• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Kruci Sainze škoda, ještě před závodem. Ale to asi aby si zvykal na Ferko :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    MERTLAS: tak je fakt, ze historicky to zdaleka není poprvé, co je fko takhle v hajzlu. jen bych nečekal, že nejsou schopni se z tech chyb poucit.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    JOHN_LENON: spis na rucnik vhozeny do ringu... ale hold nekdy je potreba na to dno dopadnout, aby se z neho mohlo odrazit :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    sainz bude mit těžký spaní.

    nechápu, co tam Binotto ještě dělá. tohle už není ani vtipný, tohle už je vyloženě na kapesník. :))))
    KORDA
    KORDA --- ---
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Ham novej tratovej rekord:)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Tohle je vtipny:)

    Assetto Corsa - Formula 1 2009 MOD - Old Monza RACE 2k 60FPS
    http://www.youtube.com/watch?v=D3e2kODY2C0
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    JOHN_BEAK: Kvyat je aspon 11., zatímco Pierre mu bude zitra dychat na zada z 12.místa
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Ferko slusne dneska :)
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    Horner právě v jedné větě řekl "Pierre" a "Kvyat". Hezké, jak mají jezdci u Red Bullu rovné podmínky :)
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    Ferrari v 2019: Frrr!
    Ferrari v 2020: Fr...?

    Sainz: F
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    ANDR3E: to jo. musim se přiznat, že 2x redbull ring a Silverstone zase taky úplně zajímavej nebyl, takže asi máš pravdu.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    JOHN_LENON: me to pripomina stary okruhy, ty 3 dlouhy rovinky budou aspon naka zmena
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    ZDENDAK: já teda tuhle konfiguraci neznám, ale nezdá se mi úplně atraktivní. :)))
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Boží, potvrzeno že na Sakhiru se jako druhý závod pojede vnější "ovál", jsem zvědavý :)

    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    12 months on, F1 and F2 outline plans to honour Anthoine Hubert’s memory | Formula 1®
    https://www.formula1.com/...line-plans-to-honour-anthoine-huberts-memory.6XFllqSyHwMb8z736RBzex.html
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    JOHN_BEAK: Zapomněl jsem dopsat:

    Hamilton ale není Vettel. Hamilton se učí. Velmi pomalu (obvykle to trvá pár let), ale učí se.
    To, co na něj zafungovalo od Rosberga, by na něj už teď (tak dobře) nefungovalo.
    Teď už ví, že když je trochu lepší v nejrychlejším autě, stačí mu jezdit spolehlivě a za pár závodů povede žapmionát.

    Takže i kdyby se Rosberg dál snažil, Hamiltona by (bez velké dávky štěstí) znovu neporazil.
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    JOHN_LENON: Rosberg skončil, protože jednak sezona 2016 ho stála víc, než je zdravé tomu dávat, a druhak pro něj byly už priority jinde, u rodiny.
    Rosberg už v letech před koncem říkal, jak se chce věnovat rodině.

    Rosberg je underrated jezdec. Charakterově je nezajímavý, takže mu nikdy nikdo nefandil a ani ho nikdy nikdo příliš nehatoval (dokud nezačal záměrně nezatáčet). Všem byl ukradený. A výsledky všichni metou pod koberec s tím, že Schumi byl starý a že Mercedes byl dobrý. Rosberg byl od začátku kariéry dobrý.
    Nicméně čistě na rychlost na Hamiltona neměl. Rozdíl byl malý, ale přes dlouhou sezonu by nemohl vyhrát.

    Nebýt toho, že Hamilton byl trotl, který se nechal rozhodit psychicky. Když byl v sezoně vepředu, pohoda. Když byl vzadu, měl pocit, že se musí šponovat, a začal dělat chyby. Stačí se podívat zpětně na rok 2012. McLaren-Hamilton byla jednoznačně nejlepší kombinace auto-jezdec, ale od prvního závodu všichni (bourači, komisaři, šotek, McLaren a Hamilton) konspirovali, aby se nedostal do čela šampionátu, kdy by vyklidněl. Sezonu skončil čtvrtý 91 bodů za mistrem.

    Rosberg exploitnul v 2016 přesně tohlecto díky tomu, že stejně jako v 2014, na začátku sezony získal šťastně vedení v šampionátu.
    Oproti předchozím letům to doplnil o to, že celý rok grindoval všechno možné, co by mu maximalizovalo fyzický i psychický výkon při formulování a posunul se o ten malý kousíček vpřed, aby mohl bojovat s přirozeně rychlejším Hamiltonem. Až z toho trpělo, že se nemohl tolik věnovat rodině, která je pro něj maximálně důležitá.

    Bojovat takhle celý rok a posouvat přitom skill až za vlastní hranice, to člověka hrozně vyšťaví. Vím, o čem mluvím.
    V roce 2007 jsem takhle bojoval o titul v turnajové sezoně Icy Tower (viz http://individual.icy.pl/?page=players&type=3&year=2007).
    Na začátku roku jsem byl v té hře výkonnostně na konci top10 a byla skupina hráčů, kteří byli o level výš a neškrtl bych si proti nim. Top hráči nehráli konzistentně, takže jsme se o vedení přetahovali s dalšími dvěma z mojí skupiny na konci top10. V půlce sezony jsme zhruba ve stejnou dobu nezávisle na sobě poskočili o skill level nahoru, pak už nás nestíhali na body dohnat. Na konci roku jsem byl výkonnostně druhý na světě a skákal jsem tak, že ti hráči si neškrtli proti mě. Posunul jsem se o dva levely výš. Ale za jakou cenu?
    Hrál jsem několik hodin denně. Cítil jsem, že to je víc, než tomu chci věnovat.
    Jakmile to můj rival v sezoně dva turnaje před koncem vzdal, bylo mi jasné, že po sezoně končím aktivní kariéru. Nemělo pro mě smysl do toho investovat tolik času.

    Proto mám Rosberga za to jeho rozhodnutí rád a naprosto ho chápu. Pokud je rodinný typ, je úžasné rozhodnutí vykašlat se na milionový plat a létání po světě třičtvrtě roku. Má našetřeno a místo toho může být s rodinou.

    Jaký by byl Rosberg, kdyby pokračoval v F1 po zisku titulu?
    Pravděpodobně už by tomu nedával všechno, jako v 2016. Takže by tu a tam vyhrál nějaký závod, ale v šampionátu by Hamiltona moc netrápil. Shrábl by miliony a blokoval sedačku někomu mladšímu perspektivnímu, kdo by si v ní mohl udělat kariéru.
    To už je lepší, když takhle Hamiltona neporáží Bottas.

    Ne, je dobře, že Rosberg skončil.
    Svět má díky tomu legendárního bloggera. Co chceš víc? A měli by ho častěji zvát, ať komentuje.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Co myslíte, je škoda, že Rosberg skončíl?
    Mě by zajímalo, jak to vlastně celý bylo.
    Téma: Proč formuli 1 chybí Nico Rosberg – F1sport.cz
    https://f1sport.auto.cz/clanek/tema-proc-formuli-1-chybi-nico-rosberg
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    1966

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam