• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    Pro ty co nevědí o co jde: http://www.google.com/googlebooks/chrome/ nebo wiki
    Nějaká nastavení a fýčurky: http://www.google.com/support/chrome/bin/topic.py?topic=14659

    Sympatická stránka s doplňky http://www.mychromeaddons.com/
    rozbalit záhlaví
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    KOC256: moc si vymejšlíš.
    Ale náhledy tabů jsou myslím někde ve flags, config
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Po dlouhá (opravdu) dlouhá léta jsem používal Operu a ke vší spokojenosti. Co přišel ale nový EDGE, tak mě oslovil nějaký hlas a prostě jsem na všech zařízeních přešel. jelikož je postavený na Chromu tak tedy podporuje i jeho rozšíření. Ale jak se tak dívám, tak buď neumím hledat, nebo všechno co Opera uměla sama o sobě uživatelé Chromu nepotřebují. tedy v poslední naději zkusím se zeptat tu.

    - Kterým doplňkem řešíte Gesta? Nějaký jsem stáhl, ale přijde mi, že funguje tak na 80%. V Opeře to fungovalo na 100%.
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kde při kliku na ouško TABu m vyskočí okno úplně nahoru (Ctrl+HOME) a při druhém kliku zase na původní místo?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kde vedle adresního řádku bude tlačítko s naposledy zavřenými listy?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, zobrazování náhledů nad TABy?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kdy při označení ceny v textu mi ho rovnou zkonvertuje na koruny?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kdy při označení textu se mi nabídne u kurzoru možnost tento text zkopírovat?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, inteligentní procházení TABů pomocí Ctrl+TAB?. Tedy ne jen procházení v nekonečné smyčce, ale třeba rotování mezi dvěma použitými.
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, lepšího speeddialu než je default EDGE?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, stackování/groupování tabů? Ale nemyslím jen podbarvení pruhem, ale že opravdu třeba 5 TABů schová pod jeden.

    Pokud jsem funkci doplňků pochopil špatně, tak se omlouvám...

    Pokud by mi chtěl někdo pomoci a něco nebylo jasné, tak mohu rozvést, dodat screeny...

    Díky za čas a pomoc...

    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RATTKIN: Ten Autohotkey asi bude pro mě ideální volba. Akorát se v tom budu muset naučit skriptovat, ale to asi dám. Díky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: nebo chrome rozšíření které mění css
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: co vím, tak se v Chrome nedá klávesová zkrátka změnit nebo přidat.
    buď myši v menu, nebo nějaký autohotkey. nebo externí klávesnice? na ruce je malá klávesnice špatná.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RATTKIN: Já mám notebook, kde tohle nefunguje. Resp. nemám na klávesnici znak + tak, aby šel používat pro klávesovou zkratku. Potřebuji si nadefinovat vlastní.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: Ctrl+plus Ctrl+plus Ctrl+plus
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, jde v Chromu vytvořit klávesová zkratka, která zobrazí web ve 200% měřítku? Díky.
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    MADCAT: je to vlastnost chromu

    Chrome 79 adds 'media hub' controls next to address bar - 9to5Google
    https://9to5google.com/2019/12/19/chrome-media-hub/
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    MADCAT: To bude nejspíš synova práce. Já to tam nemám. Nicméně když na to klikneš pravým, otevře se menu a tam jedna z položek je "Odstranit z Chromu...". (za předpokladu, že to je plugin, jakože to asi plugin je; jde to i jen skrýt, kdyby ti stačilo ke štěstí, že to nevidíš a zároveň bude i syn spokojený, že to tam zůstalo).
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Dneska jsem si všiml novýho ovládacího prvku v chromu - vpravo nahoře vedle ikonek rozšíření. Při najetí kurzorem to píše něco jako "ovládejte hudbu, videa a jiný obsah", a nikdy to tam nebylo, až dneska najednou. Mám podezírat kluka, že tam něco bez mýho vědomí a svolení přidal, nebo je to nějaká aktualizace chromu? Nechcu to tam! :-)

    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, Chrome mi začal při vyhledávaní zobrazovat i URL na dané odkazy, nejen titulek. Nedomnívám se, že to tak bylo před pár dny. Nevíte, jak vypnout?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MADCAT: pro příště, vadný disk by se poznal tak, že aktivita tisku 100% ale rychlost 0KB
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    MADCAT: Tak nic, chrome za to nemůže, chyba byla jinde (AVG vytěžovalo procesor na 100 %, takže jsem se kdesi dočetl, že by mělo pomoct opravit instalaci, a pomohlo to).
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Hele změnilo se něco v Chromu za posledních.. nevím, možná 14 dní až měsíc ohledně načítání webů? Anebo mám něco dojebanýho v noťasu, protože třeba tady na nyxu, když je na stránce trochu víc příspěvků, ale hlavně na FB jsem si toho všiml - když je stránka na výšku trochu delší, tak se natahuje jaksi přerušovaně - odscrolluju dolů a teď vidím, že stránka se načetla jenom po nějakou část, třeba je v půlce useklej obrázek a pak nic, a chrome se zasekne, dál nenačítá ani nejde scrollovat dál, a musím pár sekund počkat než se to zase rozběhne a donačte se to. Přitom disk nic nedělá, že by se jako čekalo na něj, takže chyba bude v browseru nebo grafice nebo já nevím... Netuší někdo? Snad jsem to popsal aspoň trochu srozumitelně...
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    Také info lehce mimo - ale nevím kam s tím jinam.
    pokud máte někdo chromebook, tak je právě zdarma KOTOR
    Chromebooks come with perks – Google Chromebooks
    https://www.google.com/chromebook/perks/
    K uplatnění zde :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, mohl bych poprosit o radu, i kdyz ne uplne Chrome, ale na gmail? urcite se tu pohybuji lide, kteri budou znat oboji :)

    tusite, jak v gmail webu v inboxu nastavim, aby se mi zobrazovaly emaily tak, ze jako odesilatel nebude treba "no reply", ale treba noreply@ucet.cz ? To samotne noreply me stve, protoze musim rozklikavat pokazde ten email, aniz bych vedel, od koho to je, rad bych to videl rovnou v seznamu emailu cele.
    diky moc
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Máte někdo ideu, jestli se dají instalovat doplňky z Opery do Chrome? Poslední info, které jsem k tomu na webu dohledal, bylo z roku 2013, to už předpokládám nefunguje.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: nějaký adblocky fungujou tak, že z tvýho poplatku se přispívá webům na který chodíš
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, jedete nekdo Adblock Premium? Ma to nejaky vetsi vyhody blokovani? Mne by se libilo docela to, ze si muzete vymenit reklamu za oblibeny obrazek, jestli to chapu tak, ze by byl adblock jakoze vypnuty a misto nich dat treba bilej jpeg.

    https://getadblock.com/premium/enrollment/?u=qh3szg2u52081512
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Kdybyste si také chtěli deaktivovat bubliny, které teď Chrome zobrauje po najetí na záložku, dělá se to napsáním chrome://flags/ do adresního řádku, a pak na stránce co se zobrazí vyhledejte Tab Hover Cards a nastavete si u toho Disabled.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam