• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    Pro ty co nevědí o co jde: http://www.google.com/googlebooks/chrome/ nebo wiki
    Nějaká nastavení a fýčurky: http://www.google.com/support/chrome/bin/topic.py?topic=14659

    Sympatická stránka s doplňky http://www.mychromeaddons.com/
    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OMNISLASH: tak to mi ho teda vyndej, ja to mám koukám úplně vypnuté, jak je tedy možný, že mi to pořád zobrazuje ten dotaz? :(
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    OMNISLASH: Tohle nastavení mi udělalo velkou radost.

    BTW ukládá se nastavení Chromu do Google účtu, abych při nové instalaci na jiný počítač měl vše automaticky nastaveno, jak jsem zvyklý?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: jeste to vypada takto:

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Prosim, lze nejak defaultne nastavit, aby se prohlizec neptal na kazdem novem webu, kam vlezu, na tuto klasickou otazku? Nemuzu to nikde najit. Dekuji.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIKROM: Zajimava odpoved, ze jisty standard je oznacen za vymysleni. Ale hodne to zvysuje ergonomii...

    No minimalne v EDGE nefunguje ani jedna moznost zapnuti nahledu z flags. Jsou tam A, B a C.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    KOC256: moc si vymejšlíš.
    Ale náhledy tabů jsou myslím někde ve flags, config
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Po dlouhá (opravdu) dlouhá léta jsem používal Operu a ke vší spokojenosti. Co přišel ale nový EDGE, tak mě oslovil nějaký hlas a prostě jsem na všech zařízeních přešel. jelikož je postavený na Chromu tak tedy podporuje i jeho rozšíření. Ale jak se tak dívám, tak buď neumím hledat, nebo všechno co Opera uměla sama o sobě uživatelé Chromu nepotřebují. tedy v poslední naději zkusím se zeptat tu.

    - Kterým doplňkem řešíte Gesta? Nějaký jsem stáhl, ale přijde mi, že funguje tak na 80%. V Opeře to fungovalo na 100%.
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kde při kliku na ouško TABu m vyskočí okno úplně nahoru (Ctrl+HOME) a při druhém kliku zase na původní místo?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kde vedle adresního řádku bude tlačítko s naposledy zavřenými listy?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, zobrazování náhledů nad TABy?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kdy při označení ceny v textu mi ho rovnou zkonvertuje na koruny?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kdy při označení textu se mi nabídne u kurzoru možnost tento text zkopírovat?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, inteligentní procházení TABů pomocí Ctrl+TAB?. Tedy ne jen procházení v nekonečné smyčce, ale třeba rotování mezi dvěma použitými.
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, lepšího speeddialu než je default EDGE?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, stackování/groupování tabů? Ale nemyslím jen podbarvení pruhem, ale že opravdu třeba 5 TABů schová pod jeden.

    Pokud jsem funkci doplňků pochopil špatně, tak se omlouvám...

    Pokud by mi chtěl někdo pomoci a něco nebylo jasné, tak mohu rozvést, dodat screeny...

    Díky za čas a pomoc...

    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RATTKIN: Ten Autohotkey asi bude pro mě ideální volba. Akorát se v tom budu muset naučit skriptovat, ale to asi dám. Díky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: nebo chrome rozšíření které mění css
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: co vím, tak se v Chrome nedá klávesová zkrátka změnit nebo přidat.
    buď myši v menu, nebo nějaký autohotkey. nebo externí klávesnice? na ruce je malá klávesnice špatná.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RATTKIN: Já mám notebook, kde tohle nefunguje. Resp. nemám na klávesnici znak + tak, aby šel používat pro klávesovou zkratku. Potřebuji si nadefinovat vlastní.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: Ctrl+plus Ctrl+plus Ctrl+plus
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, jde v Chromu vytvořit klávesová zkratka, která zobrazí web ve 200% měřítku? Díky.
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    MADCAT: je to vlastnost chromu

    Chrome 79 adds 'media hub' controls next to address bar - 9to5Google
    https://9to5google.com/2019/12/19/chrome-media-hub/
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    MADCAT: To bude nejspíš synova práce. Já to tam nemám. Nicméně když na to klikneš pravým, otevře se menu a tam jedna z položek je "Odstranit z Chromu...". (za předpokladu, že to je plugin, jakože to asi plugin je; jde to i jen skrýt, kdyby ti stačilo ke štěstí, že to nevidíš a zároveň bude i syn spokojený, že to tam zůstalo).
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Dneska jsem si všiml novýho ovládacího prvku v chromu - vpravo nahoře vedle ikonek rozšíření. Při najetí kurzorem to píše něco jako "ovládejte hudbu, videa a jiný obsah", a nikdy to tam nebylo, až dneska najednou. Mám podezírat kluka, že tam něco bez mýho vědomí a svolení přidal, nebo je to nějaká aktualizace chromu? Nechcu to tam! :-)

    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, Chrome mi začal při vyhledávaní zobrazovat i URL na dané odkazy, nejen titulek. Nedomnívám se, že to tak bylo před pár dny. Nevíte, jak vypnout?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MADCAT: pro příště, vadný disk by se poznal tak, že aktivita tisku 100% ale rychlost 0KB
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    MADCAT: Tak nic, chrome za to nemůže, chyba byla jinde (AVG vytěžovalo procesor na 100 %, takže jsem se kdesi dočetl, že by mělo pomoct opravit instalaci, a pomohlo to).
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Hele změnilo se něco v Chromu za posledních.. nevím, možná 14 dní až měsíc ohledně načítání webů? Anebo mám něco dojebanýho v noťasu, protože třeba tady na nyxu, když je na stránce trochu víc příspěvků, ale hlavně na FB jsem si toho všiml - když je stránka na výšku trochu delší, tak se natahuje jaksi přerušovaně - odscrolluju dolů a teď vidím, že stránka se načetla jenom po nějakou část, třeba je v půlce useklej obrázek a pak nic, a chrome se zasekne, dál nenačítá ani nejde scrollovat dál, a musím pár sekund počkat než se to zase rozběhne a donačte se to. Přitom disk nic nedělá, že by se jako čekalo na něj, takže chyba bude v browseru nebo grafice nebo já nevím... Netuší někdo? Snad jsem to popsal aspoň trochu srozumitelně...
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    Také info lehce mimo - ale nevím kam s tím jinam.
    pokud máte někdo chromebook, tak je právě zdarma KOTOR
    Chromebooks come with perks – Google Chromebooks
    https://www.google.com/chromebook/perks/
    K uplatnění zde :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam