• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    Pro ty co nevědí o co jde: http://www.google.com/googlebooks/chrome/ nebo wiki
    Nějaká nastavení a fýčurky: http://www.google.com/support/chrome/bin/topic.py?topic=14659

    Sympatická stránka s doplňky http://www.mychromeaddons.com/
    rozbalit záhlaví
    MINER
    MINER --- ---
    KOKES: Jak? Na tlačítko můžeš namapovat stáhnutí exe souboru - ne spuštění - browser se tě až max zeptá, jestli ho chceš spustit nebo stáhnout a ty dáš ne.
    KOKES
    KOKES --- ---
    nebo jak? třeba namapovat na zavírací tlačítko popup okna souhlas s instalací čehokoliv a zavřít..
    STEWIE
    STEWIE --- ---
    MINER: Asi jo, sice mi to moc nesedí, ale nemám lepčí argument ani znalosti :D
    MINER
    MINER --- ---
    STEWIE: jo, ale webová stránka (když nepočítám chyby prohlížečů) nemůže nic uložit na tvůj disk.

    Uložit lze jenom stránku samotnou do cache - ale taková stránka se nemůže sama spustit.
    Uložit lze cookie - ale to je pár textovejch informací, které se také nemohou samy spustit. (to samé platí pro cookies Flashe)
    Spustit se může jenom javascript, a ten hnízdí uvnitř prohlížeče a nic s nim neuděláš.

    Jediný způsob, jak namontovat vira skrz html stránku je tedy jedině využití nějakou chybu v prohlížeči, ne? Nebo jak?
    STEWIE
    STEWIE --- ---
    MINER: Jsou i stránky, který ti do PC něco nahrajou (myslim). A to ti tam pak dělá bordel. Lepší prohlížeč nebo antivir by měl odhalit že je tam nějaký program co se ti snaží něco nacpat do PC. Jako třeba vir, co se posílal po ICQ typu "Check this www.8965.hotgirl.com" nebo tak nějak a při otevření to byl konec :D
    MINER
    MINER --- ---
    STEWIE: otázka: Jak se může počítat nakazit jenom pouhou návštěvou stránek? Předpokládám, že něco může prolézt jenom nějakou chybou v prohlížeči, nebo je i nějaký jiný způsob?
    STEWIE
    STEWIE --- ---
    njn aspoň je vidět že tam je nějaká ochrana :)

    STEWIE
    STEWIE --- ---
    co tohle otevírám odkaz co mi kámoš poslal do pošty http://www.torrentblog.net/
    a objeví se
    CASTER
    CASTER --- ---
    taky existuje read later extension
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    FALLENANGEL: proste misto abys nechal tab otevrenej (ze se k nemu nekdy vratis), hodis ho do bookmarku s nejakym tagem, treba "later", a zavres. Pak ve chvili kdy se rozhodnes dohanet resty, jen otevres sidebar s bookmarkama a profiltrujes tagem "later"; vyreseny stranky nasledne odmazes.

    Je to fakt jednoduchej proces, usetris pri tom spoustu pameti a nemusis mit bordel v tabech.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    KOKES: asi nechame vykopavky spat :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    HONZAF: tak jsem měl blbě něco já, prostě nešly otevřít další, dokud jsem nezavřel starý.
    REQUO
    REQUO --- ---
    SYLVAEN: ad gmail: no je fakt, ze mi gmail stale sem tam zlobi. :-D
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    KOKES: ee. uz i nejaky verze opery 5 umely imho vic jak 16 tabu by default :)
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    REQUO: Viz VFISA.. :)
    MINER
    MINER --- ---
    LHC v CERNu je taky beta verze:)
    VFISA
    VFISA --- ---
    mno hlavne by uz gmail mohl byt final, a ne furt beta..))
    SKORZ
    SKORZ --- ---
    me prestalo po nainstalovani posledni dev verze jit stahovani obrazku, resp. cehokoli na co se muselo dat save as krome celych stranek.
    staci v tom switcheru zase zaskrtnout bety, nebo to musim nejak rucne vratit? :) nebo si pockat na dalsi dev?
    REQUO
    REQUO --- ---
    SYLVAEN: to je sice mozne, ale taky je to zadarmo a na druhou stranu, snad nikdo neocekaval, ze 14 dni, mesic po zverejneni bude vsechno ok? Bych byl prekvapen, kdyby vsechny bugy byly vychytany do jednoho roku. Podle me podstatne je, jak rychle budou implementovany upravy a pripominky uzivatelu. To ze neco nefunguje tak kratce po zverejneni, mne prijde docela normalni. :)
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    REQUO: Všechno od Googlu je beta verze, tím si krejou prdel když se objeví nějaké bugy. :) Ještě jsem nezažil že by vydali nějaké RC nebo nedejbože GA release.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam