• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    taky te to pripravuje na ouredni formulare zejo, zejmena psychicky:))
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    KAKIHARA: imho se proste znamkuje i ta forma, aby bylo jasny, ze tomu fakt rozumi, myslimze na nyxu naky ucitelky nebo ucitele jsou, treba "nas rozsoudej!":))
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    HAR4NT: Za a) mám, žel, stejný traumata. Dítko to má dobře a nárok na dvojku nemá. also, tiskace tam píše akoralt úča z kompu.
    A tiskace píše ta úča, z rukopisu čuju naučený, generický cviky..
    ZIDANE
    ZIDANE --- ---
    MAWERICK: Asi tak, taky přemejšlím, koho z té doby tam dát, aby byl známej a dalo by se jakžtakž věřit tomu, že by manželku při prvním pokusu mu do něčeho kecat v lepším případě neusměrnil slovně a v tom horším ručně...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Nejaky rozdil mezi 1 a 2 byt musi, jinak by sacilo hodnoceni "prosel" a "debil", ze?
    Ale jak uz tu bylo naznaceno, nekdo ma doktorat z fyziky a nekdo skolu zivota. Tedy tech stupnu hodnoceni musi byt nutne vice.

    Ja tam vidim body hodnoceni: predpoklady 2 body, zapis dukazu 2 body, zapis zaveru 2 bodu.
    Detailneji:
    - predpoklady mame dva, kdyz formuluje oba, ma 2 body
    - kdyz dokaze zapsat 23 a 7 na jeden radek, nebo pod sebe ma bod, kdyz mezi ne napise plus, nebo svisly zapis podtrhne ma i druhy bod
    - kdyz napise dolu 30 ma 2 body, kdyz napise 30 kdekoli jinde ma 1 bod
    Hodnoceni:
    6 bodu - 1
    5 bodu - 2
    > 3 body - 3
    > 1 bod - 4
    = 0 bodu = 5.

    Zak dostal za 2, tak se z toho neposerme ..
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DEMENCE: imho je pouzit protoze je to znama osobnost z doby kdy kterou by urcite aktivistky oznacili za toxicky maskulinni :)
    muzes tam dosadit jakehokoliv uspesneho zenace a "bude to fungovat stejne" :)
    DEMENCE
    DEMENCE --- ---
    MAWERICK: ZIDANE: hmm no to asi jako chapu, ale zrovna u Churchilla? ten člověk byl z rodiny politiku... tam bez politiky nedostal ani cucnout z cecku... jeho zena byla dcerou bankere, nevim no... prijde me to delat jako vtipy na zaostala ceska auta a vybrat si u toho Tatru v570...
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    KAKIHARA: ne, postup je vypsat data ze slovniho zadani, sestrojit rovnici vedouci k odpovedi na otazku a tuto rovnici zapsat do policka priklad, provest vypocet, dvakrat podtrhnout vysledek a zformulovat slovni zaver slovni ulohy. ja sem prave ve treti, ctvrty tride kdysi byl, tak si pamatuju, na co se kladl duraz:)) a ze pises jen tiskace bych se moc nechlubil;))
    ZIDANE
    ZIDANE --- ---
    DEMENCE: Vtip má být zřejmě v tom, že Churchill se nestal premiérem díky tomu, co dokázal, ale protože ho manželka ve všem "vedla za ručičku"... a že by dokázala udělat premiéra z kdekoho, protože ONA je ten, kdo umí, Churchill je jen figurka.

    Takové to "Muž je hlavou rodiny, žena jejím krkem, protože ona hlavou rodiny otáčí."
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DEMENCE: je to variace na "za kzdym uspesnym muzem je sikovna zena" :) neboli ze bez ni by se WCh nikam nedostal.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    Nehledě na to, že podle písma se bavíme o nejaky treti, ctvrtý tride. Takze místo dvojky bych dal spíš Hats down.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    HAR4NT: Ten postup má uvedenej v policku “Příklad:”
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    KAKIHARA: soucasti reseni slovnich uloh je mimo jine i spravne vypreparovat z balastu slov ty spravny udaje. je to formalni chyba, ale v ramci hodnoceni slovnich uloh je to imho chyba hruba. kdyby pouzil kalkulacku a dostal za pet, tak je taky pica?:)
    DEMENCE
    DEMENCE --- ---
    [ELHO_CID @ Textove ftipy - taky ste na modemu a vecne se opakujici obrazky vam kazi pozitek? /pouze cj, pripadne slovencina/]
    Jednoho dne se procházeli manželé Churchillovi přepychovou čtvrtí Londýna. Lidé zdravili a rádi s předsedou vlády prohodili pár slov.
    Zametač ulic naproti domu pozdravil paní Churchillovou a chvíli spolu mluvili. Vypadalo to důvěrně.
    Churchill se poté zeptal své ženy, o čem že tak dlouho musela diskutovat se zametačem ulic?
    „Ach ... byl do mě už dávno zamilovaný,“ řekla.
    Churchill se usmál a poznamenal:
    „Vidíš, kdyby sis ho vzala, byla bys dnes manželkou zametače ulic.“
    Paní Churchillová s úžasem pohlédla na svého manžela a řekla legendární slova:
    „Ale miláčku, kdybych si ho byla vzala, byl by dnes premiérem on!“

    a vtipný je to proč? protože to je očividná lež a nesmysl?
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    Mně z toho plyne, že je ta učitelka prostě zkostnatělá píča. Otazka znela jasne, odpoved je správná. Postup má to dítko taky dobře a je evidentní, že si to nevytáhlo z nosu.
    SLIWOWITZ
    SLIWOWITZ --- ---
    SEJDA: ok. princip chapu, ale prijde mi, ze kdyz je ten predpoklad napsanej explicitne v tom zadani, tak jeho prepisovani hned pod to neni ukol z matiky (ani fyziky) ale z nejakyho vyplnovani formularu. vyvolava to ve me pocit, ze snizeni znamky v tomhle pripade je jen dalsi faktor kterej vede k tomu, ze v pozdejsim veku decka matiku nenavidi a proto se ji nenauci
    JON
    JON --- ---
    SEJDA: ovsem je zcela absurdni takovouhle miru abstrakce ocekavat od (evidentne) zaka, jehoz uroven odpovida vypoctu 23 + 7.

    A pokud by to byl treninkovy priklad na formalni zapis, tak by znamka mela byt vyrazne horsi nez 2. Ne?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PLUG: o 7 vice je predpoklad. stejne jako to, ze chlapcu bylo 23.
    to, ze je divek 30 je zaver, 23 + 7 je vypocet/dukaz.
    Formalne vzato napsal zak zaver mezi predpoklady. Jabka s hruskami.
    Na formalizaci predpokladu neni nic trivialniho a je to presne ten rozdil mezi fyzikou a matematikou, ehm mezi fyziky a matematiky. :)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    SEJDA: no mně připadá, že jedinej kdo tady diskriminuje seš ty, i muž může být učitelka
    PLUG
    PLUG --- ---
    ALCATOR: ok. Tak to nic moc.. a já vymýšlel jestli děvčata a dívky není nějaký rozdíl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam