• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPType Design — tvorba autorských písem
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    BINARY_PARANOIC: co to bude?
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    ;)

    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Možná jste zaregistrovali diskuzi [ Make-something-new-every-day ] — zjišťuji, že udělat si každý den jednu literu dle zadání z http://typecooker.com je docela příjemné písmařské cvičení :) Koho by zajímaly výsledky, tak buď k vidění tam či pokupě zde: http://typeintopf.tumblr.com . Pokud byste se chtěli přidat, za každou písmařskou „společnost“ budu samozřejmě jen rád ;)
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    BINARY_PARANOIC: Last update - Hello we've fixed 20 bug crashes and introduced few new ones. =)

    Btw. az uvidim, uverim. Zatim jsem videl jen padajici napodobeninu vektorovyho softwaru. Ale musi se uznat, ze par dobrejch napadu tam je.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    CCHLAPEC: v mém případě to byl Gradec pro soutěžní návrh vizuální identity Univerzity Hradec Králové — první skici jsou (alespoň myslím) z května 2009, kolem konce roku už by se dalo hovořit o nějaké první použitelné verzi (tehdy však ještě pouze v řezu medium, který je v logotypech používán). Nicméně aktualizován je v podstatě dodnes (oprava chyb, doplňování řezů), takže…těžko říci, jak je to s tím časem :)

    Nervy kupodivu ani moc ne…nepočítám-li nervy z pádů FontLabu :) Ale pochybnosti o smyslu své práce se objevují často.

    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    CHARVYBURGER: na druhou stranu ta verze VI vypadá velmi slibně!
    CCHLAPEC
    CCHLAPEC --- ---
    A ještě si neodpustím otázku do pléna.

    Jaké bylo vaše první dokončené písmo a kolik času (nervů) vás to stálo? ;)
    CCHLAPEC
    CCHLAPEC --- ---
    KOKESHI: FontForge běží samozřejmě i na jiných platformách, ale jestli jedeš na macu, tak bych bez váhání koupil Glyphs Mini :)
    CCHLAPEC
    CCHLAPEC --- ---
    KOKESHI: Pokud máš windows, určitě vyzkoušej FontForge. K dispozici je i velmi slušný ebook Design with FontForge :). V začátku by se mohlo šiknout ;),
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    KOKESHI: 10 let.
    KOKESHI
    KOKESHI --- ---
    A jak velký je rozdíl mezi glyphs a fontlabem?
    KOKESHI
    KOKESHI --- ---
    Diky moc za bleskovou reaki, nebyl jsem si tim illustratorem uplne jisty
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    KOKESHI: Illustrator je zbytecnej. Prace s bezirekama, je v Glyphs na uplne jiny urovni. Budou ti chybet komponenty a ta novinka 2.2 s vkladanim do preruseny krivky je taky docela mila. Sel bych od skicy do Glyphs jak pise bubble. Nascanuj a resizni na 1000px a mas to rovnou pak v gridu.
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    KOKESHI: skica —> Glyphs, pripadne rovnou Glyphs.
    KOKESHI
    KOKESHI --- ---
    Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli když tvoříte svoje vlastní písmo, začínáte od skic a pak do illustratoru a pak do fontlabu. Odkud začínáte? Díky
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BINARY_PARANOIC: Mac only preview. Damn. Nejdřív Glyphs, pak FontLab…
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---

    V jakém programu převážně vytváříte svá písma?

    31 hlasy od 31 respondentů

      CCHLAPEC
      CCHLAPEC --- ---
      V reakci na aktualitu BINARY_PARANOIC by mě zajímalo v čem tvoříte svá písma? Převažují zde uživatelé Glyphs, Fontlab? Používáte někdo Robofont? Nebyla tu už podobná anketa?
      BINARY_PARANOIC
      BINARY_PARANOIC --- ---
      FontLab VI Public Preview features & download
      http://www.fontlab.com/font-editor/fontlab-vi/
      PEPAK
      PEPAK --- ---
      Ahoj, měl bych otázku: Pro řeč golemů v knize Nohy z jílu bych rád použil font BN-Old Fashion. Pro anglickou verzi to je v pohodě, do české verze knihy ale narážím na nepříjemnou věc, že ten font nemá diakritiku, takže část písmenek je vynechaných úplně a část nahrazených jiným fontem. Dokázal by někdo za rozumné peníze "domalovat" diakritiku? Já jsem bohužel na veškerou grafiku totální střevo.

      Co znamená "za rozumné peníze" - chci to čistě pro svoje soukromé použití a více méně jen pro kompletnost, protože stejně překlad už asi nikdy číst nebudu a v angličtině ten problém nenastává. Takže kdyby mě to mělo stát hodně moc, tak se na to radši vykašlu. Ale na druhou stranu jsem dostatečně puntičkářský na to, aby mě chybějící písmenka iritovala, přestože na ně nejspíš nikdy nenarazím.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam