• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    LODBROG: Je rozdíl sahat na syrový suroviny, který se potom uvaří a upečou a je něco jinýho sahat už na hotovej výrobek, kterej si člověk potom strká do pusy....
    Ale je to jedno, očividně jsem tu za debila, protože se štítim jíst u mekáče, no tak do mě...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    LODBROG: Kdyz uz jsme takhle off topic, tak kamarad Korejec, co ma v Praglu sushi hospodu povidal, ze jej jednou nevzali do prace, protoze mel bryle a bylo nebezpeci, ze si je mimodek na nose rukou posune. Celou smenu musi mit ruce na sushi prkenku polozene a nesmi se dotknout niceho jineho. To by se to panecku v mekaci aplikovalo.
    MAGE
    MAGE --- ---
    SIRIEN: Protože tam na ně lidi vidí =)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SNIPERCZ: Někteří kuchaři si neumí umýt ruce, když vylezou ze záchodu, ale to už je taky jiný příběh :P
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    LODBROG: já si nestěžuju, já s Tebou vcelku souhlasim. Ses jen ptal, kde na to rukama nesahaj, tak sem Ti napsal místa u kterých si vybavuju, že se tam používaj igelitový rukavice...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    SIRIEN: V prodejně v pekařství taky mívaj rukavice, protože zároveň šahaj na prachy.
    Ale ve výrobě, kde saháš jen na to jídlo je to nesmysl - stačí si ty ruce na začátku směny umejt.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    LODBROG: Express sandwich určitě, Subway, co se pamatuju...
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    LODBROG: Člověk soudí podle vlastních návyků. Když si třeba neumývá ruce nebo se často vrtá v nose či zadku, předpokládá často, že ostatní dělají to samé.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    OSTROVAN: A kde na to rukama nesahaj...?

    Kuchaři v Polreichově pořadech maj snad při krájení cibule rukavice...?
    Řezníci v masokombinátech maj u bourání masa rukavice?
    Pekaři když hnětou těsto?
    Indky když sklízej čaj na to snad nehrabou jen rukama?

    Kde žiješ?
    V civilizaci stačí voda a mejdlo.
    SNIPERCZ
    SNIPERCZ --- ---
    OSTROVAN: Myslíš že v restauracích používají rukavice??
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    OSTROVAN: to si zas tolik lidi nenalhava :-D ale tak zeru co si koupim/uvarim/necham udelat je mi to v podstate jedno... psa klidne snim, dyz je dobrej, kdyby mi nekdo pripravil chutne cloveka snim ho taky...D do MC se obcas taky podivam... a to ze chcipaj ty zvirata atd, vsak to bys nemoh zrat nic :D
    VEENA
    VEENA --- ---


    Už byste měli vědět, že tady islander je nyxovej troll ...
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    Nj, tak tu dostávam mínusy za to že jsem OT, ale nic to nemění na faktu, že český výrobky nejsou ani zdaleka tak kvalitní, jak si plno lidí nalhává...
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    SIRIEN: hele, dohled neni nikde pořád... ne ve sto procentech času...
    já teda nedělal nikdy v potravinářství, ale vim u nás, automotive, že se tak jednou za dva měsíce stalo, že do plastovýho rámu se zatavila myš, nebo i pták.... a to jde o výrobu plastovejch dílů.... jak to chodí ve výrobě jídla, to podle mě musí bejt ještě horší...
    jsem viděl když jsem se ucházel o jiný místo stroj ze kterýho leze normálně prodávanej kabanos a jestli tam někde na vstupu spadnula krysa nebo holub, tak na výstupu to nepozná nikdo....
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    OSTROVAN: no, když jsme u toho, tak ty krysy v párkách jsou taky adept do tohodle klubu: [ URBAN LEGENDS - need your experience!!! ] - má to takřka všechny rysy: vživotě sem neviděl jedinej primární zdroj téhle informace, vždycky to někdo tvrdí s tím "že se to přece ví/říká" nebo že to má od kamaráda/kamarádova bratra/kamarádova známého... je to dost protivné a poplašné, aby si to lidi říkali, dost fuzzy na to, aby to šlo jen těžko z fleku vyvrátit a koluje to mezi lidma už celou věčnost, neustále s přídechem jakési nevyslovené aktuálnosti...

    ...přitom Česká veterinární inspekce a Česká hygiena jsou jedny z nejpřísnějších úřadů svého druhu v Evropě a České standardy jsou u obou vysoko nad standardy EU a jejích členských států (jedna z věcí, která tu ještě z dob komunismu skutečně funguje, podobně jako např. plošné očkování dětí) a ČOIka taky patří k těm lepším institucím svého typu v EU, takže představa že by se tohle nějak běžnějc dělo a nikdo si toho nevšímal se mi vůbec nezdá.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    SIRIEN: No něco podobnýho jsem si myslel... Jak chudinky kravičky jsou masakrovaný a strojema zpracovávaný.....
    S tim se klidně smířim....
    Furt lepší než český drůbeží párky, do kterejch se melou kuřecí pařáty, kůže a sádlo, nehledě na to že do stroje semtam spadne krysa.....
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    Převážně urbanlegend tohle.
    Jídlo v McD se nedělá z ničeho vysloveně špatnýho, spíš skoro naopak. Jenom se některé věci dělají ve velkovýrobě a když se z toho pořídí záběry (nějak správně zabrané, v "dobrém" světle a podobně), tak se z toho přecitlivělé dušičky můžou posrat, protože, božíčku, viděj že jejich jídlo není v průběhu přípravy tak úpravné, jak si představujou... to že podobně "nechutné" záběry se dají udělat z takřka jakékoliv přípravy libovolného masa a přecitlivělé dušičky to těžko ponesou, protože v dnešní době nejsou zvyklé se dívat na cokoliv naturalistického (a udržují si tichou představu, že hovězí maso je něco co se vyrábí klonováním přímo v podobě těch koncových plátků které pak kupují zabalení v Tescu) je o něčem docela jinym.

    (tím netvrdím, že by ingredience v McD byly nějak superkvalitní jídelní high-class nebo nějak extra zdravé nebo nedejbože chutné nebo tak něco, osobně McD fakt nemusim, ale tahle anti-McD hysterie mi je prostě protivná)
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    MAKROUSEK: No tak hlavně že je to aspoň hovězí...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    OSTROVAN: Z kravskych sveracu.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    PYROMANEK: jo? tak mi rekni z ceho se to dela...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam