• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GARDAVSKYVýchova dětí výjimečnými lidmi
    Nikdy nezapominejte na slavu lidske prirozenosti. Jsme nejvyssi Buh, jaky kdy byl a jaky kdy bude. Kristove a budhove jsou jenom vlny na tomto nekonecnem oceane, ktery jest Ja Svami Vivekananda
    rozbalit záhlaví
    TANGERINE
    TANGERINE --- ---
    Off topic: Pokud máte dítě starší šesti let, prosím vás o vyplnění kraťounkýho dotazníku, moc byste mi tím pomohli a zabere to fakt chvilku.

    Tábory | Dotazníky zdarma | Survio.com
    Tábory | Dotazníky zdarma | Survio.com
    http://www.survio.com/survey/d/L0A8L4C9D9M3Y0A9L
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    zajimava prednaska
    Mužské přechodové rituály
    http://web.ilom.cz/programy/mui-mum/akce/626-muske-pechodove-ritualy.html
    KAACULA
    KAACULA --- ---
    Ahoj, omlouvám se za OT, přeposílám kamarádovu prosbu, jak jsem mu slíbila, takže kdyby se někomu chtělo...

    "Ahoj,

    omlouvám se za případné obtěžování, ale zkouším všechny kanály, které jdou.
    Dole výzva pro gay a lesbické rodiče. Přepošlete prosím každému, koho by se to mohlo týkat,
    nebo tomu(té) u koho víte, že on(a) ví, koho by se to mohlo týkat. Děkuju moc,

    Zdeněk

    ***********************************************

    Sdružení PROUD a Prague Pride hledají lesbické a gay rodiče dětí do 18 let
    (v různých partnerských konstelacích), kteří by byli ochotni jít do focení a
    rozhovoru pro Magazín DNES, který vyjde během Pridu (13.-19. srpna).
    Součástí bude i výstava velkoformátových fotografií na nádvoří Národního
    divadla.

    Je to obrovská příležitost ukázat většinové společnosti jaké radosti a
    starosti prožívají takovéto rodiny, ukázat, že lesbické ženy a gay muži
    nejsou apriori špatní rodiče, ukázat, že není důvod se bát nebo jim klást
    zákonné překážky.

    Ozvěte se Zdeňku Slobodovi - zdenek.sloboda@proudem.cz nebo 774 007 202."
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Naprosto přesná definice dnešní výchovy dětí (s jejímiž důsledky jsem bohužel nedobrovolně konfrontován každý den) v reflexu 35/2010 (str. 20, autor Ivo Strejček - europoslanec za ODS):

    ""Nedůslednost výchovy uvnitř rodiny, způsobená absencí autority, je lehkovážně zastíraná pohodlnou výchovou dítěte k spontánnímu "svobodnému" jednání""

    dále bych navázal:

    ....chybí li přirozená autorita otce a matky, lze obtížně očekávat, že se dobrovolně podřídí autoritě učitele...

    ....pokud se žákům nechce odpovídat, nikdo je nemůže nutit - je přece třeba respektovat osobnost dítěte...

    P.S. Ten článek se zabývá úrovní školství (výuky , pedagogů, pomůcek...atd)....Souhlasim s tím že ta první příčina úrovně školní výchovy je napsaná v té první větě.
    OKENA
    OKENA --- ---
    SOS Potřebovala bych zapůjčit do neděle nějakou literaturu o výchově dětí, pár knížek kde se zmiňují alespoň v jedné kapitole o trestech, jak k nim přistupovat, jak trestat dítě a tak...Kdyby byl někdo tak ochotnej...Klidně dám nějakou zálohu aby jste se nebáli o knížky. Kdyžtak pošta. SPĚCHÁ!
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    LURA: No já jsem si to musela pustit dvakrát, abych všechny ty její perly pochytala :) nesnaž se to pobrat rozumem, v takových případech totiž nehraje vůbec roli...

    ZUZKAOU: Ale třeba je to dobře, víš, že to jejich bludné myšlení se takhle vlastně veřejně odhalí - nemysli si, takoví lidi taky existujou, a je jich hodně... :)))
    LURA
    LURA --- ---
    ZUZKAOU: Ta Šojdrová je fakt krá.a :-((( Nemám slov.
    Jak může říct, že adoptované dítě potřebuje rodiče a akceptuje, že náhradní rodiče, kteří biologicky nejsou s dítětem nijak svázaní, rodiči JSOU a zároveň, že ta paní, co čeká s partnerkou dítě a bude ho s ní společně vychovávat, rodič NENÍ, protože ho nezplodila???
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KATUSA: tak na takovouhle debatu vážně nemám žaludek. Proč tam proboha nemají někoho, kdo by by rozumněl problematice náhradní rodinné péče? Nebo třeba byl v ústavu a nebo vyrostl v nějaké náhradí rodině? Nebo někdo jehož rodič posléze zjistitil, že tedy není hetero?

    Aha už vím, to by o tom někdo musel přemýšlet a brát to jako službu těm dětem, nikoliv milost osvojitelům libovolného pohlaví a orientace.
    LURA
    LURA --- ---
    Pak další připomínka na pana psychologa - dítě potřebuje ženský i mužský vzor, aby vědělo, jak se chovat k té druhé polovině lidstva, potažmo ke svému budoucímu partnerovi. Jak si má ale hledat vzor dítě homosexuální v heterosexuální rodině? Není tím taky diskriminované? On pořád vychází z té jeho "normality"...
    A pak ještě otázka "trvanlivosti" vztahů - že manželství je nejstabilnější, pak jsou lidé ve volném heterosexuálním svazku a úplně nakonec páry stejnopohlavní. Takže by mě zajímalo, jak jsou na tom manželské BEZDĚTNÉ páry, zda jejich trvanlivost je stejná, jako u těch s dětmi, protože jsem přesvědčená, že dítě je poměrně silné pojítko mezi těmi lidmi a je to jiné, než když jsou spolu "jen tak" a navíc těžko zhodnotí situaci u registrovaných párů, protože tato instituce tu není tak dlouho, aby se daly udělat nějaké dlohodobější statisticky významné závěry.
    LURA
    LURA --- ---
    KATUSA: Drsný, no ...
    Mně tedy přijde zajímavý, že si paní Šojdrová myslí (nebo aspoň tvrdí), že dítě by bylo diskriminované tím, že by mělo dva tatínky nebo dvě maminky, ale už jí nepřipadá, že by bylo doskriminované, pokud bude adoptované jednotlivcem...
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    LURA: Ehm, nějaký šotek jim v tom řádí... tak ještě jednou - http://www.ceskatelevize.cz/program/210572230800011.html
    LURA
    LURA --- ---
    KATUSA: Not found :-(
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    No, nikdo se mi neozval, ale odpovědi jsem dostala, čili děkuji :) viz. včerejší Máte slovo a neuvěřitelná katolická liga zakomplexovaných komiků (průser je ta poslankyně, protože o nás může rozhodovat, a Jaroušek Šturma, který neví, zda být víc katolíkem, nebo psychologem)... :)
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Ahoj, chtěla bych tu poprosit, jestli by mi někdo mohl říct něco víc k tomu, jak se se svými dětmi bavíte o svém partnerském vztahu, co děti zajímá, jak to přijímají... protože v mojí blízkosti mám děti, které právě teď řeší maminku a "její ženu"... potřebovala bych znát i zkušenosti ostatních... jsou to děti kolem desíti, začínají myslet kriticky atd... třeba do pošty, předem moc díky! *K
    JANITA
    JANITA --- ---
    ahoj.. dívejte se a přijďte si někdy zatančit!

    http://www.ceskatelevize.cz/program/10121061347-02.03.2010-23:00-2.html
    GARDAVSKY
    GARDAVSKY --- ---
    TAK UZ SE NAM ROZJELY MEZIPATRA! ma uz nekdo vybrano na co jit? letos je to hodne genderove zamerene..znelku delal muj kamarad marek ther
    http://www.youtube.com/watch?v=VX78rhTn0OM
    GARDAVSKY
    GARDAVSKY --- ---
    LURA: :-D omlouvam se za delsi absenci.. sam jsem o tom nevedel ze to bylo v telce.. melo to bejt uz o prazdninach a nic,tak jsem myslel ze to stahli.. nasi to videli,ja taky ne..az na netu.. me se nelibi ani hudba.. mam to na dvdcku co jsem si sam sestrihal..to ti urcite dam..
    LURA
    LURA --- ---
    KAWALSKI: V Mozille mi to taky nechodí - jen v Exploreru :-(

    A navíc mě naštvali, že mu zvrazali jméno - prej Samuel Diviš (přehodili mu jméno a příjmení a to příjmení ještě zkomolili)...
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ALEXIS: mam tu poutze mozillu ( nic jineho nesmim ) a k tomu jedu v linuxu, funguje mi jen youtube :( on to je firemni netbook pritlekyne, muj komp umrel :(
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KAWALSKI: Napodobne, nechapu proc nemuzou udelat pres normalni flash. Nic z toho co tam maji si instalovat nebudu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam