• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    KALLA
    KALLA --- ---
    POMPO: nevim proc ale ta tvoje galerie mi nejede:(
    ALESH
    ALESH --- ---
    POMPO: proc tam mas vsude iso 400 a blesk ? Kdyz uz bleskam, tak uz dam nejaky mensi iso, ne?
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    POMPO: gratuluju :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    yo got it!
    POMPO
    POMPO --- ---
    +430ex na nastenku. dik.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: jojo.. už jsem to kdysi používal :-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    LAPAK:
    kamos me v tom vcera naucil. dneska tam davam 1. galerii.
    takze uvidime.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: neznam jedinej i free hosting, kde by tohle nemeli, coppermine jsem provozoval na ic.cz bez problemu... samozrejme s dostupnosti toho hostingu to uz je jina....

    CUCHULAIN: pokud chces neco powerful a pohodlnyho na spravu, tak muzu jedine doporucit... respektive nenasel jsem nic lepcejsiho :)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: taky dumám o cpg. galerie se mi nějak rozrůstá a v ja. už to není taková pohoda jako dřív :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: Ja nevim teda.. jalbum jsem dneska testoval a nakonec skoncil v uninstalou. Delani galerii mi moc nevyhovovalo, vyber z zakladnich - jedna nemela tohle druha tamto a nastavovat parametry divne pres nastaveni.. no celkove jak jsem se tesil tak jsem se otravil...
    LAPAK: No ale na coppermine a podobyn vychytany galerie potrebujes vlastni hosting na ktery si muzes nahodit potrebne rozhrani (mysql, php, app na resize atp...)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CUCHULAIN: plne souhlasim, tez ho rad pouzivam na jednoduche galerie, jenom na vetsi projekty, kam se fotky pridavaji kazdou chvilku a jeste clovek chce resit nejaky kategorie a uzivatelsky prava, tak tam uz jalbum jaksi nestiha - no uz z podstaty jeho fungovani to ani neni moc mozny. A tady se mi prave osvedcil coppermine. Narozdil od jalbumu je to RS napsanej v php a mysql, takze umi veci co jalbum umet nemuze, no co budu vykladat, google a podivejte se sami (nebo www.lumiart.cz/gallery :) ) Samozrejme rozjet coppermina a, nakonfigurovat ho je zase otazka trosku delsiho casu nez udelat galerku v j. ale jak to clovek rozbehne, tak pak uz je to pohoda... Holt kazdy sw je na neco a osobne jsem jich skusil hodne a nejvic mi sedly prave oba zmineny...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: na generování statických galerií se mi osvědčil JAlbum - http://jalbum.net/
    ukázka - http://galerie.ambervault.cz
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    POMPO: no nekde, kde ti to vezme originaly, ja mam vlastni server, kde mam rozjetej coppermine a nemuzu si stezovat... ale na delani galerii je pomerne sulsny mnozstvi softu...
    POMPO
    POMPO --- ---
    Sla na pulku velikosti, no...
    POMPO
    POMPO --- ---
    LAPAK:
    tak kam to davat?
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    POMPO: pri zmensovani doostrit, ale bojim se ze do te picasa galerie to zmensuje ty fotky samo ze? to ty fotky vzdycky celkem zarucene zabije no
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Bavis se tu se zacatecnikem...
    nejaky triky co este s tim?
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: Taky jsi to mohl linknout jako obrazek. Pripadne to jen me ze je to trochu neostry (mazly to nebude, na tech 1/800)
    POMPO
    POMPO --- ---
    POMPO
    POMPO --- ---
    P, Av a T sou opravdu pri pouziti expozimetru fotaku (coz to dela) rovnoceny veci.
    Rozdil je akorat v tom, co nastavujes fotaku.

    Ze ostreni dela telo je samozrejme pravda, ale objektiv je pro to bud vic nebo min vhodnej a muze bud pomahat tomu ostreni nebo ne.
    Zaostreni jinam muze mit 3 duvody jak to mam ozkouseny ja:
    - rychle se to hejbe a ostreni nestiha.
    - malo svetla nebo min svetla + pohyb.
    - o hledacku problikava kterej AF bod je vybranej. Tam se to ostri. Uz se mi stalo ze sem omylem ostril jinam. Doporucuju zkraje to brat na ten prostredni, kterej si rucne vyberes a jak rika kamaradovo syn: "palim mu to na voko." Zaostrovat si na spravanej bod.
    VASAX
    VASAX --- ---
    no Av je priorita clony. Tam si muzes nastavovat clonu koleckem jak se ti hodi a podel ni se ti prizpusobi cas a iso (pokud máš iso na Auto) v zavislosti na automatickem mereni expozice s prihlednutim k nastavene korekci, pokud je.
    V P jakoze program se clona a iso (pokud Auto) a čas mění podle expozice, vzhledem k AE (autoamticka expozice).

    Ostření ale nebývá až tak velký problém objektivu. Ostrost - to snad i ano, ale ostření dělá tělo. Se seťákem se moc dobře neostří, obzvlášť pokud máš malou hloubku ostrosti a když k tomu přidáš méně světla (tzn hůř vidiíš) tak je to zlo. Ale IMo autoamtika na středový bod u 450D to zvládá celkem dobře...
    to tele je tamron, ne? a pevná padina je dobré sklo, za ty peníze.
    DSLR je černá díra na peníze... toho jsme si snad všichni vědomi.
    TAURIDUS
    TAURIDUS --- ---
    já už fotím většinou na P a nebo Av běžné věci...ale pokud se nepletu tak P a Av je to samé nevidím v tom rozdíl snad jen v tom že na P jde clona vždy na minimum a na Av zůstane i po výcvaku tak jak jsme ji nastavil..nepletu se??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam