• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TAPINA: v tom případě zase se tam právě díky tomu můžeš cítit jako doma
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Mně to přijde ujetý. Když někde jsem, tak se chci podívat, jak to vypadá teď a tady. Digitální rekonstrukce si můžu prohlížet z domova.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QWWERTY: no je to ve vysmátých... Naivně tam přepdokládám nějaký prvek vtipnosti. Nabídnout VR k běžné prohlídce památek mi přijde spíš dobrý, než kuriozní
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GILHAD: postoval jsem to tam ja, proto vysvetleni v prvni vete myho postu :))
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    QWWERTY: Jasně, jen vysvětluju, co si myslím o tom, proč to někdo zcela jiný cpal do ÚPDV.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ZUZKAOU: proc na tom musi byt nutne neco vtipnyho? proste jenom kuriozita, ktera driv nebo pozdeji bude vsude, ale v soucasnosti porad pusobi lehce bizarne

    GILHAD: on to nemusi byt film. AR dava smysl v tom, ze sice cumis na pamatku skrz mobil/display/kameru, ale zaroven muzes mit treba dokresleny chybejici kusy pamatek, 3D rekonstrukci puvodni podoby a okoli, animaci, jak se to misto menilo v case, etc... a to vsechno z pohledu prvni osoby, takze vynikne napr. monumentalnost te stavby
    + prepnuti AR/realita je pomerne instantni posunutim bryli na celo

    priklad:
    ARmedia Augmented Reality 3D Tracker (Augmenting Rome Coliseum)
    https://www.youtube.com/watch?v=WOVjISxlhpU
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: Ehm, pochopitelně nikoli šumět, ale čumět ...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ZUZKAOU: Nevím, není-li tam toho víc, ale přijet kdovíkam k památce a pak se na ní nepodívat a místo toho čumět na film o ní, na který bych mohl stejně dobře šumět doma mi přijde jako dostatečné WTF.
    Něco jako lidi, co jdou na nějaké představení a místo aby ho sledovali a užívali si ho v reálném čase, tak věnujou většinu energie a pozornosti tomu, aby si ho nahráli na mobil, že se na to možná doma podívají, nebo to aspoň proskáčou ...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    co je vtipného na tom, že se na památce nabízí rozšířená VR?

    [QWWERTY @ USTAV . PRO . DUSEVNE . VYSMATE]
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    IOM_NUKSO: anebo jim ukazuje okolí

    MINERWA
    MINERWA --- ---
    IOM_NUKSO: já se taky často pletu, třeba je to kalkulačka a oni se objímaj, protože se srazit nakonec vyplatilo
    sovy přece nejsou tím, čím se zdají být...
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    MINERWA: aha, diky, tak to tam ten mobil jsem si vubec nevsimla
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    IOM_NUKSO: chlápci se srazili a udělali si selfie
    MATHES
    MATHES --- ---
    SLEEPLESS8: tady mam kontext, tady se chytim
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    DA_NIELA: dekuju, uz 4x jsem to sem chtel pastnout a vzdycky jsem na to zapomnel :D
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam