• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    Vámi vyžádaný vtip bude vysvětlen, jeho vtipnost však není garantována!!!

    Pokud je ve vtipu dýmka, tak to není dýmka.

    Pokud se po vysvětlení nesmějete, ať už protože vtip pitvou umřel nebo protože ani nikdy vtipný nebyl, jděte si stěžovat tam, kde jste jej našli, děkujeme.
    Pokud má nějaký vtip +HAFO palečků a vám se nezdá vtipný, věřte, že vaše problémy s vaším smyslem pro humor jsou váš problém, nikoliv problém lidí, kteří vám vtip vysvětlili.

    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SALVATOR: je to tu moralista a pohled na velkej penis je pohorsil.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NELLAS: Myslel sem si to, díky. Teď eště pochopit proč dostanu mínus když prosím o vysvětlení vtipu v auditku kde se vyvětlujou vtipy a budu úplně happy. Fakt čim dál tim větší panoptikum ten Nyx.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    podle me jako ze ma hrozne maly pero...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    VOJCANKROCAN: Podle mě mu chybí kus palce.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Kapitán prostě dostal odpověď, i když netušil, co znamená, protože odpovídající netušil, na co se ptá. Hlavně že odpověděl.
    Trošku absurdna.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Tenhle nedávám: [ MHO @ Textove ftipy - taky ste na modemu a vecne se opakujici obrazky vam kazi pozitek? /pouze cj, pripadne slovencina/ ]

    Ale domejšlím se, že je prostě jenom tak absurdní, jak jen Mať Rus dokáže být. Má někdo lepší návrh?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    HARALD: skvělé, díky za vysvětlení. Asi by mi to opravdu připadalo směšnější, kdybych tu scénku viděl zasazenou v kontextu. Bez toho na mě jednání těch postav působí spíš podivně než vtipně.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    WOJTISHEK: Stačilo zmínit že to je The Sims, ale díky za obsáhlou versi :)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    SIRIEN: je to krystal, ktery se vzdy zobrazi nad hlavou zrovna oznaceneho panacka v serii her The Sims. A spousta lidi to hraje i stylem takovym, ze nazenou Simiky do bazenu a daji jim pryc zebrik, po kterem by mohli vylezt zpet, cimz se vlastne Simici postupem casu utopi. Hrac je tedy ve svete The Sims jakymsi bohem, ktery rozhoduje o osudech danych Simiku. Kdyz se to vsak otoci do realneho zivota, kdy hrac je vlastne v prenesenem smyslu tim danym Simikem a danemu hraci se v zivote stane nejaka tragedie, vetsinou ma v hlave myslenku "Boze proc?"

    je to aspon trosku pochopitelne ? :D
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    Nehrál, nějaké postrčení aspoň kde hledat pointu?

    CEAR
    CEAR --- ---
    SHEALA: Já bych to řekl takhle: v podstatě většina hospodských (a bohužel ne jen ti izraelští, ale i u nás) šetří maximálně na úkor kvality sortimentu. V tomhle vtipu se bere jako "obrovský objev", což je zdůrazněno tím, že to má být jako tajemství rodinného receptu na "super kávu". Přitom je to něco přirozeného, co by nikdo nečekal...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    SHEALA: když na kávě nešetříš (= neojebáváš ji jak po stránce kvality , tak po stránce kvantity), pak chutná lépe než ta "ojebávaná" :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HARALD: tak to sediii
    HARALD
    HARALD --- ---
    PATISLAV: Zkusím vysvětlit. A nutno začítí tím, že jde o scénku v kontextu, takže bez znalosti toho co předcházelo a hlavěn toho, co v téhle hře bude následovat - protože od téhle scénky se velká část hry Mlýny odvíjí, to bude jen neúplné vysvětlení.

    Na tvůj dotaz čemu s máš smát (viz tady) ještě podotknu, že odpovídám na to, co může být na scénce vtipné, nikoliv, že byses tomu měl nutně smát přímo ty.

    Tolik disclaimer. A teď ty legrační momenty:

    - Scénka paroduje vojenské prostředí, ani v situaci, kdy je nalezena (a následně vysvětlena) mrtvola, tak jednooký velitel neopouští řvací styl, který se do takové scény nehodí
    - Jednooký velitel okamžitě hodnotí dopady (průser x pochvala), nijak se nestará o zastřeleného člověka - zcela allienovské myšlení, podobně hned žádost o hlášení
    - "Šikana" vojákůopakovaným dožadováním se hlášení, kvůli kterému nemohou hlášení podat
    - výrazná směšná mimika jednookého velitele
    - bezradnost velitele po oznámení, že dotyčný byl zastřelen včetně šahání po dalekohledu
    - rozhodnutí velitele, které předjímá výsledek budoucího vyšetřování - "naftičky se mui zachtělo, civilovi" - aniž by se staral o to, co se stalo, navíc podáno značně podsouvacím způsobem

    Tolik výběr více či méně vtipných momentů z první minuty. Věřím, že podle naznačeného návodu dokážeš zpracovat i zbývající 4 minuty.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    GREATDRAKE: jdi do prdele.
    NANTHEI: humor Monthy Pythonu i divadla Sklep chápu a mám ho rád. Ptal jsem se na tuhle konkrétní scénku.
    MASOUN
    MASOUN --- ---
    THE_SECOND_GUY: to jistě, jen si prostě myslím, že je to už mimo tenhle klub... tedy - vysvětlovat nějaký styl či poetiku souborů a skupin, dost to záleží na osobním nastavení člověka, vzdělání, na tom co kdy viděl a přečetl atd.

    já třeba nevím, jak bych někomu vysvětlil, proč se třeba vždycky směju té scéně u hradeb, jak se dohadují o vlaštovkách (Svatý grál - Pythoni) - tedy nějak pro sebe to mám odůvodněno, ale jak bych to vysvětlil někomu jinému, to moc nevím...
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    MASOUN: jasně že se to těžko vysvětluje, já myslel že od toho tadyta diskuze je.... jako když to člověk chápe, tak se tu nebude ptát, ne?
    MASOUN
    MASOUN --- ---
    THE_SECOND_GUY: nikdo přece nenapsal, že dotyčný je idiot nebo troll... jde jen o to, že se taková (Sklep, Monty Pythoni) poetika těžko vysvětluje, a dost možná přesahuje možnosti tohoto klubu... ale to jen jen můj pocit, neříkám, že to tak nutně musí být...
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    a jé, mínusy.. tak znovu: smyslem týhle diskuze je vysvětlovat různý vtipy lidem, který je nechápou....
    tim pádem říct, že "tenhle vtip když nechápeš, tak neni pro tebe" tak takovej výrok prostě popírá smysl existence tohodle klubu....
    nebo to si připadáte jako nějaká vyšší kasta, že vy chápete divadlo sklep a ten kdo se na to zeptá je podle vás hned troll nebo idiot? proč sem teda přispíváte?
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    kromě toho ten klip je opravdu stupidní, fakt neni čemu se smát, je to dost trapná scénka...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam