• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GLADILAF: Ok, no. Jenom že jaksi primární bylo nějakýho "po válce" dosáhnout, a s funkčním říšským průmyslem by to potřebovalo nějakou Wunderwaffe. Atomová bomba na Berlín třeba. Nejsem si jistý, že by to bylo dobré řešení...ony ty válečný konflikty se moc happyendama nevyznačujou, no.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    a hlavne drazdany by smeteny driv..... totalne
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    JOPS: se podivej do drazdan.... ty byly smeteny......
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    HARALD: ano pane, ale jiz jsem vysvetli, ze to byla ma nevedomost
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GLADILAF: ...která přece bez toho mohla dopadnout tak, že by se Osa vzdala dobrovolně, a předala svou plně funkční a zcela mírovou výrobní kapacitu Spojencům, kdyby jen ti krvelační židi z USA neterorizovali Evropu nálety.

    Jak Hurvínek válku, doslova.
    JOPS
    JOPS --- ---
    RAGUN: ja cetl teorii, ze bombardery si mysleli, ze bombarduji drazdany :) A oni to byli Kralupy :))
    HARALD
    HARALD --- ---
    RAGUN: Nutno si uvědomit, že Protektorát byl součástí Říše a veškerý protektorátní průmysl makal pro konečné vítěství třetí říše. Takže americká letadla prostě bombardovala německé továrny.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    dikes, tak bych tento humor cekal treba o drazdanech, nebo plzni:-) nebo o warsave:-)
    ale proc ne... pro neznale
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    RAGUN: mě tam funguje i vědomí, že některý části Kralup nejsou moc hezký (takový divně zanedbaný a podivně splácaný) a odkaz, že to tam tak je od toho náletu : předtím to byla libá líbivá osada, 1945 to je vybombardovali a tak už to tam prostě zůstalo (současná podoba).
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    BALAENA: prekladal to stejne tatar.....
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RAGUN: však právě, obávám se, že právě v tom má spočívat ta vtipnost celé věci, imho je to pravděpodobnější než chyba v mluvnickém rodu
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    BALAENA:
    MENTAL:
    minimalni trvanlivost je ok, muze se prekrocit
    a viz kapsle - to jen nekdo spatne prelozil, staci skouknout tu slovenskou cast a mozna je vtip prave v ty "kapsle"
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    SIRIEN:
    no vida, hned jsem aspon chytrejsi, plzen a usti jsem vedel, kralupy ne... dik

    Kralupy nad Vltavou - Počínaje jarem roku 1944 se stala řada českých průmyslových měst terčem náletů spojeneckých leteckých svazů. Cílem akcí obvykle byly velké průmyslové podniky, důležité železniční uzly a zejména továrny na výrobu a skladování pohonných hmot. Mezi nejznámější případy patří bombardování Ústí nad Labem a plzeňské Škody v dubnu 1945. Poněkud ve stínu však zůstal nálet na rafinerii v Kralupech nad Vltavou 22. března 1945, který si mezi českými obyvateli města vyžádal 145 obětí.
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    BALAENA: no tak kdyz bude na kapsli 2018, tak to bude nejspis do konce roku 2018
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    SIRIEN: nevedel jsem, ze amici vybombardovali kralupy, ani nechapu duvod
    kazdopadne dekuji, jdu si aspon vygooglit proc to vybomardovali.... z dnesniho hlediska by se dal najit jediny, z prahy zapad ses na prahu sever dostal pres kralupy nejrychleji......


    btw jsem slepej, ten vtip tam porad je.....
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RAGUN: co na tom chceš vysvětlit? Vtip spočívá v "obrazném" vyjádření skutečnosti, že to tam amíci vybombardovali do základů a původní zástavbu srovnali se zemí (nebo se k tomu významně přiblížili), což vedlo k nutnosti postavit tam všechno znovu (čímž vznikla ona současné podoba) - resp. v nekonzistenci mezi mírností onoho vyjádření a realitou toho, co se skutečně odehrálo.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    SHEALA: no... nezeptam.... je to smazly.... a pritom mel tolik ohlasu......


    je to vubec for?
    Tohoto dne roku 1945 uvedlo americké letectvo libou osadu Kralupy nad Vltavou do současné podoby.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    SHEALA: se zeptam rovnou tam.... v textovych vtipech.....:-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    RAGUN: ja to taky nechapu, proto plusko.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    jeste bych to potreboval vysvetlit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam