• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PAPRIKODLAK: kolik máš ramky a na kolika z těch tabů je flash?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Otevřu třicet tabů, chrome je všechny dropne, některé přestanou reagovat, některé se zaseknou na načítání a to nejde zastavit. To neexistuje prohlížeč, který funguje...?
    PULKA
    PULKA --- ---
    RATTKIN: co to je? Google na tohle heslo nic nenašel...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PULKA: co takhle rootkit explorer?
    PULKA
    PULKA --- ---
    RATTKIN: jasně, Microsoft Security Essentials
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PULKA: antivirak máš?
    PULKA
    PULKA --- ---
    ERED_MITHRIN: Nic takového jsem neobjevila.
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    PULKA: tuhle havet neznam, ale vzpominam si, ze jsem kdysi zapasil u kamaradky s delta search bar, kteryho se neslo zbavit a on presmerovaval vsechny me adresy nekam jinam. po nekolika mazanich a restartech pocitace jsem zjistil, ze ten zmetek si pridal parametr ke spustitelnemu souboru chromu, tzn. pokazde, kdyz jsem chrome spustil, delta se tam opet nasackoval. nerikam, ze se muze jednat o stejny problem, ale zkus mrknout do vlastnosti zastupce, pres ktereho chrome spoustis, jestli nema nejake spousteci parametry navic.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Nějak se mi dostal do chrome malware (NeextCoup, NextCoup, Priacechoop, priccechOp, pricechhop) jako extensions a já se jich nemůžu zbavit, navíc se spouští v developers mode. Odinstaluju je, vyčistím registry pomocí ccleaneru a nic. Stáhla jsem i antimalware - Hitman, Malwarebytes Anti-Malware, ADWCleaner a bez úspěchu. Nenapadá někoho, co s tím? Googlit jsem zkoušela, ale nicrozumného jsem nenašla, v program files to vůbec nemám. :-(
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    PEPAK: pochybuju, extensions v chrome maji dost omezeny pole pusobnosti. Na tohle asi budes muset upravit chromium samotny.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    Dá se v nějak (extension, plugin, to je fuk) zasahovat do kódu webové stránky předtím, než ji Chrome začne vykreslovat? Zdá se mi, že dostupná rozšíření si pouze vytvoří skript, který běží v kontextu stránky a eventuelně do ní nějak zasahuje tím, že mění DOM - ale to je pro moje účely nepoužitelné, mimo jiné proto, že browsím s vypnutým javascriptem a tyhle injektované skripty se mi tudíž vůbec nespustí. Moje představa je, že bych si napsal nějaké DLL, které by Chrome zavolal těsně předítm, než začne stránku vykreslovat, a já bych v tuto chvíli převzal načtený HTML zdroják a podle nějakých kritérií si ho upravil.
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    OMI: no proto jsem tady onehda poptaval neco minimalistickyho [ NORDSSON @ Google Chrome ]
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    OMI: obavam se, ze neni. Pokud chces moderni prohlizec, bez RAM se neobejdes; pokud chces rychlej prohlizec, musis se spokojit se starejma verzema (kde ti pulka webu nepojede spravne) nebo textovym prohlizecem.

    Je to smutny, ale bude hur.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OMI: Chrome je optimalizovaný na rychlost, přidat ram, nebo zkus iexploder, jedenáctka už je hodně kompatibilní a žere min než firefox.
    jinak v Chrome napis do adresního řádku about:memory, tam uvidís
    OMI
    OMI --- ---
    ESTEN: nj, jenomže při menší RAMce se pak uswapuje.
    Je nějaký řešení?
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    OMI: pamet zere hodne, ale to je taky dan za tu rychlost. Aspon neleakuje, jako svyho casu firefox.

    NORDSSON: procesy nejsou jenom okna. Dalsi procesy jsou pro extensions, jeden globalni master proces a jeden pro renderovani na gpu, pak cela fura na prerenderovani a nepochybne par dalsich, o kterejch nevim.
    OMI
    OMI --- ---
    NORDSSON: Na to, že je to "malý, rychlý a systemově nenáročný browser" to má dost vysoký nároky, žejo? :_D
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    OMI: já to mám bohužel stejně :/ Taky mě to dost sere. těch procesů tam mám dokonce víc, než mám otevřených oken. Jestli to nějak koresponduje jsem teda ale nezjišťoval.
    OMI
    OMI --- ---
    Lidi, je normální, že si Chromajzl při otevření vezme (a nadále udržuje) 60-200MB v RAMce na KAŽDOU otevřenou sránku?
    Avast žádnýho virhajzla nehlásí, SpyBoot taky ne, instalce je přímo z instalace Avastu, takže myslímže čistá, je v tom přidanej AdBlock... ten trochu podezírám, ale nevím jistě.
    Stroj není žádný dělo, ale aby utáhlo jeden běžící browser, to od něj očekávat snad mohu:

    Typ CPU AMD Athlon XP, 2166 MHz (13 x 167) 3000+
    Typ paměti DDR SDRAM
    Rychlost paměti PC3200 (200 MHz)
    Velikost modulu 1 GB (2 ranks, 4 banks)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam