• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    Pro ty co nevědí o co jde: http://www.google.com/googlebooks/chrome/ nebo wiki
    Nějaká nastavení a fýčurky: http://www.google.com/support/chrome/bin/topic.py?topic=14659

    Sympatická stránka s doplňky http://www.mychromeaddons.com/
    rozbalit záhlaví
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    PEPAK: pochybuju, extensions v chrome maji dost omezeny pole pusobnosti. Na tohle asi budes muset upravit chromium samotny.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    Dá se v nějak (extension, plugin, to je fuk) zasahovat do kódu webové stránky předtím, než ji Chrome začne vykreslovat? Zdá se mi, že dostupná rozšíření si pouze vytvoří skript, který běží v kontextu stránky a eventuelně do ní nějak zasahuje tím, že mění DOM - ale to je pro moje účely nepoužitelné, mimo jiné proto, že browsím s vypnutým javascriptem a tyhle injektované skripty se mi tudíž vůbec nespustí. Moje představa je, že bych si napsal nějaké DLL, které by Chrome zavolal těsně předítm, než začne stránku vykreslovat, a já bych v tuto chvíli převzal načtený HTML zdroják a podle nějakých kritérií si ho upravil.
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    OMI: no proto jsem tady onehda poptaval neco minimalistickyho [ NORDSSON @ Google Chrome ]
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    OMI: obavam se, ze neni. Pokud chces moderni prohlizec, bez RAM se neobejdes; pokud chces rychlej prohlizec, musis se spokojit se starejma verzema (kde ti pulka webu nepojede spravne) nebo textovym prohlizecem.

    Je to smutny, ale bude hur.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OMI: Chrome je optimalizovaný na rychlost, přidat ram, nebo zkus iexploder, jedenáctka už je hodně kompatibilní a žere min než firefox.
    jinak v Chrome napis do adresního řádku about:memory, tam uvidís
    OMI
    OMI --- ---
    ESTEN: nj, jenomže při menší RAMce se pak uswapuje.
    Je nějaký řešení?
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    OMI: pamet zere hodne, ale to je taky dan za tu rychlost. Aspon neleakuje, jako svyho casu firefox.

    NORDSSON: procesy nejsou jenom okna. Dalsi procesy jsou pro extensions, jeden globalni master proces a jeden pro renderovani na gpu, pak cela fura na prerenderovani a nepochybne par dalsich, o kterejch nevim.
    OMI
    OMI --- ---
    NORDSSON: Na to, že je to "malý, rychlý a systemově nenáročný browser" to má dost vysoký nároky, žejo? :_D
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    OMI: já to mám bohužel stejně :/ Taky mě to dost sere. těch procesů tam mám dokonce víc, než mám otevřených oken. Jestli to nějak koresponduje jsem teda ale nezjišťoval.
    OMI
    OMI --- ---
    Lidi, je normální, že si Chromajzl při otevření vezme (a nadále udržuje) 60-200MB v RAMce na KAŽDOU otevřenou sránku?
    Avast žádnýho virhajzla nehlásí, SpyBoot taky ne, instalce je přímo z instalace Avastu, takže myslímže čistá, je v tom přidanej AdBlock... ten trochu podezírám, ale nevím jistě.
    Stroj není žádný dělo, ale aby utáhlo jeden běžící browser, to od něj očekávat snad mohu:

    Typ CPU AMD Athlon XP, 2166 MHz (13 x 167) 3000+
    Typ paměti DDR SDRAM
    Rychlost paměti PC3200 (200 MHz)
    Velikost modulu 1 GB (2 ranks, 4 banks)
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    JEREMIUS: Tak to nevím. Já ho používám v ubuntu a tam je to ok. O win verzi vím jenom, ze existuje...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    HELVETE: Zeptám se možná blbě, koukám, že Chromium se dá stáhnout jen jako zdroják nebo nějaký build tady https://download-chromium.appspot.com/, je to tak?
    Když to stáhnu, tak se to aktualizuje pak automaticky? Nebo to musím pořád ručně kontrolovat, jestli není novější verze
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    JEREMIUS: já takhle používám Chrome a Chromium. A 2 téměř stejné aplikace na 2 accounty mi vyhovují asi nejvíc.
    FROGY
    FROGY --- ---
    JEREMIUS: tak ja jestli te chapu spravne, tak zda to vidis v oknech nebo tabech je uplne irelevantni - zkus tohle
    How to Use Google Multiple Sign In: 6 Steps (with Pictures)
    http://www.wikihow.com/Use-Google-Multiple-Sign-In
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    FROGY: Každý tab jiný bych určitě nechtěl. Potřebuji to mít rozdělené na okna. Ale mně to tedy nefunguje ani v rámci oken. Když otevřu nové okno, jsem stále přihlášený ke svému účtu. A při kontrole nastavení tam volbu, která by něco takového umožňovala, nevidím.
    FROGY
    FROGY --- ---
    JEREMIUS: ja pouzivam bezne v jednom okne v ruznych tabech odlisne zalogovani, kdysi jsem to musel primo povolit, nevim, zda to dnes neni mozne automaticky...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Chtěl bych mít vedle sebe 2 okna Chrome, v každém používat jiný Google Account. Jde to nějak udělat?
    Zkoušel jsem, že by to šlo pomocí anonymního okna. Ale ty potřebuju občas pro testování, takže si anonymní okno nemůžu "zaplácnout" nějakými cookies atd.
    Ještě mě napadlo zkusit Chrome + nějaká odnož Chromu, co používá jeho jádro (nová Opera?)
    Je nějaké lepší řešení?
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    DRAGON: nastavit profil pro takove navstevy nebo jim nabidnout jinej prohlizec, kde nemas lastpass ani cookies :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: tak jasny, to jim nezabrani pustit si chroma :) neva, diky, budu pouzivat master
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: já jim dám incognito okno kde lastpass není, nebo ie
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: a to je jasny, to delam taky, ale prijde k tobe navsteva a chce se na neco podivat, tak mu reknes "sorry, fakt ne" ? ja teda je k tomu pocitaci pustim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam