• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OASHIQA - Quality Analysts / Assurance - kvalita SW - testování, testeři - Každý ví, kdo je programátor, ale kdo zná QA? :'(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OASHI:
    doporucuji pri odpovedi kliknoutř na avatar a tam odpovedet/reply :)

    neznas RUP? :)
    OASHI
    OASHI --- ---
    ...co vlastne myslis temi "metodiky typu RUP". To neznam.
    OASHI
    OASHI --- ---
    A vida, ISTQB treba neznam. Diky za tip, hned to jdu sefovi tlacit! ;)
    Delam POSky. Predstavte si treba danovou certifikaci nebo kreditni site...
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    muzes si sem hodit na nastenku treba neco o ISTQB certifikaci, tedka to celkem frci a testy uz se daj delat i v cestine, coz je pokrok :)
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    OASHI: V klidu, tenhl eklubik vypada zajimave :)

    Kde ty testujes vlastne?
    OASHI
    OASHI --- ---
    Byl jsem decentne upozornen, ze je tohle auditko duplicitni.

    Tak se to asi bude muset resit...
    OASHI
    OASHI --- ---
    Web je jen medium, nezavisle na aplikaci.
    Ale akce, co se tam delaji, mohou byt sakra slozite... Podilel jsem se treba na mezibankovni SWIFTu: Bez kontextove napovedy se to neobeslo - samostany porojekt a nastroj na plneni textu...
    Jen priklad.
    KING
    KING --- ---
    OASHI: UserDoc? my provozujeme web stranky, kdyz budeme potrebovat UserDoc, delame neco spatne :-D
    OASHI
    OASHI --- ---
    To neni jen o Release Notes (pouzivaji je treba Supportnim oddeleni),
    ale take se pise UserDoc a ten uz byste mit mohli, ne? ;)

    ...sorry, ja jsem desne prudivej.
    Ber me prosim, jako ze uz jsem prosel vsemi stadii: "uchylka, deformace, mutace..." :))
    KING
    KING --- ---
    OASHI: Ja taky nechci byt QA, nemam na to bunky, mnohem radsi vyvyjim a hrabu se primo v kodu - hlavne jsem developer a dohlizim na tu cast (unit testy, dokumentace, architektura i samotny kod)...

    OASHI: Release Notes? nic takoveho nedelame, ale mame to na seznamu veci co chceme delat ;) jako asi dalsich milion veci ktere budou mnozi povazovat za naprosto elementarni nutnou podminku rozumneho vyvoje ( a budou mit pravdu ;) )

    Na druhou stranu nase situace je trochu specificka v tom, ze SW nikomu nedodavame, jen provozujeme nase aplikace a pridavame featury. Ted je akorat mensi zmena v tom, ze nektere veci chceme open sourcovat, tak musime k tomu dopilovat chybejici veci (dokumentace, testy, standardy, ...)
    OASHI
    OASHI --- ---
    Ovsem je mi jasne, ze na vec budeme mit kazdy jiny nahled... ;)
    Uz se tesim na prispevky od vice lidi,
    pak muzem hodit na nastenku nejake resume, kde ze je ta hranice... ;)

    Treba, kdo pise Release Notes? ;)
    OASHI
    OASHI --- ---
    ...zakladni principy (restartovatelnost, blbuvzdornost a spol)
    ...delam analyzy
    ...chodilo pres nas vsechno co se melo nasadit na produkci
    Ano, to mi zni jako QA. :)

    Ale...
    ...kontrolovat kvalitu kodu...
    ...tlucu lidi do hlavy kdyz chteji pouzivat veci jako eval
    To uz ne! Ze si programatori vzajemne delaji "code review" a pripadne vraci k predelani, to je u nas soucasti "procesu". Ale to je stale cisty development! ...jako i ty unit testy.

    ...jakou technologii pouzit
    Hm, tak to je na hrane.
    Ale i tak se to spis resi v ramci DesignDocu, a ten pisi developeri.

    Totiz FS podepisuje klient, technicke detaily ho nezajimaji.
    Design je nas interni doc. ;)
    KING
    KING --- ---
    Ja delam QA, ale v podstate jen bokem a neco co je spis parodie na QA ;). Jinak jsem programator, takze to delam spis po tehle strance, samostatne QA bohuzel nemame, byl bych za ne moc vdecny, ale zatim to musime delat sami.

    Starame se o par (do dvaceti) vetsich webu u nas ve firme a mam na starosti jejich technicke zazemi. Snazim se kontrolovat kvalitu kodu, ale teprve s tim zaciname, tak to zatim nemam pevne podchycene, zatim v podstate jen delam analyzy, tlucu lidi do hlavy kdyz chteji pouzivat veci jako eval ;) a resim jakou technologii pouzit apod

    Ale v minule praci jsem byl soucasti QA, chodilo pres nas vsechno co se melo nasadit na produkci (data warehouse), ale i tam to bylo spise z dev hlediska, jedine ostatni co jsem zkousel byla vykonnost a nejake ty zakladni principy (restartovatelnost, blbuvzdornost a spol)
    OASHI
    OASHI --- ---
    Tak lidi, je tu jeste take nejaky QA?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam