe buďto zapadají anebo ne. Je to chemie a každému jezdci vyhovuje jiný styl jízdy, čemuž musí odpovídat i auto. Možná že se nedá vyloženě říct které auto je lepší, protože vždycky záleží hlavně na tom, jak s ním dokáží jak jezdec, tak mechanici zacházet. Taky se nedá říct který jezdec je nejlepší, protože jeho výsledky vždycky budou odviset od synergie s autem a týmem. (Právě v tom je "průkaznější" třeba F2, kde se odmazává velká část toho vlivu co je položený mimo jezdce samého.)

    Jasně, tohle všechno nám celkem exaktně kvantifikuje bodování jezdců a konstruktérů a na konci každé sezóny máme nepopiratelný důkaz komu to za daných okolností funguje nejlíp. Z toho ale nezjistíme, jestli by toho Schumacher tolik povyhrával kdyby neseděl ve správný čas na správném místě, stejně jako jestli by třeba Juan Pablo Montoya sbíral tituly kdyby na správném místě a ve správný čas seděl.

    Jestli byl Schumacher podvodník? Jsme si jistí o kterých všech podvodech (myslím obecně ve F1, motorsportu) víme a o kterých nevíme? Jak jsem psal v první větě – přirozeným předpokladem úspěchu je tak trochu tendence k podrazáctví. Jak nejlíp si zajistit vlastní dobrou pozici ve světě? Nejde to jednodušeji když si trochu pomůžu? Přijde se na to nebo ne? Někdy a někomu a ano, někdy a někomu ne. Úplně stejně se podvádělo a podvádí i technicky. Jen ne vždycky se na to přijde.


    F1 jakožto technický sport je víc než šampionátem jezdců spíš závodem továren a mechaniků a jezdec je prostě jen jedna ze součástí, které nemůžou chybět aby to fungovalo. Musí mít určitou kvalitu aby správně zapadl mezi zbylé součásti, které správnou kvalitu musí nést taky. To je vidět i na tom, že třeba zrovna Schumacher už po svém návratu nijak nezářil. Byla jiná éra, jiná technika, měl jiné auto. Už tam nebyla ta synergie a jméno mu nepomohlo. Proto taky většinou nevycházejí ty slavné comebacky hvězd. Protože hvězda byla hvězdou v době, kdy jí věci pasovaly do sebe – a to není jen tak, nestane se to každému a pokaždé.

    Když to sedne dohromady, tak je z toho ikonický funkční celek, který proslaví jak jméno pilota tak jméno továrny/konstruktéra/týmu. A to jim nikdo nikdy neodpáře, prostě zrovna měli v ruce pero když se psala historie. Mezi tím ale třeba vůbec nevyplují větší talenty a nadanější jedinci, kteří ač odváděli skvělou práci, tak neměli možnost to ukázat. Zkrátka proto, že věci nesedly ideálně a oddřeli to někde kde to nebylo vidět.



    No a pak teda – je lepší pilot Verstappen, Leclerk, Norris, nebo Russell? Ha, babo raď. Dost možná že se to ani nikdy nedozvíme. Vždycky budeme vědět jen komu nejlíp sedly ostatní okolnosti ;)



    PS:
    Je M. Schumacher svatý? Nikdo není svatý, pokud z něj svatého neudělají. Podle mě má ke svátosti stejně daleko, jako kdokoliv jiný. Byl papež Jan Pavel II. svatý? Podle mě měl ke svátosti stejně daleko, jako kdokoliv jiný. Avšak někdo ho jako svatého vidí. Schumacher má srovnatelnou fanouškovskou základnu jako papež a s jejich přívrženci je vždycky složité a nikam nevedoucí se dohadovat. Vlastně to ani na nic nemá vliv. Problém ale je, když si kvůli tomu někteří začnou vjíždět do vlasů.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOM_HOST:
    Ferrari's F1 shake-up behind the scenes explained
    https://www.youtube.com/watch?v=UDvh32oeCLM
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    tak se zase uklidnime damy ... podame si volanty a jedeme dal :))

    Ferrari změnilo řídicí strukturu. Chce mířit za vítězstvím – F1sport.cz
    https://f1sport.auto.cz/clanek/ferrari-zmenilo-ridici-strukturu-chce-mirit-za-vitezstvim

    Ferrari hledá světlo na konci tunelu. Pomůže léčba legendárním inženýrem? – F1sport.cz
    https://f1sport.auto.cz/...k/ferrari-hleda-svetlo-na-konci-tunelu-pomuze-lecba-legendarnim-inzenyrem
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    THRASHER: osobní invektiva? Well that escalated quickly.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    THRASHER: Zoufalí z čeho? :D Že pro mě vrcholně nesympatickej týpek dostal od pánaboha naděleno kroutit volantem? :D

    Neprožívej to tak. ;)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    a omlouvám se ostatním, na který jsem zapomněl.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KORDA: nedělá to v ty formuli každej? od VER, přes VET, LEC, GRo, tak i HAM? Ten teď furt brečí, že ho ostatní neposlouchaj a neklecej...

    jedinej takovej normalni mi tam snad přijde RIC a RAI.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam