• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FIONOR: No to záleží jak dlouho budeš vytvářet argumenty proč něco není vtipné.
    Vypadá to, že jsi skončil a už jdeš jenom utoky na mě.
    Takže bude klid :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FIONOR: Taková silná slova a špatná analogie. Spíš si mi potvrdil to, že narazil na tvůj nerv, než že je lidská spodina :)

    Protože pointa toho vtipu není kdo a kdy může jíst jitrnice - jeho znalost křesťanství s tím nemá nic společného.

    Když už máš rád zvířátka: Jaký je rozdíl mezi myší a velrybou? Myš neumí plavat.
    Opět je to jenom hra na neznalosti lidí - existují i myší co plavou a loví ryby.
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    MCKIDNEY: no to už je jenom narážka na to, že křesťani jsou taky vypatlaný primitivové....
    ale aspoň už se nesnaží u nás ty jejich sračky "šířit"
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    WRYKOLAKAS: To by tam pak IMHO nedával "Křestanovi by to nevadilo" :)
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    MCKIDNEY: ne, ty hledáš co tam neni...
    naše civilizovaná ateistická společnost se pouze oprávněně vysmívá každému, kdo tu chce "něco šířit"
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FIONOR: Tohle je právě ukázka toho, že ve vtipu hledáš co tam není.
    Vtip byl pouze narážka na to, že jako společnost vnímáme Muslimy jako radikální a Křesťany jako umírněné.
    Což samozřejmě není pravda a proto je to vtipné :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Samozřejmě se pak budou rozčilovat nad detaily o cukrovce a dětské obezitě.
    Pro ty tu máme následující segment:
    Real Time with Bill Maher: Explaining Jokes to Idiots – #RespectForZayn Edition (HBO)
    https://www.youtube.com/watch?v=RpVCC7azVp4
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LODBROG: Mě to vtipné přijde - jedná se o záměnu toho co lidé říkají s tím co doopravdy říkají po přidání kontextu.

    Takový CZ příklad:
    "Pepíčku jenom to hezky sněz, budeš mít diabetes."
    (Vtip o některých maminkách co špatně krmí děti)
    ZIDANE
    ZIDANE --- ---
    COOLER: Rozlišit křesťana od muslima jde celkem jednoduše. Tady máš jitrnici, slaninu a pivo a žer. Křesťanovi by to nevadilo.
    COOLER
    COOLER --- ---
    NELLAS: nespletla. jen tu jsou přecitlivělí jedinci na imigranty. buď ráda, žes to napsala na internet, v realu by tě za názor zmlátili :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NELLAS: Hmm, tak koukám, že buď lidi nechápou sarkasmus, nebo jsem se v tom vysvětlení spletla :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Mně šlo hlavně o to co je na tom vtipného. Díky za pokusy to vysvětlit.
    Na islám, křesťanství a uprchlíky máme každej svůj názor a hádáme se o tom všude po internetech už nejmíň rok,
    tak se mi to nechce rozvíjet i tady - v odborné debatě.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    COOLER: spíš bych věřil tomu HARALDovuvysvětlení.

    Sice to zvaní křesťanů sem nevychází ani tak ze společného náboženství jako spíš s předpokladem vyšší kulturní kompatibility křesťanů s Evropou (mimo jiné i kvůli tomu, že křesťanská subkultura na blízkém východě je o dost Evropštější, než ta muslimská majoritní kultura), takže to, že to tu říkají nevěřící není až tak moc významné, ale určitou úsměvnou pointu to v sobě má...
    COOLER
    COOLER --- ---
    LODBROG:
    druhé možné vysvětlení (i když by se hodilo psíš pro Něměcko)
    1) téměř všichni uprchlíci tvrdí, že jsou křesťané. ve skutečnosti jsou to muslimové.
    2) někteří muslimové z ISIS sem jdou s cílem šířit zde islám.
    3) média dlouho podávala informace o uprchlících velmi zkreslené tak, aby pro uprchlíky vyzněly dobře (nějaký zákon proti utiskování menšin)

    takže jdou sem křestanští uprchlíci šířit křestanství vypadá na mediální zprávu o muslimech, kteří sem jdou šířit islám :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HARALD: Možná to naráží i na to, že sem jako uprchlíci míří především silní mladí muži s cílem rozšířit zde islám.
    HARALD
    HARALD --- ---
    LODBROG: Tipnul bych si, že to je narážka na to, že nejateističtější stát evropy přijímá jen křesťanské uprchlíky s argumentem, že to jsou také křesťané, jako my, Češi.
    A protože tu jsou reálně křesťané v menšině, tak tu mohou přijatí uprchlíci šířit křesťanství.

    Žádný supervtip, spíš poukázání na to, že se dnes na křesťanství odvolávají lidé, kteří o nem skoro nic nevědí.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Má cenu se ptát na vysvětlení tohohle...?
    Chápu že to má být nějaká parafráze na uprchlickou krizi / islám v Evropě,
    ale co na tom má být vtipného netuším.
    Nebo mi uniklo něco ve zprávách?

    [ TWISTRABBIT @ Textove ftipy - taky ste na modemu a vecne se opakujici obrazky vam kazi pozitek? /pouze cj, pripadne slovencina/ ]
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    WRYKOLAKAS: musí si v kompu pustit emulátor vhs. pak to funguje. jinak je třeba říct, že ve filmu to tak nepůsobí, ale její tělo je přesně z okamžiku smrti, takže neni nějak rozmokvaný nebo tlející nebo něco, je docela fér. takže pokud má člověk dost síly a jen tak se něčeho nelekne, je to docela příjemnej večer.
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    LODBROG: ale když si to nepustí z VHSky tak to nebude fungovat, ne?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    UNDERWORLD: Tak na to mrkni. A pak neber telefon.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam