• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Canon získal dvě zlatá ocenění DIWA
    Společnost Canon se může chlubit dalšími oceněními pro své digitální zrcadlovky. Celosvětová asociace spolupracujících webových portálů DIWA udělila ocenění zrcadlovkám Canon EOS 40D a levnějšímu modelu Canon EOS 450D.



    http://www.digimanie.cz/art_doc-7DC841909D688A1DC125750F0040EA30.html
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: no jak rikal pompo, co se tyce tech prechodu tak dva dny zpatky jsme to tu rozebirali, tak si to kdyztak najdi...

    s tema kartama nevim, podle me kdyz nepocitam vlhkost - a tu taky jenom v pripade, kdy je karta pouzivana, tak nejaka zima tomu prece logicky nemuze nic moc udelat...

    jinak konkretni zkusenosti s 1000D v zime asi nesezenes, jednoduse protoze tohle je jejich prvni zima :):)

    to ja ted taky sve 450ce poprve ukazal snih a chudere trosku nateklo do objektivu tak pak pri zoomovani vydavala trosku netradicni zvuky, ale po vyschnuti vpohode :)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SEZI: jo ty extreme sandisky mám, good business.

    POMPO: díky
    SEZI
    SEZI --- ---
    MARTIK: mozna bych jeste vypichnul vyber dobre pametove karty. nevim nakolik je to reklamni trik (pripadne vyvratte), ale sandisk extreme jsou testovane snad nejak do -15*
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Takze clanky rikaj:
    odolnost proti zime je dobra. odolnost proti mrazu taky. Opravdu kruty mrazy snizujou vykon baterky.
    problemy sou:
    - prechod mraz -> mistnost - zamlzi se to a vysrazena vlhkost je problem. ale to u vseho. prej proti zamlzeni se to dava do igelitaku ale nevim no...
    - slana morska voda je ukrutnej pruser prej
    - slunicko. Prej dlouho polozeny na slunicku se ty cerny plastovy veci ukrutne rozzhavi a to neni vubec dobry. totez za sklem v aute. Ale to je taky u vseho.


    Obecne to nesmi navlhnout a musis se k tomu chovat trochu jako k elektronice.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Tak jsem se stal majitelem 1000D.
    Dotaz: odolnost vůči mrazu, zimě a sněhu prostě. Určitě se s ním někdy vydám na hory. Na co si dát pozor? Mám ho v tašce ještě zabalit do ponožek, aby nezmrzl?
    Uvítám jakékoliv tipy, díky.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    POMPO: bejvalo, ted je 14k jen za telo a se setakem 18-55 IS za 16 vsude :(
    zatracenej kurz koruny :D
    KALLA
    KALLA --- ---
    POMPO: fakt tak to jsem asi blbe hledala jelikoz jsem ho vzdycky nasla tak kolem 17ti
    POMPO
    POMPO --- ---
    KALLA: vyssi?
    se mi zda ze u nas v setu za 14 vpohode...
    KALLA
    KALLA --- ---
    tak vam reknu ze ve Svedsku se da 450ka plus setovej objektiv sehnat za necelejch 14000 CZK, co sem tak koukala na net u nas tak ta cena je o dost vyssi, takze jeste ze jsem ve Svedsku:))))
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: světelný sklo stejně musíš hodit na clonu alespoň 4 pokud nefotíš na servo v kontinuálním, aby z toho něco bylo. Ta hloubak ostrosti je dobrý sluha ale zlý pán :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    KOC256: hele, podle me, na to co pises si myslim ze ten set 18-55 ti bude stacit (a to jeste ani nemluvim o jeho skvelych optickych kvalitach), protoze precejen dobry svetelny sklo s podobnym rozsahem bude stat tolik, co ten fotak... pro tebe nejvetsi vvyhodu vidim v tom, ze se u zrcadlovky nemusis vubec bat delat fotky na iso 800 apod. cimz samozrejme zkracujes cas a nerozmazes snimek, pak treba vyfoceni prakticky presne ve chvili zmacknuti spouste, coz se na pohybujici objekty taky celkem hodi... svetelny skla jsou supr na hrani si s hloubkou ostrosti, napr pri portretech apod. ale pro tebe myslim celkem zbytecne... takze podtrzeno secteno, doporucuj uten co sis vybral...
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOC256: Nauč se s RAWem co nejdřív to půjde.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PETD:
    dik moc za rady...
    kolik takove lepsi "svetle" sklo stoji? a kde s nim narazim (nocni snimky?, snimky v interieru?, ...)?

    RAW pro novacka asi neni to prave ne? Takze myslim ze JPG mi staci. A serii taky vesmes nepouzivam...
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOC256: Klasika.. neduhy najdes v recenzi na dpreview celkem pekne napsane. to same s plusy.
    PETD: jako ten 18-55 IS je za ty pracyh hodně dobrej, teda krome toho ze ma asi pikogram a je uplne plastovej podava prekvapive dobre vykony + IS.
    PETD
    PETD --- ---
    KOC256: tak to asi chce světlé sklo, aneb 3.6 je docela dost, takže třeba tamron 17-50 f 1/2.8 už by ti dovolovalo kratší časy, a nebo pak už si rovnou pořídit pevné třeba padesátku ta je za pár korun ale zas to není zoom. Ale to je hodně o tom jak budeš fotit, Pokud si člověk zvykne na pevné sklo tak se s ním fotí dobře, ale než si zvykne že nemá možnost zoomu.

    JInak k té sérii, to platí jen pro sérii v jpegu, v rawu je to asi 1,5 za 1s.


    DEMONOFANARCHY: přesně o to jde, samo tělo o sobě je fajn ale sklo dělá moc, já jsem se rozhodl pro tamron 18-200 abych měl něco univerzálnějšího do začátku a taky proto že stálm v kitu jen 16tis. dneska je i levněji. Ale jinak kdybych měl víc peněz tak mám nějaký světlejší jako třeba ten tamron co jsem psal na začátku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PETD:
    v podstate nejvice fotim neco co moc neposedi... pohyb, lidi, za kazdeho pocasi. ted mam nejaky canon PS A720 IS (kompakt) a ten ma obrovske problemy rozumne fotit cokoliv za pohybu (bud to je tmave nebo rozmazane - mozna to neumim) a dalsi problemy ma pri horsich svetelnych podminkach (podmrakem(sero) nebo prudke ostre slunce v lese - typicky letni den). Spise jsem clovek co si nechce hrat ale chce vyndat fotak a fotit... o nejakem nastaveni trochu paru mam ale ono to vzdycky nejde moc u hromady behajicich decek... :)

    Cos myslel tim ze neni moc na rychle serie? 3 fotky za 1s je malo? :)
    DEMONOFANARCHY
    DEMONOFANARCHY --- ---
    PETD: otazkou je co koupit jako sklo do zacatku?
    PETD
    PETD --- ---
    KOC256: co se me týče tak příjemný foták, popravdě pokud nepotřebuješ rychlé série tam mu vlastně ani nic podstatného nechybí. Jen bych rovnou šel do jiného objektivu. Aneb řekni si co fotíš a můžu ti říct víc. Relativně málo šumí i při iso 1600. Ovládání je standartní, live wiev fajn na makro, protože hledáček by mohl být malý, ale to je možná jen můj dojem protože nosím brýle. AF by mohl být lepší ale v podstatě plně postačuje jen je třeba mít docela přesně zaostřeno. Víc na případný dotaz.

    Co se ceny týká tak myslím že docela dobrá, ale můj skromný názor je, že je lepší mít do začátku trochu lepší sklo. Ale to je o tom kolik na to máš. Uvidíme co ti řeknou ostatní.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam