• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWGŽivot v USA a dalších časových pásmech
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    Ted sem dostal nabidku 25$/hod.(opet truhlarina) zase jak sem byl v CA. bydleni atd. mam taky zarizeny u kamosu.. fakt des, nemit tolik zavazku tady v Cechach, tak uz sem na ceste.. uvidim jak se to vyvede a kdyztak rozsirim vase rady za oceanem :)

    Myslite, ze je to v pohode plat?
    FESTER
    FESTER --- ---
    MAGDA: a kde to razitko jako ma byt ??? a kdo ho tam dava ???
    MAGDA
    MAGDA --- ---
    ahoj, snazim se sehnat jednodolarovku s razitkem www.wheresgeorge.com, kterou jsem v Americe bohuzel dala z ruky a az tady jsem zjistila, ze jednomu pribuznemu by udelala velkou radost... Nemate ji nahodou nekdo navic/ nechystate se jet v nejblizsi dobe do USA/ nevite, kde by byla k mani u nas? Dik
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    nevim ja se tim nestresuju, ale ja jsem obecne flegmaticka osoba, adrenalin v tom je, ale rozhodne ne v nejake ciste forme - mam z toho spis takove smisene pocity ani nejak nadsene ale ani me to nijak zvlast negativni. Stejne to popravde neovlivnim - co se ma stat stane se, tezko to nejak vic resit. Na me vetsinou veci dolehaji az kdyz je po nich pak se teprve vyplavi adrenalin.

    Rekl bych ze to neodhadnes - ja jsem nikdy v nejake prestrelce nebyl, byt v ni nechci a jak bych v nejake reagoval muzu jen hadat, treba bych hystercil, plakal nebo bych byl naopak klidny
    - vazne netusim.
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: No snad se ani neptam na osobni pocity - jestli v takovy situaci vitezi adrenalin nebo strach nebo jestli je to nejak potlaceny tim, ze je to v podstate normalni situace:)

    Jak jsem zminovala toho chlapka, co prezil Afriku, to bylo hrozne silny ho poslouchat. Rozdil mezi nim a tim, kterej neprezil, byl ten, ze nezacal panikarit a hroutit se, ackoli se neda rict, ze by si clovek mohl vybrat, jakou reakci zvoli, to je mu asi tak nejak dano.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    no tyjo hele zatim se moc nedeje respektive "vojaku" je tu spis ubytek, bud se opevnujou nekde dole na kopci, nebo neco nekde vymejslej, nebo se nedeje vubec nic. Spis je to takovy zvlastni vis, ze to prijde, ale nevis kdy. Muze to byt zitra nebo za tri tydny - tezko rict. Kdyz se ve favele strili neni v bezpeci nikdo moc, ale zavrou se kramy, lidi nejsou na ulicich, bud si rozmistnis podel zdi matrace apod, kvuli kulkam a nebo si vlezes nekam kde ti neco hrozi nejmin (u nas je to koupelna:) - operace muze trvat hodiny nebo taky dny.
    HOWG
    HOWG --- ---
    /a to uz tri roky nekourim:)/
    HOWG
    HOWG --- ---
    Jo teprve ted jsem si precetla nejnovejsi prispevek - wow, kamarade, to bych teda chtela stat ted s Tebou na balkone na cigu a cekat, co se semele:) Jsou pro Vas ty akce bezpecny?
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: No jak rikam, ja myslim, ze je to spravny, ze to dokazes udrzet, je to profesionalni, drzet se svoji role, a myslim, ze se v ni clovek vzdycky chvili hleda.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    kolega umi portualsky asi tak tri vety, takze si nejsem jistej o cem si presne povidaj, to je mozna jeho spasa :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    nj - ty hranice jsou dany, myslim ze kolegovi to imponuje, me by to do velke miry taky imponovalo a zajimalo by me to, ale chci si drzet spis odstup - kamaradit by se ver tomu nebyl uplne problem, ale ja se spis za kolegu bojim toho, ze kdyz si nechas platit drinky od traficantes a placas se s nima po zadech, v mnohym se dostavas do osemetne situace, ktera z takoveho zavazku muze vzniknout. Kdyz tady bude razie a prijde k tobe novy kamarad a rekne ti at mu neco schovas ze se pro to pozdeji stavi zkus mu pak rict ze ne.. :))

    tak jak jinak to nazvat :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Jo tak to se mi taky hodne libi, jak popisujes tu hranici - dokud se s nima nezapletate, je to dobry, vy si nevsimate jich a oni si nevsimaj Vas, a takhle je to dano. Jeden muze byt pohodar, jinej nemusi, je to sikma plocha. Akorat to asi cloveku celkem vrta v hlave, myslim, ze je to pokuseni, jednak zjistit, co jsou zac, kdyz jsou tak drsny, a v osobni rovine - dokazat si, ze s nima dokazes vyjit - viz Tvuj kolega, co s nima chlasta (co ten asi pise do svyho blogu:).

    Lusofonu?:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    HOWG: nj tady se nekrade ani kvuli drogam (mozna spis kvuli drogam uz vubec ne:), ale dokazu si to myslim predstavit. Chlapici mi obcas prijdou taky srandovni, ale obcas ani moc ne, abych byl uprimny. Je to vazne divny byt tu s nimi, ja to mam zvlast s tech cigaretovych pauz. Stojim ve dverich a kourim tri metry prede mnou sedi clovek s utocnou puskou, kouri jointa, mlci a kouka se na tebe, takovyma rybima ocima bez emoci. Na jednu stranu bych se s nima i rad kamaradil, na druhou, tu rozumnejsi vim, ze oni to zas az takovy pohodari nejsou :)

    brazilska portugalstina je bajecnej jazyk, vazne jsem si ji zamiloval - rozhodne do toho jdi a rozsir nepocetne rady lusofonu ! :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Jasne, neco z toho jsem na Tvym blogu vycetla, treba toho bose, ale ty deleari s ochrankou, to je fakt sranda. Mimochodem - okradeni je tu zasadni problem, kvuli kterymu kdyz pestujes doma, tak to nikomu nereknes, aby Te nevykradli (sranda, kdyz jsem to slasela poprvy, tak jsem si myslela, ze je to kvuli policii).

    Boca taky rozumim, mluvim spanelsky a portugalstinu miluju, byla jsem dva mesice na stazi v Lisabonu, a celkem jsem i rozumela a obcas neco vypotila, a od ty doby mam jako cil naucit se Portugalsky, jen jsem se k tomu jeste nedokopala. Jak Te tak posloucham, abych zacala..
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    jasny tomu rozumim a asi je to i sympatictejsi zpusob (u mekkych drog:) nez kupovat od cizaku :)

    Ne tak uplne - vetsina obchodu, tech malych normalnich probiha na ulici, o zadny coffee shopy nejde, nezapominej ze v Brazilii se na ulici do velke miry zije a ze je tu navic teplo. Boca de fumo je puvodni nazev mist kde se prodavala kdysi marihuana, v 80. letech ji zacal vytlacovat a pak vytlacil kokain. Trava se porad prodava, ale v ni se zadny velky penize netoci. Nazev, ale zustal, jinak prelozit by to slo mozna jako "kourova usta" / "usta plna koure" - ted je to ale hlavne o snupani.

    Klasicka boca tady v Rocinhe je ulicka, kde sedi na lavicce nebo na baru dealer s ledvinkou nebo spis sportovni taskou plnou drog a vysilackou a kolem krouzi lidi s puskama, do toho to funguje zaroven jako normalni ulice (ulice ve favele) takze u toho behaji deti, hraje se fotbal, psi, kocky, lidi co se vraceji z nakupu, nebo jdou do prace. V ulici kde ja bydlim je treba taky boca - vcera rano si nekdo metr odemne, pred nasemi dvermi kupoval od takovyho postarsiho dealera koks, kdyz jsem tam byl na kafi a na cigaru. Jinak se mi tu pred domem prohani hodne lidi se zbranema, obcas je tu klid a nevidis skoro nikoho, akorat to tu projde vzdycky kazdych deset minut chlapik se samopalem, obcas jsou tu hodne sroceny donesou si zidli a sedi tak tri, ctyri metry od nasich dveri a hlidaji. Do velky miry je to ale dany tim ze tak 200 metru odsud zije "dono" :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Vesmes v tom, ze prodavas jen pres znamost, devadesat procent lidi rika, ze naposledy kupovali od kamarada, znamyho nebo rodinnyho prislusnika. Ackoli jak tak nad tim premyslim - docela casty misto je i auto, a nejsem si jista, do jake kategorie to v dotazniku spada:)

    Muzes byt polopatictejsi? "Boca de fumo" je takovej coffee shop (soudim dle toho fuma), nebo se tam prodava kokain nebo oboji nebo jeste neco jinyho? No jinak fakt dobry - jestli chapu princip, ze se nemusej obtezovat na ulici a chodej normalne do prace.. Za takovejch podminek by mohl dealerit kazdej, ne?:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    jj prave me to prijde zvlastni, nejsem si moc jisty kde to ma obrany mechanismy (casty stehovani?) - protoze dealerit z domu nebo bytu by se mi nechtelo.

    Tady u me je to jednoduchy je tu nekolik tzv. "bocas de fumo", tady po R. jich je vazne hodne, kazda boca ma sveho dealera, lidi co hlidaji a vojaky co se staraji o bezpecnost. Nekoik takovyhle jednotek tvori nejaky utvar cely to stoupa az nahoru k dono do morro. Prodava se tu vetsinou 24h denne, nicmene ne vsechny prodejni body funguji uplne po cely den, ale obecne bezpecnost a ozbrojenci funguji na smeny: jedna smena nastupuje v 6 rano a konci obvykle v 10 vecer, pak nastupuje druha, nocni smena ta jede pres noc zas do 6 do rana. Jeden den pracujes pak obvykle dva dny volna. Respektive takhle by to alespon melo v teorii fungovat :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Jasne, to je docela paradox, protoze to uz vyzaduje celkem velkou duveru, pozvat si zakazniky domu. Ja bych z toho teda mela celkem hruzu, ze celkem velky pocet lidi vi, kde jsem a co mam u sebe. Na druhou stranu to myslim probiha celkem narazove - snazis se toho rychle zbavit, aby Te nevykradli. Ale z toho, co jsem videla, je to tak - porad se asi vic vyplati nechat je prijit k sobe domu, nez objizdet lidi po meste.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    tak ja tomu nemam moc problem verit, mam pocit ze i v cechach vetsina lidi ma svyho dealera a zvlast u lehkych drog se to posunulo do sfery telefonu a srazu nekde. Stejny je to co jsem slysel v britanii tam, ale funguje taky dovazka do domu.

    Apropos ty lidi tam bydlej pocitam ? nebo se v tom penize toci dostatecne na to drzet si neco na zpusob crackhousu ? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam