• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLABOLpartnerský vztah se závislým člověkem
    Bral-a jsem drogy, měl-a jsem partnera jen se stejnou minulostí a ted mám partnera, který nemá zdání o tom co to je být na něčem závislý. Jak spolu vycházíme, jak se cítím, co on na to říká, jestli probíhá předhazování minulosti, schazování sebevědomí....Rady jak na to, jak to zvládnout.......a taky naopak, jak to zvládá člověk, který žije s člověkem, který má za sebou drogovou minulost
    rozbalit záhlaví
    EVERYBODYKNOWS
    EVERYBODYKNOWS --- ---
    Ahoj všichni, kamarád realizuje v rámci diplomky výzkum na téma užívání mdma a jeho vliv na partnerské vztahy, chtěla bych Vás poprosit, jestli byste si udělali chvilku (10 min max) a dotazník vyplnili, je samozřejmě anonymní a moc by to pomohlo :) (Pokud bude příspěvek vadit, smažu ho:) Moc díky! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfslJM5watC0c0c1CFasgHGBN2EySSZCEXhprMcdOHWaswzGw/viewform
    AGATHOS
    AGATHOS --- ---
    Vážení milí!!
    Sháním člověka, který by byl ochoten se stát objektem mé kazuistické práce završující mé bakalářské studium adiktologie. Hledám člověka, který měl, nebo má problém s nadužíváním Návykových látek (nejlépe alkohol/ nelegální NL), snažil se jej řešit v síti odborných služeb, které se zabývají závislostí a nyní nalézá, či nalezl osvobození od rizikového chování v nějakém holotropním režimu vědomí (ať už za užití psychedelik, holotropního dýchání, meditací, či jejich kombinaci). Cílem kazuistické práce je pak bude poukázat na léčebný potenciál rozšířeného stavu vědomí ve vztahu k závislostnímu chování. Pokud někoho takového znáte a myslíte, že by mu nevadilo se mnou o tom pohovořit, nechť mě prosím kontaktuje na
    agata.cervenkova@seznam.cz
    Děkuji za jakoukoli pomoc s mou pohledávkou :)
    buďte zdrávi!!
    s pozdravem Agáta Červenková
    LYNXCZ
    LYNXCZ --- ---
    EVERYTHING BUT THE GIRL - SINGLE
    ALEX_KID
    ALEX_KID --- ---
    nechat si ho uvědomit at se jde léčit pokud vás ještě pořád miluje...opustíš ho a tata se vám utopí v drogách navždycky. záleží jestlli svou závislost už vnímá jako problém nebo si ještě neodjel to svoje a nepříje mu to...umět dokázat mít rád i přes všelijaký sračky je v rodině moc duležitý. společně se jen tak nezlomíte
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    AMBROSIA: Cim drive ho opustis a prestanes brat tim lepe. Jak pro tebe tak pro to male ktere pomalu ztraci oba rodice. Dej ji sanci mit aspon normalni maminku kdyz ne celou rodinu, ona si vybrat nemuze, je 100% zavisla na vasich rozhodnutich.
    OPICCA23
    OPICCA23 --- ---
    LALAJ:
    stejna situace u nas stejne vyresena se stejnym efektem. taky muzu rict ze to byla dobra volba udelat veci takhle
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    BBAN4N: jenom pro zajimavost, ja jsem celkem materialisticky zalozenej (ano myslim si, ze duchovna, lasky, mirem a spiritualismem se nenazeru - tedy pokud to neprodavam nekde v nejaky telefonni vestirne), zena je celkem duchovne zalozena a tak nejak se domnivam, ze je to tak trosku o vzajemnem respektu a vzajmenem doplnovani.... takze na tyhle spiritualni reci ma proste kamaradky a kamose, kteri v tom zijou. a tech tripu co jsme si spolu dali... :0)
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    Já jsem měl kdysi s přítelkyní kvůli psychedelikům apod. podobnej problém. Nikdy jsem nedával před ní, ale stejně jí to vadilo a hrotila to.. Nevim proč bych měl trpět scény kvůli něčemu, čemu nerozumí a netoleruje to, to je sobectví z její strany. Ale to byl hlubší problém, tam šlo o to, že jsem celkově dozrával a měnil životní styl, ona nebyla spirituálně založená a netolerovala mě + podkopopávala tyto moje zájmy a zesměšňovala to. Už v tý době jsem měl hlubokou touhu po tom, tyto duchovní věci sdílet s partnerkou. Ten vztah mě naopak brdzil. Pamatuju si na jeden trip v dobách, kdy už ten vztah šel do háje, bylo to na třech papírech LSD, těsně před aplikací jsem se po telefonu pohádal s tou přítelkyní (to nasralo zase kámoše, že to zkazilo náladu) a pak na tripu kámoš kolega tripař, kterej v tu chvíli pro mě ztělesňoval určitý božstvo a životní směr (prostě spiritualitu) mi řekl, buď já nebo ona. Přesně jsem chápal o co jde, ona byla prostě někde jinde a ten vztah neměl perspektivu, cítil jsem to dávno, nehodili jsme se k sobě. Nakonec jsem se s ní rozešel a nelituju toto. To je moje zkušenost :-) Osobně chci svištět ve vesmíru, protože to pro mě osobně neni o fetování a chci partnerku, která je tolerantní a pobírá to, pokud to negativně neovlivňuje náš vztah. Podle mě je v první řadě důležitý zachovat věrnost sobě samýmu. A neblokovat něco kvůli ženský, která je jinde. Ale bolelo to :-)
    Hlavně že ona pila a kouřila, haha..
    Já osobně bych v tomhle neustupoval.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LALAJ: toxicka psychoza, to je svinstvo....
    LALAJ
    LALAJ --- ---
    KLEER: me to neslo, dokud mi nebylo mizerne,dokud jsem jeste vnimala realitu nemohla jsem prestat,ale pak ta realita zmenilla svou tvar k nepoznani...a kdyz uz jsem se nemohla spolehnout ani na fyzikalni zakony,zacala jsem se fakt bat...oznacila bych to jako by se mi otevrel svet nizssiho astralu,kde kazda bytost ze me vysavala energii tim,ze mi zpusobovala strach...pak sem zacala zhmotnovat ja veci, kterych se bojim...zmizeli,az kdyz jsem se uklidnila..a tenhle svet se uzavrel,az kdyz jsem prestala brat...brala jsem to jako nesmirny stesti,protoze mi pak psychiatr rekl,ze kdybych to dlouhodobe ignorovala,tak uz by to nemuselo zmizet, po tom,co bych prestala...potkala jsem takovou holcinu,ktera je vlastne zavisla na lecich i kdyz uz nebere.. je zavisla na farmakach, protoze kdyz je pry den nebo dva nema, zas se ji to vraci..hold delsi dobu tenhle stav ignorovala.....zvlastni je, ze nekoho tohle vubec nepotka, znam typka, kterej bere a nikdy to nezazil, rika, ze ja jsem slaba a proto me to potkalo..spis se oznacuju za citlivou a v krajnich situacich silnou, nez za slabou, preci jen me ma reakce na to zachranila...znam ale i druhej extrem, kdy se to ignoruje az do te chvile, kde partner vezme na druheho macetu a zabije ho, protoze se boji a veri tem haluzim, ktere k sobe sam pritahl branim tech hnusu..takhle to znam a proto kdyz me chlap kvuli drogam opustil jsem se zarekla, ze nikoho, kdyz beru nechci..melo to samozrejme vic duvodu, ale jsem za to rada, vyhnula sem se hromade problemu a kdyz jsem prestala, konecne jsem si mohla dovolit milovat a byt milovana..byla to pro me sladka odmena za spravne rozhodnuti a energii vlozene do zmeny
    KLEER
    KLEER --- ---
    hah, tak včera mi řekl, že se vykašle na perník, pokud já se vykašlu na svoje prášky.. šlechetný gesto! ale došli jsme k tomu, že se na to ani jeden vykašlat nechceme, a ulevilo se nám:D achjo s náma.. proč je to tak těžký se toho vzdát
    KLEER
    KLEER --- ---
    LALAJ: yup.) a děkuju!
    LALAJ
    LALAJ --- ---
    KLEER: tak hlavne, ze se ulevilo, ted uz staci se jen rozmyslet, zda s tim chces neco delat a pokud ano, zda potrebujes jeho pomoc a v jake mire:)
    KLEER
    KLEER --- ---
    LALAJ: uf, tak jsem mu to řekla:D nejdřív nějak nevěděl, co na to říct, tak to vůbec neřešil, pak mu to začlo nějak docházet a říkal, že má strach, že nechce, aby mě to pomalu ničilo, že ho trápí, že si to vědomě dělám.. a pak se o to začal víc zajímat, o stavy a tak.. noo a tak se s tím tak nějak smířil a já se konečně cítím lehčeji, že už to ví. a pak začal kecat o tom, jak by si dal párno.. :D no na hlavu..
    KLEER
    KLEER --- ---
    LALAJ: dobře, on to teda sice pochopí, ale nic mi na to neřekne, všechno hodně zlehčuje, přitom já mám fakt asi docela problém .. no , jak říkáš, bude mu to šumák. anebo to začne obracet na svoji situaci, což dělá pořád. tak uvidíme. možná tomu dám ještě čas. každopádně moc díky .)))
    LALAJ
    LALAJ --- ---
    KLEER: podle meho za to partner nestoji, kdyz to neustoji a neni pak oporou, teda alespon nejaky cas..pokud o nej nechces prijit, tak musis bejt rozhodla to omezovat- jenze tohle dle meho plati u partnera abstinenta...
    u partnera kterej bere by to bylo absurdni, kdyby te nepochopil...uvedom si ale,ze je mozne, ze mu to bude sumak, pokud bere rad a pojedete si v tom stale nejaky cas oba..ale to musis poznat sama, jak je na tebe naladenej a k tobe pozornej a zda je pro nej dulezity tvoje dobro
    ja jsem priznani zacala slovy jako- mam problem, zvorala jsem to a budu ted od tebe potrebovat tvoji pomoc..jedna se o..myslim, ze to zpusobilo...zkusim ted vyhybat se.., kontaktovat. tohohle...co bys mi navrhnul ty?proste navrhnout nejakou moznost reseni a co by on pro to mohl taky udelat
    nevim,jak moc je takovehle priznani idealni, ale takova byla moje cesta
    KLEER
    KLEER --- ---
    LALAJ: jasně no, chápu, mě to docela ubíjí, páč je to moje tajemství, neví to z mýho okolí nikdo.. ale nevim jak mu to říct:/ k čemu to vůbec je.. a taky mám strach, že to nebude tolerovat nebo něco, i když sám si jede..
    LALAJ
    LALAJ --- ---
    KLEER: Hm,
    me prijde,ze je mi mnohem lepe,kdyz s lidmi jednam narovinu..takze za me joo,mel by to vedet..nemam rada obavy,ktery vznikaj kdyz resim otazky co by se stalo,kdyby...
    KLEER
    KLEER --- ---
    je tu jeden kluk, bere, ale jen občasně.. mně to nevadí.. spíš já mám menší problém s psychofarmakama .. a on to neví, ale já myslim že by měl.. nebo ne? on pořád mluví o těch svých drogách a mě se ani nezeptá, jestli jsem nějaký vůbec zkoušela, přitom kdyby jen věděl jak si huntuju tělo.. ale nemůžu mu přece jen tak říct.. "jo jen tak mimochodem jsem totálně psychicky závislá na --- .." nebo můžu?
    MUDLER
    MUDLER --- ---
    no tak nějak sem si to myslel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam