• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    Live komentář závodů (a) formule 1 pro ty, kdo nemohou koukat na televizi

    | NYX F1LIGA | f1fanatic | formula1 livetiming | espnf1 | Formula 1 Live Streams
    |8.4.AUS|24.4.ITA|8.5.USA|22.5.ESP|29.5.MON|12.6.AZE|19.6.CAN|3.7.GBR|10.7.AUT|24.7.FR|31.7.HUN|28.8.BEL|4.9.NED|
    |11.9.ITA|2.10.SGP|9.10.JPN|23.10.USA|30.10.MEX|13.11.BRA|20.11.UAE|
    rozbalit záhlaví
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    JOHN_BEAK: A to je právě to, proč nejde porovnávat kdo je lepší jezdec v rámci různých ér :)
    HEDIS
    HEDIS --- ---
    JOHN_BEAK: Třeba rozdíl jezdit dokolečka, v počtu vozidel na roštu a taky angažmá u stájí? :)
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    ZDENDAK: Hamilton nedávno překonal Patreseho v počtu startů. Připadá mi to neuvvěřitelné. Když jsem začínal koukat na formule, Patrese měl nejvíc startů a obrovskou díru ve velikosti skoro tří sezon na druhého Bergera. Patrese na to potřeboval 17 sezon a jeho rekord vydržel 15 let.
    Hamilton není jezdec, kterého si člověk primárně spojí s tím, že by ve formulích byl dlouho. Přesto jede už čtrnáctou sezonu a díky vyššímu počtu závodů v sezoně ty počty vycházejí tak, jak vycházejí. Vettel na konci sezony taky přeskočí Patreseho.
    Každopádně kam se kluci hrabou na IndyCar. Tam jsou piloti, co vydrží do padesátky, a mají startů přes 400.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    A kdo zaznamenal, že ve věku sedmdesáti let zemřel světově úspěšný Břetislav Enge?

    * 3. března 1950
    + 14. září 2020

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Arrows A2, Riccardo Patrese, 1979

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Mě vždycky fascinovalo, že nikomu nevadí ten nažmolenej gumovej odpad a fólie z hledí přileb :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOM_HOST: hele to snad právě jo. neni to jen o kamionech a formulich.

    F1 announces plan to offset 256,551-tonne carbon footprint - F1 - Autosport
    https://www.autosport.com/f1/news/147100/f1-plan-to-offset-256551tonne-carbon-footprint

    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JOHN_LENON: Uhlikova stopa f1 je vyrazna v cem? Ze jezdi 50 kamionu po svete a 20 6ti valcu za vikend jezdi po trati cca 6h? To snad ne :)
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    KALTY: souhlas. Mě tohle vlastně nevadí. Naopak mě moc nebaví ti jezdci co prošli různé závodní školy a jsou jak dle jedné šablony, prostě až moc profíci. Pak přijde Verst nebo Norris a pěkně provětrají ty zatuchlé vody.

    V zásadě i souhlasím s tím sdělením co se Ham snaží předat, ale z jeho úst je to takové jakože WHAAT? :) Ale jak říkáš jestli za tím vážně stojí, trápí ho to, tak by byl magor kdyby skončil s něčím co miluje a je nejlepší na světě.

    ALe hlavně je to šumák, jde o to jak kroutí volantem a to kroutí fantasticky.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KALTY: navíc, byla by škoda toho talentu, co má. určitě se jedná o jednoho z nejlepších pilotů historie, možná úplně nejlepšího.

    nicméně, ja jen nemám rád pokrytectví.

    v jeho případě chápu, že se ho blm dotýká přímo a chápu, proč zrovna on za to bojuje. jakým způsobem, to je věc jiná a k diskuzi.

    ale v případě uhlíkové stopu mi to od něj přijde komické. ten sport ho živí a uhlíková stopa f1 je, kulantně řečeno, výrazná...

    KALTY
    KALTY --- ---
    YAKOBO: Tak asi kvůli enviromentu se nevysere na věc co ho nejvíc na světě baví. Chápu, že alespoň nějaké kroky jsou lepší než vůbec žádné. Kdyby si řekl, ok jsem pilot F1, měl bych držet hubu tak tím nic nedokáže. Když už má ty miliony lidí co ho sledují, tak se na pár desítek tisíc remcalů může vysrat a snaží se prostě něco změnit. V tom nevidím takový problém :)
    Prostě nad tím víc přemýšlí, než když byl mladý kluk co chtěl hlavně jezdit.
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    S Ham je to těžké, věřím, že hodně lidí dráždí kvůli jejich zastydlému rasismu. BLM projevy neřeším, kdo jiný by měl komentovat, než úspěšný černý pilot, který si prožil v tomhle privilegovaném sportu spoustu rasových ústrků atd. Navíc sport není apolitický (viz Olympiády v Berlíně a pak za studené války). Ale co je otravné jsou ty enviromentální keci. Prostě od pilota F1 to zní strašně pokrytecky, jako by se Babiš zavíral do těch klecí pro slepice :) Myslim, že nejlépe to vystihl Ricciardo, že se Lewis hledá.

    Ale že je to jeden z nejlepších pilotů historie je nepopíratelný fakt. Uvidíme co s ním bude příští rok, Mercedes možná vycouvá a on ještě nemá podepsaný kontrakt. Já mu přeju ať překoná Schumiho.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    THRASHER: pls..
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    THRASHER: Jo. Argumenty ti nejdou, vim. :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    THRASHER: jako co? že nelétá s velkým letadlem?

    Jde o to, že většina pilotů F1 létá dohromady, v nasmlouvaných bizjetech a/nebo charterama. Tzn. mají menší uhlíkovou stopu, protože jedním letadlem letí víc lidí.

    Hamilton, jako velký bojovník za uhlíkovou stopu létal vlastním bizjetem sám. Po kauze panamapapers ho prodal. Teď už si je jen pronajímá. A pořád sám.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    THRASHER: no tak potom co nechápeš na bězně užívaném výrazu bizjet?
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: Co, na zatáčky si nikdo netroufá? Není tu žádný znalec francouzských okresek? (z toho dvě jsou vážně jednoduchý...) :D


    Hele, nabízejí letos "bonusový" obsah, pod heslem soyons solidaires, 24h Le Mans united & responsible, můžeme virtuálně navštívit okruh a paddock, včetně prohlídky muzea a mnoha dokumentárního obsahu. Obsah by měl s blížícím se startem denně přibývat a třeba, kdo ví, se budeme moci na některá místa podívat online i během akce :)



    Stačí registrace:

    https://24h-united.com/
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    A Kimi prej nastoupí na Lukashenkův ouřad:

    M_IKE
    M_IKE --- ---
    THRASHER: Ja chapu co tim chce rict a i s tim souhlasim, ale z meho pohledu je to uz za hranou (snesitelnosti rekneme). A neni nutny to hnat az do takovyhleho extremu jako to on dela.
    V US se to uz zvrhlo na rabovani a bordel, zadny protesty, regulerni rabovani a bordel - coz i lidi co tam ty protesty organizovali priznavaji a ze strachu o svuj vlastni zivot na to uz serou.

    Nejsem jeho ultra fanousek, ani antifanousek. Pokud se mam ridit jen tim co tu ctu, tak si o Tobe muzu udelat podobnej obrazek, jen opacne. Tzn. "HAM je modla, ostatni jsou mrdky, kdyz nesouhlasis, tvoje minus"

    Na ostatni reci uz nereaguju a nema to ani smysl dal v tyhle debate pokracovat (obousmerne). Pravo na nazor nikomu neberu (takze ani Tobe), kdyz ale nekdo z meho pohledu mele blbosti nebo zcela mimo misu, tak se k tomu rad vyjadrim.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    "Počet závodů je sice letos menší, než měl být, ale v počtu startů se už blížíme původnímu plánu."
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    ZDENDAK: hahahah, tak tohle mě rozsekalo. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam