• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAGULARERP, CRM, ECM, DMS, CMS aneb pocet 3 pismenych zkratek je omezen :))
    Návody, tipy a triky, implementace, programování, alternativy
    M$ Dynamics Nav, Navision
    rozbalit záhlaví
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    SAMGARR: jj - posta
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s nasazenim Alfresca na linuxu? Diky.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Zdravicko, hledam nejaky DMS na spravu radove stovek dokumentu s pristupem pres webovej prohlizec. Neznate nejaky opensource projekt psany v PHP, neco jako Alfresco, ktere mi prijde okay az na tu Javu:) Diky.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: nene, neuvazuju, jenom sem ted pred navrhem jednoduchyho interfacu nad generator sestav a slo mi o to se nak priblizit zakladnimu standartu a crystal znam nejlip, protoze sem se s nim kdysi natrapil taky dost ;) .. tak mi spis slo o naky novy ficury, se kteryma bych mel do budoucna pocitat... ale dik za doporuceni, mrknu se dyztak i po tech ostatnich, prave k pdfkam od BO sem se nak nedogooglil
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    INDIAN: Jestli uvazujes nad Crystal Reports, tak se radeji poohlidni jinde - napr. XtraReports od DevExpress nebo Reporting od Telerik.

    Reporty se tam delaji v zasade stejne jako v CrystalReports, ale jsou flexibilnejsi, stabilnejsi, levnejsi a pokud chces, tak vcetne zdrojovych kodu.

    Po zkusenostech s temito nastroji bych CrystalReports uz nepouzil na vubec nic.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    trosku OT: nemel by nekdo k dispozici nakej ref.manual k nakymu novejsimu standartnimu reportovacimu nastroji, uplne nejlip treba k BO/crystal reports ? nebo neco podobnyho typu... diky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: nakonec vic pouzivam Siebel, tak dobry :) i tak dik
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    pokud to jde tak zvol jine CRM. ja z toho akorat sedivim a utikam od toho jenz mi nohy staci... kdyztak vice PM
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: takhle: budu mit na starosti CRM system po strance zabezpeceni implementace pozadavku od uzivatelu, rozhodovani nutnosti implementace, castecnej support, pokud bude neco treba vyresit promptne a nebude cas cekat na dodavatele, tudiz bych mel mit alespon zakladni prehled jak to funguje. Vim ze mi daji skoleni, ale rad bych se na to pripravil predem tim, ze si o tom neco prectu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    seznameni se s ...

    SDK, uzivatelsky, rozsiritelnosti, ...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: seznameni se s.. pokus mozno. nasel sem pouze CRM ms dynamics for dummies, coz mi prijde trosku moc low..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    na webu toho je hodne. zalezi co chces? nasazeni, pouzivani, ... ?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JYRKA: pardon, shanim CRMko :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DRAGON: Jakým? CRM, AX nebo NAV?
    To jsou tři celkem rozdílný produkty :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, mate nekdo nejakou elektronickou publikaci o Microsoft Dynamics? dost by se mi to hodilo. dik moc
    THOWT
    THOWT --- ---
    zdarec,
    nemáte někdo zkušenost se systémy helios?
    JAGULAR
    JAGULAR --- ---
    Takze zrovna schvalili projekt. Mam 4 - 5 mesicu casu na realizaci. Uvidime :)
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    SUPERMARIO: a prubezne v pulce rady se meni obsazeni v podobe jednotlivych hercu v blahove nadeji ze jsou spatni oni (coz obvykle jsou) a ne scenar samotny. Jednou za cca 2 rady se meni reziser v podobe dodavatele v jeste blahovejsi nadeji ze je to spatnim implementatorem (obvykle take ano) ale scenar uz zmenit nejde protoze sme podle nej natocili XXX dilu a utrtili X M Kc :)
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    JAGULAR: no zrovna k navision neni plnohodnotna open source alternativa, takze se asi licencni pasti vyhnout neda nikde. Nicmene pokud to zavrete tak budete jedina firma o ktere vim ze dokoncila implementaci axapty. Ostatni implementuji radove roky a stava se z toho telenovela, jejiz nova rada vzdy zacne kouzelnou vetou, jsme v bodu kdy soucasna verze neumoznuje naplnit vase pozadavky, je nutne upgradovat na dalsi tentokrat slunickovou verzi microsoft XXX master profesional business solution Y.Y a zacit implementaci znovu :) a saga pokracuje:)
    JAGULAR
    JAGULAR --- ---
    Supermario:

    kdyz jsem se k tomu primotal poprve hned jsem jim rikal ze vybrana technologie mi nesedi a ze se svym zpusobem zotroci etc. Na druhou stranu nutno rici ze jsem byl celkem pozitivne prekvapen co navision umi. Dalsi vec uz v tom mame opravdu hromadu penez nejen na licencich a skoleni takze v tydle fazi menit technologii je nerentabilni. Jsme chude zemedelske druzstvo a kdyz jsem jim rikal co bude stat funkcni dokonceni malem me ukrizovali, neci si predstavit co by mi provedli kdybych chtel zacit od nuly. Jinak vertikal jsme konecne nasli ten pravej pro nas sektor a co se tyka spolecnosti a konzultantu taky - typek se kterym to resim zacinal jako technik takze opravdu vi o cem mluvi a kdyz je potreba tak i neco mensiho napise a upravi. Je to uplne jina trida nez se bavit s obchodnikem nebo konzultantem ktery ma sice vzdelani a certifikaty ale v zivote na to nesah. Mimochodem predchozi dodavatel me dohnal k tomu (diky svy neochote), ze jsem zacal psat vlastni stand alone modul, sice se to nakonec nepouziva i kdyz je to docela i funkcni, ale aspon jsem zjistil jak to funguje vevnitr ...
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    TENCOKACISTROMY: rad slysim ze rocni prace dospela k tizenemu milniku pochopeni XML a konecne vystupni definici ze XML neni TXT :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam