• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWGŽivot v USA a dalších časových pásmech
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    FESTER: jo jo, nastuduju si to pořádně. Můžu se zeptat kde přesně žiješ ty? jestli to není teda tajný :-)
    FESTER
    FESTER --- ---
    FRANKVFX: tez muzes zkusit student visa, mam dojem ze na student visa mas i povoleno nejako praci na prilepsenou
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    FESTER: děkuju, určitě si to dnes během dne pořádně prostuduju. Kamarád vyhrál zelenou kartu v loterii a teď si docela píská v Illinois :)
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    FESTER: věřím, že to nebude sranda. těším se na pořádnou školu života, hehe :)
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    FESTER: kdybych tam byl nějakou dobu jako aupair, mohl bych se pěkně porozhlédnout po práci na místě. Tady z čech se to hledá hůř
    FESTER
    FESTER --- ---
    FRANKVFX: ja ti zase rikam ze to neni zadny med ze zacatku :)
    FESTER
    FESTER --- ---
    FRANKVFX: aupair je asi v tvem pripade nejlepsi reseni, pac tim mas i zajisteny pobyt
    H1B1 na to zapomen... o toto vizum zada company pro kterou bys pracoval.. sam si tento druh viza tezko zajistis musel by sis najit v US company ktera by si to nechala pro tebe vystavit a to by byla hodne velka fuska
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    FESTER: to, že je něco jiného výlet a něco jiného život, tomu věřím. Ale něco mě k té americe přitahuje a chci to zkusit :)
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    FESTER: Mám teda možnost buď se ještě zlepšit v oboru a ptát se po legální práci právě v oboru (je mi 21), nebo si zkusit nějaký aupair přes student agency a nebo třetí možnost, protože miluju angličtinu - zaletět do anglie
    FESTER
    FESTER --- ---
    FRANKVFX: koukam ze jsi byl v Calif... ted momentalne to zde zasluhou Obamy neni zrovna nejllepsi... oficialne nezamestnanost je v CA asi 12% (jena z nejvetsich v US) a neoficialne k vuli ilegalum 18%.. to ber tez v uvahu

    flipping hamburgers :) s takovou budes brat zakonem minimum tj 7-8/hr
    najem zalezi kde ale ve velkych mestem za jednopokojak az 1000 mesicne a zase v tom meste zalezi na lokalite v lepsich mistech kde je mensi kriminalita prave za bezpecnost muze bez problemu platit za jednopokojak $1400 ani nemrknes... takze tech 7-8 je opravdu nedostatecne. dale pocitej s tim ze bez auta se tu proste neobejdes

    uvedom si jednu vec.. jedna vec je navsteva , druha vec je zde zit... zacatek jde hodne ale hodne se ohanet...
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    DEJV: ajaj, můj obor je IT, ale chci dělat do her do filmu jako 3D grafik, tak trénuju.
    DEJV
    DEJV --- ---
    FRANKVFX: obavam se, ze hura akce, ktera by zaroven mela byt legalni, do USA nepujde.
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    DEJV: a takové vízum můžu dostat jen tak a odcestovat na blind? protože se mi zdá, že si nejdřív musím najít práci tady z čech v usa, což je pěkně na ...
    DEJV
    DEJV --- ---
    FRANKVFX: zalezi jaky je tvuj obor. Doporucuju mrknout na H1B1 viza.
    FRANKVFX
    FRANKVFX --- ---
    Zdravim :) Neporadili byste mi, co bych mel udelat pro to, abych se mohl sebrat, koupit letenku a odletet do usa pracovat? Byl jsem tam na tripu, amerika me uplne dostala. Vim, ze neni problem tam na 3 mesice vyrazit, ale ja bych dal prednost nejake praci, jakekoli praci a pozdeji bych rad samozrejme v oboru. Jenze nevim co vse musim udelat proto abych dostal working vizum, abych tam mohl na blind vyrazit a tam uz bych si nasel praci, i kdyby to melo byt v nejakym fastfoodu krajeni housek. Predem dik moc za rady a postrehy :)
    VIVID
    VIVID --- ---
    zdarek, budu v druhe polovine cervna v NY a Philadelphii - najde se nejakej mistni nyxak na pivo?
    MAMASITA
    MAMASITA --- ---
    BEDA00: $25 na hodinu je super plat! Si to spocitej rocne....
    HOWG
    HOWG --- ---
    AGIBA: Z moji zkusenosti je to vsechno pres kabel, a ne levnej, ale ja televizi bohuzel nemela - lituju toho po te, co mi doslo, o jaky neuveritelny kulturni skvosty jsem prichazela: tamni reality shows, to se v Evrope jen tak nevidi.

    TIMBA: Ja uz jsem zpet, bohuzel:)
    HOWG
    HOWG --- ---
    AGIBA: Z moji zkusenosti je to vsechno pres kabel, a ne levnej, ale ja televizi bohuzel nemela - lituju toho po te, co mi doslo, o jaky neuveritelny kulturni skvosty jsem prichazela: tamni reality shows, to se v Evrope jen tak nevidi.

    TIMBA: Ja uz jsem zpet, bohuzel:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam