• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIRRORiPhone i iPad vs. world: FLAME vitan pouze zde!



    Není třeba představovat ani jeden z výrobků. Tato diskuse slouží k odvedení flamu a obecně diskusím o chroustovi.
    rozbalit záhlaví
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ALESH: ma :)..staci se podivat na flickr kde sou srovnani..:)..(bacha..mam diamond PRO.. http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana/HTC-Touch-Pro-mistr-Raphael-test/Obsah-baleni-popis-pristroje/sc-21-sr-1-a-1120107-ch-1040940/default.aspx kterej ma u fotaku tu prisvetlovaci diodu, takze foti mnohem lip, nez normalni diamond :))


    WIRUZIK: drahej imho neni...Naopak s nekterejma tarifama je dost levnej..kasumi ho tusim koupila fakt za pakatel..to bych treba taky nevahal...Ale proste za ty nedotovany penize..to neprinasi funkce ktery by mel..prinasi jen jakejsi "punc vyjimecnosti"..kterej hodne rychle mizi, protoze ho chce kazdej a zachvilku to bude "beznej" telefon :)..(ikdyz pro iphonaky nikdy nebude) :)

    ja osobne fakt zvyhodnuju jen ten jeho displej..mame 3Gcko v kancelari..stejne jako Raphaela...Raphael je rychlejsi nez iphone..coz je podle iphonaka zpusobeny nakym novym spatnym firmwarem...me osobne to nejak nezajima..zajima me jen ze raphael je rychlejsi :D..
    mmsky posilam..nebudu je posilat mailem..proc?..chci nekomu rychle poslat mmsku a cist na ni rychle reakci..kdyz adresat neni u kompu, tak prece nebudu cekat nez se dostane k mailu - ale opet chapu ze mmsky nekdo nevyuziva, poslal za zivot jednu..znam takovy lidi..
    - sync...nekdo rika ze mu to s outlookem..itunes..apod..funguje krasne...nekomu zas ne a sere ho to...u WM opet vsechno bez problemu..
    - baterka,..3G vydrzi kolegovi den...me raphael vydrzi tri...Nemoznost vymenit baterku u 3G ho dost sere..(osobne nechapu proc to apple nedodelal)..
    - to ze si na 3G nemuzu editnout office dokumenty apod...ctrlc ctrlv nefunguje apod, svym zpusobem chapu..je to gadget (nezajima me jestli to jde upravit nakym sedym odblokem, nebo koupi aplikace z istoru za deset dolaru...chci aby to mel telefon defaultne)...
    - nekomu se na 3g pise dobre..me osobne ne..misto jedny klavesy zmacknu dve..apod...u toho raphaela sem to mel podobne..ale tam sem si zas stahnul "novou" klavesnici, ktera ma rozsireny klavesy a je to mnohem lepsi../nevim jestli jde neco takovyho stahnout i na iphone, nezkoumal sem/...Hardwarova klavesnice u me osobne vitezi..
    - 3g nekomu funguje..nekomu ne..u nas to podporuje stejne jen jeden operator, tak je to fuk..
    - gps moc nevim..ja si dal do raphaela igo....kterej funguje bajecne a spoji se za tri vteriny....Kdy bude pro iphone tomtom a za kolik...je zatim ve hvezdach..
    ALESH
    ALESH --- ---
    KOUDY: iphone za ma fotak naprd ? Ukaz fotku ze sveho mobilu a porovname :)
    DOP
    DOP --- ---
    VIRUS31: To je samozrejmy, o to bych se rozhodne neprel, nicmene nemuzes poprit, ze prave v tvorbe image ma Apple jedinecnej prim, kterej mu muzou ostatni firmy take zamereny na ovecky jenom tise zavidet.

    Ono predstav si situaci, kdy se vratime o nejakou dobu zpet kdy se u nas s velkou publicitou objevil prvni telefon s integrovanou GPS (nevim presne jaky, tak nebudu zadny ani zadnyho vyrobce zminovat). Samozrejme obrovskej povyk, vsude fronty jak na banany, zastupy najatych komparzistu v cele s Agatou Hanychovou kupujou prvni kousky po stovkach.. No a kdyz si clovek ten vyrobek slavnostne zapne a chce vyzkouset navigaci, tak najednou zjisti, ze navigacni sw zatim vlastne neexistuje (a Apple ani oficialne neslibi, jestli vubec nejaky bude) a jediny, co ma, jsou nekdy (a jeste neni poznat kdy) presnejsi GoogleMaps, ktery jdou pustit dneska uz na temer kazdym telefonu a ktery se jeste pokazde musi pripojit na net. Dokazete si predstavit, ze by si neco podobnyho dovolila Nokia, SE nebo jakykoliv jiny velky vyrobce? Lidi by byli neuveritelne nasrani, media by na nich nenechali nit suchou.. A pritom je na tom nejvtipnejsi to, ze naprosta vetsina (potencionalnich) majitelu iphonu 3G si mysli, ze tam navigace je, protoze neda se proste svitit - ale majitele vyrobku od Apple jsou proste ovecky i mezi oveckama :)

    Jinak ja telefon taky pouzivam primarne na tebou zmineny veci, ale proste mam rad ty moderni technologicky hracky, coz muj Diamond relativne je (ma minimum nedodelanych a odflaknutych veci - tedy na chytrej telefon revolucne malych rozmeru a fakt, ze to je proste postaveny na WM, coz samozrejme je v nekterych ohledech taky omezujici), zatimco iphone je z tohohle pohledu v pulce moznych kriterii naprosto nedodelanej polotovar (ne-li rovnou smejd) a proste bych z takovyho kramu nemel dobrej pocit.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    VIRUS31: cerv neprijde a neprisel :)..ani na symbian ani na wm..a myslis pripojenej pres mass store? ;)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    KOUDY: a jak dlouho vydrzis pripojenej nez prijde pan cerv? ;)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    DOP: spousta ovecek si nekupuje jen iphone, ale i jiny telefony, o kterych jim reklama nakukala ze jsou nejvic, budou s nima vyjimecny a s timhle tarifem je dostanou zadara. cili tvuj argument je dost mimo.

    jack na sluchatka uz je v nove verzi vyresenej.

    mozna jsem staromodni, ale ja telefon pouzivam na telefonovani, stazeni mailu, obcas textovky a pravidelnej sync s macbookem. a na to je iphone moc dobrej. pripocitam-li ze mi nahradi stavajici ipod, je pro me jasna volba.

    nicmene nevim proti komu tahle diskuze stoji? prijde mi ze tu opravdu jsou jen lide, kteri si koupili jakejkoliv jinej telefon kterej je faktpyčohustej a maj potrebu se na tom honit. pouzivejte co je vam mile a mejte se prima. howgh
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    VIRUS31: no ja nevim..ja uz si v defaultu na WM editnu office dokumenty..vklidu si prohlidnu pdfko..ctrlc ctrlv funguje..mmsky taky..rychlej net taky..bt taky...jediny co si doinstaluju budou nejspis jen lemmings :)
    DOP
    DOP --- ---
    VIRUS31: Me to je jedno, ale kdyz uz jednou nekdo zalozil takovouhle flamovaci diskuzi, tak si rad zaflejmuju :)

    Navic ono to ma i druhou stranu mince - spousta ovecek (ted myslim tech opravdu nejstupidnejsich, rozhodne nechci tvrdit, ze kazdej s iphonem je hloupa ovecka - i kdyz asi budou tvorit majoritu majitelu) si mysli, ze ma neco extra a taky se to snazi kazdymu vnucovat a temhle oveckam se rad vysmeju ohledne treba toho zkurvenyho 3,5mm jacku u stary verze (coz je u firmy, ktera se uz nekolik let uspesne specializuje na vyrobu mp3 prehravacu obrovskej trapas) nebo absence skutecny navigace - coz vetsine majitelu a potencionalnich majitelu stejne nevadi, protoze auto nemaji a kupuji si to na splatky nebo pres nejlevnejsi pausal :)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    uzavrel bych tuhle diskuzi prispevkem od [ SCHIZMA @ iPhone - Apple reinvented the phone .... ]

    akorat tu ztracite cas chytrolini.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DOP: Vsak jo...ja k tomu raphaelu presel z nokie E90..kde ten displej byl uplne skvele barevnej a navic krasne "wide"..ale zas nebyl dotykovej no :))...Uvidime co se zmeni s wm7..androidem apod...jinak me prekvapilo kdyz sem zkousel iphone 3G a byl pomalejsi nez ten raphael..k WM sem se vratil po trech letech na symbianu a kluci z mrkvosoftu udelali velkej kus prace....Nicmene porad bych si nakej ten vecerni film pustil spis na iphonu...to neni telefon proste..ale ipod kterej umi telefonovat..:)
    DOP
    DOP --- ---
    Btw opravili uz u 3G iphonu ten zapustenej jack, se kterym neslo 95% sluchatek? ;)
    DOP
    DOP --- ---
    KOUDY: Jednou z mojich hlavnich priorit byly rozmery, takze 2,5" displej u klasickyho Diamondu mi naprosto vyhovuje a za 3,5" bych ho nemenil ani nahodou :)

    Ale ono resit, jakej z tehle dvou ma lepsi displej je jako flame Lambo vs. Ferrari, proste oba jsou co se tyce displeje spicka a rozdily nejsou nikterak propastny.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DOP: ja mam diamond pro /diamond s klavesnici, nebo take zkracene "raphael"/....je to skvely pristroj po vsech strankach, krom displeje..Ne ze by byl displej spatnej, ale uvital bych ho proste vetsi...Nejde mi o jemnost displeje..ale o 16m barev oproti 65 xxx u diamond /wm proste/...apod...Proste mit funkce raphaela, klavesnici apod..a displej alespon ty omnie..tak sem spokojenej.
    DOP
    DOP --- ---
    KOUDY: Videl si vedle sebe Diamond a iphone? Protoze reci cisel 480x640 pri uhlopricce 2,8" u Diamondu a 320×480 pri 3,5" uhlopricce hovori pomerne jasne ve prospech Diamondu. A i kdyz jsem oba vedle sebe nevidel, tak na displej Diamondu peji vsude samou chvalu (a ostatne i ja kdyz jsem zapnul svoje stary PDA s VGA rozlisenim a 3,5" uhloprickou, tak sem se malem poblil :).

    Cimz nerikam, ze displej iphonu nemuze byt lepsi, ale rozdil asi nebude nikterak propastnej.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja bych bral kombinaci htccka a iphonu..
    imho iphone nema vubec nic krome velkyho dotykovyho displeje..kterej je fakt nejlepsi..to uznam..ale funkce sou porad nedostatecny..fotak naprd..gps naprd..mms naprd..bluetooth naprd..apod..ale displej je furt to nejlepsi co sem videl
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    DOP: no ja mam P535 a musel jsem pouzit na youtube jednu aplikaci ale vyhovuje mi. :)
    DOP
    DOP --- ---
    VACLAV: HTC Diamond ma youtube prohlizec primo v sobe.
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    ale pravda ze chtit po mobilu flash a javu je hodne tezky...moje PDA to sice teoreticky podporuje ale youtube si netroufnu..
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    no vidite jak se nam iphone pekne vybarvuje :)
    SPEEDI
    SPEEDI --- ---
    Apple lhal. Surfování s novým iPhone není dokonalé
    http://aktualne.centrum.cz/finance/volny-cas-a-nakupy/clanek.phtml?id=614976
    DOP
    DOP --- ---
    V Polsku čekali na iPhone 3G místo nadšenců najatí komparsisté

    http://www.svethardware.cz/art_doc-B708ED9630952277C12574B200626596.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam