• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: jak uz kluci psali zalezi co chces fotit, jestli budes fotit sport, nejaky serie a do rawu, tak tam se rychlejsi hodit muze, jestli budes fotit krajinky, kde vyfotis 5 fotek za celou prochazku, tak je vlastne uplne fuk, jak rychla ta karta je...

    CUCHULAIN: logicky to nastaveni WB nemuze mit na expozici nejmensi vliv, expozice se meri expozimetrem v hledacku jeste pred vyfocenim fotky, zatimco WB uz je vec postprocessingu, ktera se dela az po vyfoceni, kdy procesor musi z dat z cipu "vypocitat" obrazek, no napsal sem to dost zjednodusene, ale snad to chapete... z toho taky vypliva, ze pri foceni do rawu vlastne mate v tom rawu primo data ze senzoru, jeste nezpracovany, takze to "pocitani fotky" vcetne WB uz resite na pc pomoci vaseho softwaru...
    no jeste by vam v pochopeni tohodle mohlo pomoct pochopit, co to vubec to vyvazeni bile je, doporucuju nejaky clanky treba na www.fotoroman.cz
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ahoj, vybírám 16GB kartu pro Canon 1000D.
    Vybírám mezi dvěma sandisky:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0C71S8HU5
    Kapacita 16 GB
    Rychlost čtení 15 MB/s
    Rychlostní třída Class 4

    http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0C71S8KV5
    Rychlost čtení 30 MB/s
    Rychlost zápisu 30 MB/s
    Rychlostní třída Class 6

    Rozdíl v ceně je dvojnásobný. Samozřejmě bych rád ušetřil a koupil tu pomalejší a proto se ptám - na kolik při focení využiju tu rychlejší kartu? Nebo spíš na kolik ji využije ten foťák? Jestli těch 30MB není zbytečně moc a jestli to ukládání prostě stejně trvá o něco dýl a nevyužiju to ani při kontinuálním snímání.
    Při kopírování do kompu mi na rychlosti tak nezáleží.
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Taky myslím :-). Ale 40D je tady ot tak jsem to tu neházel, jenom linkem
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: vme vime :) druhou dostala 40D a myslim ze oba po pravu :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Canon získal dvě zlatá ocenění DIWA
    Společnost Canon se může chlubit dalšími oceněními pro své digitální zrcadlovky. Celosvětová asociace spolupracujících webových portálů DIWA udělila ocenění zrcadlovkám Canon EOS 40D a levnějšímu modelu Canon EOS 450D.



    http://www.digimanie.cz/art_doc-7DC841909D688A1DC125750F0040EA30.html
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: no jak rikal pompo, co se tyce tech prechodu tak dva dny zpatky jsme to tu rozebirali, tak si to kdyztak najdi...

    s tema kartama nevim, podle me kdyz nepocitam vlhkost - a tu taky jenom v pripade, kdy je karta pouzivana, tak nejaka zima tomu prece logicky nemuze nic moc udelat...

    jinak konkretni zkusenosti s 1000D v zime asi nesezenes, jednoduse protoze tohle je jejich prvni zima :):)

    to ja ted taky sve 450ce poprve ukazal snih a chudere trosku nateklo do objektivu tak pak pri zoomovani vydavala trosku netradicni zvuky, ale po vyschnuti vpohode :)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SEZI: jo ty extreme sandisky mám, good business.

    POMPO: díky
    SEZI
    SEZI --- ---
    MARTIK: mozna bych jeste vypichnul vyber dobre pametove karty. nevim nakolik je to reklamni trik (pripadne vyvratte), ale sandisk extreme jsou testovane snad nejak do -15*
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Takze clanky rikaj:
    odolnost proti zime je dobra. odolnost proti mrazu taky. Opravdu kruty mrazy snizujou vykon baterky.
    problemy sou:
    - prechod mraz -> mistnost - zamlzi se to a vysrazena vlhkost je problem. ale to u vseho. prej proti zamlzeni se to dava do igelitaku ale nevim no...
    - slana morska voda je ukrutnej pruser prej
    - slunicko. Prej dlouho polozeny na slunicku se ty cerny plastovy veci ukrutne rozzhavi a to neni vubec dobry. totez za sklem v aute. Ale to je taky u vseho.


    Obecne to nesmi navlhnout a musis se k tomu chovat trochu jako k elektronice.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Tak jsem se stal majitelem 1000D.
    Dotaz: odolnost vůči mrazu, zimě a sněhu prostě. Určitě se s ním někdy vydám na hory. Na co si dát pozor? Mám ho v tašce ještě zabalit do ponožek, aby nezmrzl?
    Uvítám jakékoliv tipy, díky.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    POMPO: bejvalo, ted je 14k jen za telo a se setakem 18-55 IS za 16 vsude :(
    zatracenej kurz koruny :D
    KALLA
    KALLA --- ---
    POMPO: fakt tak to jsem asi blbe hledala jelikoz jsem ho vzdycky nasla tak kolem 17ti
    POMPO
    POMPO --- ---
    KALLA: vyssi?
    se mi zda ze u nas v setu za 14 vpohode...
    KALLA
    KALLA --- ---
    tak vam reknu ze ve Svedsku se da 450ka plus setovej objektiv sehnat za necelejch 14000 CZK, co sem tak koukala na net u nas tak ta cena je o dost vyssi, takze jeste ze jsem ve Svedsku:))))
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: světelný sklo stejně musíš hodit na clonu alespoň 4 pokud nefotíš na servo v kontinuálním, aby z toho něco bylo. Ta hloubak ostrosti je dobrý sluha ale zlý pán :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    KOC256: hele, podle me, na to co pises si myslim ze ten set 18-55 ti bude stacit (a to jeste ani nemluvim o jeho skvelych optickych kvalitach), protoze precejen dobry svetelny sklo s podobnym rozsahem bude stat tolik, co ten fotak... pro tebe nejvetsi vvyhodu vidim v tom, ze se u zrcadlovky nemusis vubec bat delat fotky na iso 800 apod. cimz samozrejme zkracujes cas a nerozmazes snimek, pak treba vyfoceni prakticky presne ve chvili zmacknuti spouste, coz se na pohybujici objekty taky celkem hodi... svetelny skla jsou supr na hrani si s hloubkou ostrosti, napr pri portretech apod. ale pro tebe myslim celkem zbytecne... takze podtrzeno secteno, doporucuj uten co sis vybral...
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOC256: Nauč se s RAWem co nejdřív to půjde.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PETD:
    dik moc za rady...
    kolik takove lepsi "svetle" sklo stoji? a kde s nim narazim (nocni snimky?, snimky v interieru?, ...)?

    RAW pro novacka asi neni to prave ne? Takze myslim ze JPG mi staci. A serii taky vesmes nepouzivam...
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOC256: Klasika.. neduhy najdes v recenzi na dpreview celkem pekne napsane. to same s plusy.
    PETD: jako ten 18-55 IS je za ty pracyh hodně dobrej, teda krome toho ze ma asi pikogram a je uplne plastovej podava prekvapive dobre vykony + IS.
    PETD
    PETD --- ---
    KOC256: tak to asi chce světlé sklo, aneb 3.6 je docela dost, takže třeba tamron 17-50 f 1/2.8 už by ti dovolovalo kratší časy, a nebo pak už si rovnou pořídit pevné třeba padesátku ta je za pár korun ale zas to není zoom. Ale to je hodně o tom jak budeš fotit, Pokud si člověk zvykne na pevné sklo tak se s ním fotí dobře, ale než si zvykne že nemá možnost zoomu.

    JInak k té sérii, to platí jen pro sérii v jpegu, v rawu je to asi 1,5 za 1s.


    DEMONOFANARCHY: přesně o to jde, samo tělo o sobě je fajn ale sklo dělá moc, já jsem se rozhodl pro tamron 18-200 abych měl něco univerzálnějšího do začátku a taky proto že stálm v kitu jen 16tis. dneska je i levněji. Ale jinak kdybych měl víc peněz tak mám nějaký světlejší jako třeba ten tamron co jsem psal na začátku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PETD:
    v podstate nejvice fotim neco co moc neposedi... pohyb, lidi, za kazdeho pocasi. ted mam nejaky canon PS A720 IS (kompakt) a ten ma obrovske problemy rozumne fotit cokoliv za pohybu (bud to je tmave nebo rozmazane - mozna to neumim) a dalsi problemy ma pri horsich svetelnych podminkach (podmrakem(sero) nebo prudke ostre slunce v lese - typicky letni den). Spise jsem clovek co si nechce hrat ale chce vyndat fotak a fotit... o nejakem nastaveni trochu paru mam ale ono to vzdycky nejde moc u hromady behajicich decek... :)

    Cos myslel tim ze neni moc na rychle serie? 3 fotky za 1s je malo? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam