• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    Pro ty co nevědí o co jde: http://www.google.com/googlebooks/chrome/ nebo wiki
    Nějaká nastavení a fýčurky: http://www.google.com/support/chrome/bin/topic.py?topic=14659

    Sympatická stránka s doplňky http://www.mychromeaddons.com/
    rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SIMCIIQ: v Exploreru je InPrivate, ale nevím, jak se to jmenuje v české verzi

    SIMCIIQ: No já jen, že manželka pracovala ve firmě kde byly dohromady 3 zaměstnanci a šéf měl na svym počítači 3 okna kde viděl v reálným čase jejich monitory, a celej den je sledoval. ten monitorovací software stojí asi 5 tisíc.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    MICKEY_MOUSE: díky.. funguje :) a jak ochránit explorer? též ctrl+shift+n ?
    RATTKIN: my jsme pidi firma, žádný IT oddělení nemáme.. každopádně tohle risknu :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SIMCIIQ: Pokud si na firemním internetu nebo firmemním počítači, může Šéf vidět všechno (pokud to má IT oddělení nastaveno). To platí i pro SSL zabezpečené stránky.
    Pokud potřebuješ být anonymní, surfuj ze soukromého telefonu.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    je to režim, kterej po tobě nezanechává stopy. přesně co chceš.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    SIMCIIQ: jo. zkus to, hned to pochopíš.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    FROGY:
    MICKEY_MOUSE: eh no moc nevím, co to znamená :D a kdy tuhle zkratku použít.. když si zapnu prohlížeč?
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    SIMCIIQ: nepomůže používat anonymní režim prohlížeče Ctrl+Shift+N?
    FROGY
    FROGY --- ---
    SIMCIIQ: ctrl+shift+n ?
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Prosím, můžete mi poradit, jak zablokovat historii, jak na chrome, tak na exploreru? Nebo je možnost, jak zablokovat prohlížeč, aby šéf nemohl vidět, kam lezu na stránky? Mám pocit, že mě sledují :D a nebo paranoiu :)
    Už mě nebaví denně mazat historii.
    Díky
    AYOW
    AYOW --- ---
    KACZER: dekuju
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    AYOW: Vidět s tvrdým y jsem neviděl od základky :-P
    KACZER
    KACZER --- ---
    awesome screenshot
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKROM: twe! nastaveni - pod poklickou - jazyky. cestinu jsem tam mel, ale ono se to da jeste posouvat podle preferenci. taky tam mohli dat nejaky sipecky abych si toho vim, koukal jsem ze tam cetina je a dal to neresil, posnul jsem ji na prvni misto a vypada to ok.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKROM: C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences
    { ...
    "intl": {
    "accept_languages": "qps-ploc,en-us,en"
    },
    ...
    }


    co tam mate? ja mel en na prvnim miste, zkusime "accept_languages": "cs,cs_CZ,en,en-US"
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    treba zde http://show-ip.net/browserinfo/ mam Accept-Language: en-US,en;q=0.8,cs;q=0.6
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MICKEY_MOUSE: urcite ne vedome :) kazdopadne je to stejny at se prihlasim kdekoli
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    MIKROM: jen tipuju - nemuze to souviset s ip adrrsou? nepripojujes se pres nejakou anglii?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    nahodou nevite podle coho chrome rozezna jazyk, ktery pozna stranka? ukazuji se mi stranky primarne v anglictine.
    win8 vsude je v regionalnim nastaveni cestina, v chrome v nastaveni je cestina, chrome je v cestine..
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    KACZER: taky jsem to drive resil otevrenyma zalozkama, jenze kdyz jsem oteviral chrome a v zakladu mel 10 oken otevrenych a kdyz jsem pak nasledne nekolikrat o otevrena okna prisel, presel jsem na jinou metodu. ano, bookmarks :) a k plnemu uspokojeni, protoze dela, co chci, a pritom si nezasiram pamet premirou otevrenych oken. session manager jsem tedy ve vysledku neshanel.

    funkce recently closed/other devices v nove otevrene zalozce ti taky neposlouzi?
    KACZER
    KACZER --- ---
    update: tak sem náhodou narazil na "tab bundler" ... to už vypadá celkem schopně...
    KACZER
    KACZER --- ---
    když tady kingfisher byl u těch tabů...

    Používáte někdo rozšíření, které je schopno uložit session s tabama do nějakého seznamu a později vyvolat? Zkoušim dvě rozšíření a moc spokojenej nejsem. Proč to potřebuju? Často narazim při práci na články, tooly a další co si chci nechat otevřené na později. No a jak to tak bejvá, občas člověk o otevřené okna přijde... a je to v čoudu. Ano, lze inteligentně používat bookmarky, ale to zatim nechci a raději bych nějaký session save tool.
    Session buddy - docela sympatickej nástroj, nicméně je schopen uložit všechny okna a taby chromu jako jedno uložení. To mi nevyhovuje.
    Session manager - tady už už to vypadá skoro dobře, jen mam problém, že když chci otevřít jednu uloženou session, tak mi otevře všechny uložený. Na začátku používání se s tim dá vyrovnat, ale až jich tam budu mít uloženo víc.

    Máte někdo tipy na další prozkoušené tooly? Díky moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam