• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRAMINSari chat pro ukecane sariholicky


    probehle akce a chystane akce na www.sari.unas.cz
    rozbalit záhlaví
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    YFF: mohlo by být, ale kdo ví, spíš "retuš"
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: vypadá ale není tomu tak:)
    někde jsem čtla spekulaci, že přes bříško nosily takový široký pásek, který dělal tenhle hladký efekt
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    tkaní na hřebenu vypadá jednodušeji než karetkování... u toho nechápu jak mám co jako otáčet, což se zdá zásadním problémem .o)

    mohly ybsme uspořádat nějaký rychloworkshop, kde každá těm ostatním ukáže, co umí... bohužel mohu nabídnout jen vyšívání a háčkování :o))))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: ne, ty jsi psala, že děláš tkanicové lemy... tak mě zajímalo jak to vypadá :o)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    si nemůžu pomoct, ale tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Angers_Cathedral_sculpture_at_west_door_TTaylor_bliaut.jpg to vypadá jako by měla čoli a sukni a pupík jí byl vidět :o)
    YFF
    YFF --- ---
    tohle je zajímavý
    http://www.rozhlas.cz/leonardo/zpravy/_zprava/428331
    paní má opravdu netradiční model
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: jak říká YFF. tam se zabývají opravdu echt LH - pro svou dobu
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    YFF: to vypadá na automatický překladač bez korektury
    OLEJOVKA: myslela jsi asi větvičkový vzor... http://www.fler.cz/blog/vzornik-ke-tkani-na-hrebenovem-stavku ten poslední.... jinak se dá vymyslet leccos

    a není fialová jako fialová, z rovna u ní to není až taková hrůza
    a pořád nevím, jestli to má být šlechta nebo prostý lid ;-) to je hlavní rozhodovací bod
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: ano, velmi:)
    to je LH stránka profláknutejch elháčkařů,:))))
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: jsme to řešily nedávno s danigeo, prostý člověk si mohl dovolit obarvit šaty tím co našel na mezi, takže zelená, hnědá, /bílá ne, to se muselo bělit a bylo to drahé, zvlášť kdyby chtěl bílý vrchní šaty, dost nepraktický/ šedá, a různé jejich odstíny, ani žlutou bych nezatracovala, dá se vytvořit poměrně snadno, ona spíš byla trnem v oku ta "šafránová" žlutá, kterou církev zakázovala z důvodu marnotratnosti, a když to nepomohlo, přisoudila jí určitým stavům, ty máš "jako" lepší šaty, tak by sis mohla dovolit i červenou a modrou, ale ta látka nepůjde obarvit, byly by tam fleky, vzhledem k tomu, že to používáš jednou ročně, nechala bych to jak to je:)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    je tahle stránka historicky autentická?
    http://curiavitkov.cz/
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SELLIGAN: je to dojče obchod :o)))
    SKLIBA: tkanicový vzor?

    mám vrchní šaty z IQ sárí, tudíž fialové... musím je tedy obarvit? je to umělina, takže by to asi bylo o zlost... a jaké barvy teda můžu? protože mi zbyla po zákazy kdejaké jen zelená a bílá :oD
    YFF
    YFF --- ---
    Omlouvám se za caps lock, ale to už je vážně moc!!!
    YFF
    YFF --- ---
    SELLIGAN: jéžíšš, no samotnej ten popis stojí zato:
    "Střih pochází z 1. století a v gotické době byl používán nejčastěji. Bylo mnoho variant, ale jedinečné byly rukávy, u těchto šatu s brokátem.

    Často se nosily ve tmavých barvách, i například v černé, a s metalovým páskem.
    Ty 'Inlays' nemusí být z brokátu, šijí se také ze stoprocentní bavlny.

    Materiál: bavlna s ručně šitým brokátem.
    Barva: modrá a kombinace přírodních barev.

    JAK NĚKDO MŮŽE NAPSAT S ČISTÝM SVĚDOMÍM TAKOVOU KRAVINU NEBETYČNOU!!
    YFF
    YFF --- ---
    SELLIGAN: zkus to na aukru nebo na ebay a jiných bazarech, co tam někdy lidi prodávají, a za jaký prachy, to by mi bylo stydno


    SHAHLAH: dobrej ftip :-B :)))
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    SELLIGAN: Přes tisícovku za tuhle košili? Vždyť na ní není žádné složité šití ani velká spotřeba látky... Leda, že by byla šitá ručně (což nebude)...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    YFF: :-D
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    SELLIGAN: jojo posílala, ale neber si to osobně, netuším, co z toho bych označila jako historický kostým. fantasy ok, larpařské ok, ale historické radši ne ;-)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    SELLIGAN: ne, už mě nenachytáte, znovu se nepodívám
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    YFF: náhodou mám vychytaný na tkanici celkem hezký větvičkový vzor, stačí si s těmi nitěmi trochu pohrát :-D
    YFF: jj přesně. sukně (jen vrchní) se kasala na práci, do bahna, do sněhu, slušná ženská jinak spodnici neukazovala. a šlechta tuplem ne, ta nekasala vůbec, ánžto nepracovala a v bahně si mohla dovolit ušpinit, protože služebnictvo vypere, žejo (na to bacha i při chůzi, sukně nahoru je barbarství)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam