• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    VYWERN: Tak chápeš, je to velký kluk, taky by sis nenechal mluvit do toho jak vést svůj život privilegovaného excentrického míšince... :)

    Zato Seb prej naběhnul do paddocku ve slipech přes komninézu :D
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    VYWERN: Valtteri trefil útes a ztroskotal
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    ANDR3E: sir uz avizoval, ze jestli si nebude moct nechat nausnicku, tak nebude startovat :D
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: Záleží na vyvážení délky jednotlivých DRS rón (ergo síly jednotlivých DRS). Jestli do navazujících klikatých sekcí po každé z nich vyjdou bojující vozy vedle sebe a budou dál bojovat v další sekci; anebo jestli disponent DRS na rovince soupeře objede a v esíčkách coby ten přední získá výhodu, když ten zadní za ním bude přicházet o přítlak (případně že DRS nebude stačit k tomu, aby se do ostré zatáčky dostal vedle soupeře – a v klikách bude následovat to stejné – druhý ztrácí přítlatk – jen v nezměněném pořadí).

    Při pohledu na layout mi to vlastně připadá jako tři opakující se velmi podobné (ne-li téměř stejné) sekce.

    Rovina s možností DRS –> ostrá zatáčka –> cikcak sekce.

    První cikcak je rychlejší (je potřeba pronést rychlost z konce předchozího kola), druhá cikcak je pomalejší a techničtější (je potřeba nechybovat na brzdách a plynu), třetí, nejrychlejší, dál váže na tu první (a je potřeba taktická volba stopy).
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ANDR3E: Výhled na fake zátoku (zatáčka #7+8) z onboardu není, protože je na vnitřku zatáčky a kamera z auta míří "ven" (ve videu je zatáčka od 0:38, v 0:44 je její apex) a umělý přístav tak neuvídíš, ale jsem si jistej, že z externí kamery bude na vlásenku výhled hezkej :D

    Spíš bych chtěl být v prostoru sekce zatáček #11+12 (ve videu 1:14 až cca 1:21), kde má probíhat plážová dýza. Chápeš, Miami, track limit line z koksu, tmavý brejle z koksu a koks z koksu! :D

    Hlavně mě zaujalo že nejužší místo trati je třetí DRS zóna, tedy celá backstraight (zatáčky #16 až 17, ve videu 1:40 až 2:10) na jejímž konci je jasné očividně předjížděcí místo. Ke konci se teda mírně rozšíří, to jo.

    Snad to bude do osmnácté a devatenácté zatáčky generovat souboje pro první DRS (prostor startu a cíle), kdy se v #17 dostanou vozy vedle sebe, vnitřní sice bude mít výhodu kratší tratě do #18, ale vnější získá výhodu širšího nájezdu a vyšší rychlosti do #19, kdy – v ideálním případě – budou oba pokračovat vedle sebe do první DRS (prostor startu a cíle) a nejzajímavěší boje se budou odehrávat v nájezdu do #1; což by teoreticky mohlo mít stejný efekt jako návaznosti od #17 – do sekce #1–3.

    Jak na to koukám a očima ten okruh projíždím dalším kolem navázaně na kolo předchozí, tak ta "backwave" druhé DRS (#8–11) se svojí návazností k diskotékové sekci by mohla fungovat podobně. No uvidíme. Když na to teď čučím, tak si dokážu představit že to celý funguje. Uvidíme, těším se... :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    MARMESS:

    F1 safety car onboard Miami GP circuit #miamigp #f1
    https://www.youtube.com/watch?v=8ipBK3GNcP8&ab_channel=EverythingRacing
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ZDENDAK: me jen vydesilo mnozstvi plotu v tom hot lap, myslel jsem ze tam bude lepsi vyhled napr. na jachty u zatoky z alobalu
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    No a taky se těším na Terku Bábíčkovou ve W Series, ale nevim kde je nějaký live coverage

    www.ceskeokruhy.cz - Zvyknout si na nový monopost bylo snazší, než jsem čekala, říká Bábíčková před debutem ve W Series;
    https://www.ceskeokruhy.cz/zvyknout-si-na-f3-bylo-snazsi-nez-jsem-cekala-rika-babickova-pred-debutem-ve-w-series?
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ANDR3E: Lando! :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    MARMESS: V Améru je takových krásných tratí, ale budeme mít další Jeddah! :D Ne jako zajímavě to vypadá, jsem na to zvědavý a těším se, ale vrcholem mého víkendu bude WEC 6h Spa. Kromě toho, že budu v práci.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    JECZNY: Alonso je ale uz Ferda ;) pripadne Alik :)
    JECZNY
    JECZNY --- ---
    ANDR3E: Docela dlouho jsem přemýšlel o tom, jakému závodníku se asi přezdívá Ferko. Pak mi to teda došlo, ale ještě jsem zjistil, že by to klidně mohl být Ferko Alonso :-D
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    F1 bude prisne kontrolovat zakaz noseni sperku a soukromeho spodniho pradla! :D povoleny jsou jen nehorlavy trencle
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    F1 22 | Miami Hot Lap
    https://www.youtube.com/watch?v=fwvDwvDAi-A

    Ta část okruhu kolem dálnice, to bude docela divočina
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    JOHN_LENON: 1. Sainu 2. Leclerc a budu spoko :P
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    ja se modlím za sainze, aby konečně udělal nejakej výsledek.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    koho tipujete o vikendu? da to Ferko nebo ted bude dominovat RB?
    KALTY
    KALTY --- ---
    ANDR3E: jo no
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    tyhle Eisking videa bez tech dvou posuku jsou super :)

    Safety car: Keď ani 730 koní nestačí | EisKing TECH
    https://youtu.be/p8Mdkz6Qs9w
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam