• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIRRORiPhone i iPad vs. world: FLAME vitan pouze zde!



    Není třeba představovat ani jeden z výrobků. Tato diskuse slouží k odvedení flamu a obecně diskusím o chroustovi.
    rozbalit záhlaví
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    MARECEK: ale samozrejme...jenze si rekni..kolik veci ktery sou dole niz na tom obrazku uz maj symbianovy nebo WM telefony v sobe?...ja sem si do touch pro dal navic jen navigaci iqo...jinak tam mam vsechno tovarni a defaultni a nic doinstalovavat nemusim, protoze to ma operu 9,5..editaci office dokumentu...pdf prohlizec..apod apod apod....Kdyby treba nokia prodavala telefony ve kterejch bysis musel polovinu softwaru nejakou sedou cestou nainstalovat...myslis ze by jeji telefony byly nejprodavanejsi na svete? :)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    KOUDY: na cydii neni warez ale ciste homebrew aplikace... to ze tam instalujes crackly hry pres itunes je vec druha... to mas ale to samy jako instalace cracklejch veci na telefony s windows mobile nebo symbian...
    nerikam ze je to pro geeky ale stejne jak je ten telefon primitivni na venek tak stejne tak slozitej je "na pozadi"... vis co pokud nekomu nevyhovuje treba to ze nema slot na usmudlany 2gb karty i kdyz ma 8 nebo 16gb v zakladu (viz treba nokia n95) nebo to neumi pustit mp3 jako budik kdyz mas vyplej mobil je vec ktera mi je lidove receno uplne putna protoze veci ktery tam podle vsech naprosto kriticky chybej mi nechybej jelikoz jsem je nikdy nevyuzil a pokud by mi fakt chybeli tak je mam za chvili doinstalovany...
    celkove vzato myslim ze to nema smysl resit - kdo ten telefon chce tak si ho koupi a kdo nechce tak ma prece moznost si koupit cokoliv jinyho....
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    me jde o to ze chapu ze sme lidi ktery nemaj problem si neco odbloknout...cracknout apod...ale pak sou tu taky lidi ktery to treba neumej..nebo tu moznost nemaj...a sere je ze iphone neumi ty veci na obrazku dole...a nezajima je ze to jde nejakou sedou cestou obejit..chapete..:)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    WIRUZIK: teda ono na Cydii neni zadny warez..
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOUDY: jailbreak je sice proti zarucnim podminkam, ale jeste jsem neslysel, ze by byl nelegalni.. to zatim z Applu nikdo nerekl?
    Odblokovani je neco jineho..

    a na Cydii nejsou jen nelegalni warez aplikace.. nektere aplikace proste Apple neschvali, tak se mohou vydat touto cestou..
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    MARECEK: takze chces rict ze iphone je pro "geeky" ktery si ho nelegalne odbloknou (treba)...a nahrajou si tam tuny warez aplikaci (treba)..ktery si nasledne cracknou (treba)...aby jim ten pristroj vyhovoval a umel vsechno co potrebujou?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    KOUDY:
    to co je tam vypsany to fakt neumi ale na druhou stranu tim ze tam je plnohodnotnej unix ti stacej

    a)jakykoliv zdrojaky pro linux
    b)jakakoliv ze stovek aplikaci co pro to byly napsany...

    ty softwarovy nedostatky nejsou vubec zadna prekazka vzhledem k tomu co to ma v sobe za system...
    co mi chybelo, to jsem behem par minut mel stazeny, nainstalovany a 100% funkcni (a musim priznat ze to co jsem shanel byly akorat hracicky co jsem skutecne nepotreboval ale jenom jsem je chtel zkusit)

    ten telefon je proste neco jinyho nez to na co jsou lidi zvykly a ten kdo si ho kupuje bud vi do ceho jde a umi si s tim poradit a obejit to a nebo si to kupuje kvuli masirce a je uplnej trotl a ty veci mu stejnak chybet nebudou...
    tyhle ty flamy beru ale to z 90% od lidi co si ho bud nemuzou dovolit a zavidej nebo o tom systemu nic nevedi a rejpou akorat s tim co si precetli na webech psanech lidma ze skupiny a)....

    osobne v tom systemu vidim dost velkej potencial pro lidi ktery vedi co znamejnaj slova jako ssh, shell a unix
    ja jsem s iphonem 100% spokojenej a muzu fakt rict ze to patri mezi nejlepsi veci za ktery jsem utratil penize a to si o sobe myslim ze jsem celkem technicky narocnej a rejpavej clovek kterej veci prohrabava skrz na skrz a ma rad, kdyz si se zarizenim muze delat co chce a to se stalo skutecnosti diky leopardu v iphonu...
    jediny co tomu telefonu fakt vytykam je ta baterie ktera mohla bejt lepsi a to jak apple omezuje pouzivani telefonu tak aby to vyhovovalo jemu... se zbytkem jsem nenarazil na problem
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: straight jack maji i nejake verze Sennheiserx a tak.. do HTCcka bych je ale nenarval :D

    to ma novy iPhone tak malo chyb, ze se tu musi vracet u generaci zpet? :D
    DOP
    DOP --- ---
    ALESH: Tak to v zadnym pripade, protoze zatimco v dobe uvedeni prvniho iphonu byly vsechny ostatni telefony stale jeste telefony, co jako bonus umely v mene ci vice zmrveny mire prehravat i mp3, tak od iphonu diky historii firmy a praxi ve vyrobe mp3 prehravacu kazdy ocekaval, ze to bude prehravac na urovni ipodu (tzn zarizeni, kde krome itunes nemusis delat zadny kompromisy) s telefonem. Proste udelat neco takovyho od zavedenyho vyrobce mp3 prehravacu mi prijde jako mnohem vetsi kiks nez kdyby se podobne nefunkcni konektor objevil napr u Nokie nebo SE.
    ALESH
    ALESH --- ---
    DOP: prvni iphone rozhodne nestal 15k, novy ma uz normalni 3,5m jack. A lepsi zmrvanej jack nez zadnej jack jako u 97% vsech ostatnich telefonu :)
    DOP
    DOP --- ---
    ALESH: Neco takovyho by se jeste mozna dalo pochopit u nejaky cinsky napodobeniny iphonu za par stovek, ale u zarizeni za necelych 15k bych se rozhodne nesmiril s tim, ze si budu muset bud mrvit svy sluchatka (coz me bezpochyby bude stat zaruku) nebo kupovat z 3,5mm samicky by apple na 3,5mm fungujici pro zbytek sveta (to bych si pro zmenu pripadal jak kokot z Kocourkova).
    ALESH
    ALESH --- ---
    (ale vopruz to je, o tom zadna)
    ALESH
    ALESH --- ---
    DOP: uprava jakejkoli sluchatek tak aby se dali zapojit do prvniho iphone zabere asi 10s :)
    DOP
    DOP --- ---
    KOUDY: Me prijde vetsi vostuda zmrvenej 3,5mm jack u puvodniho iphonu nez miniusb u pristroju od HTC ;)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KULA: me diamond nasral tim jak ma malou pamet..takze pri vice spustenejch aplikacich se ty WM znatelne zpomalily...touch pro ma pamet o pulku vetsi takze sou wm svizny...nicmene 3,5m jack me stve take, to mas pravdu.
    KULA
    KULA --- ---
    KOUDY: to mas sice pravdu ale k telefonum pridej jeste redukce na sluchatka...mel jsem HTCcko ktere tu prodaval eurotel jako smartphone 2....nedal bych na neho dopustit, nebyt toho ze neumel 900mhz sit..(docela prooooblem) Take vim jak kamarad uz 3x letoval ty spoje u audia u Varia... Mnoho smartphonu nemela 3.5 jack..takze redukce a zaroven se to rado kurvilo...btw donutil jsi me si vyzkouset Diamonda...Neco lepsi, neco horsi jak iPhone ale....mno... jeste nevim....jeste to budu prozkoumavat.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    hele ale to je jak pred lety ipod..
    taky sem nechapal proc lidi ssebou tahaj mobil a ipod..kdyz si muzou koupit velkou kartu do mobilu a nahrat si tam hudbu a mit vse v jednom zarizeni

    tak i tady budu mit rad vsechny potrebny funkce v jednom zarizeni a nebudu mit plny kapsy nejakejch doplnku :)
    ALESH
    ALESH --- ---
    KOUDY: jo to jo, jen to neni moc pohodlny :) A na rozdelavani ohne mam zapalovac a nemusim ho vsude tahat, pac ho potrebuju jen obcas... ale chapu ze kdyz nekdo kouri....
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ALESH: jasny, ale chleba si namazes i tim prvnim...nicmene tim druhym nezasroubujes sroubek, nebo nerozdelas ohen..jako tim prvnim ;)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: myslim, ze nejde o to, jak to vypada a jak je to velky.. :D
    DOP
    DOP --- ---
    ALESH: Nebyt Diamondu, tak mozna i souhlasim. Ale doby, kdy telefony s WM byly velky cihly jsou nastesti uz minulosti ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam