• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    BERNA
    BERNA --- ---
    SHUBIN: hele nemusis, na jednom kompu mi to chodi a na to, ze to chci jen vyzkouset, tak to staci.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: ech to je chuj... jaky OS? Visty?
    zitra ti udelam ten soubor do registru co ti povoli instalovat tu verzi z webu, snad to pomuze - tam o SP1 nic nepisou
    BERNA
    BERNA --- ---
    SHUBIN: viz minuly prispevek na SP1 vidim jen ty 4 co jsem psal
    na sp3 vidim vsechny co tam jsou (asi 8) jo a je mezi nima i eos utility :D
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: kdyz spustis to cd, vyberes jazyk, zem, tak pak vyber "Custom installation", odklikni nejakou tu hlasku co to vypise, a mel bys tam mit seznam vsech aplikaci na cd - a tam bys mel EOS Utility videt. zaskrtni, nainstaluj
    BERNA
    BERNA --- ---
    tak uz vim, kde je problem
    instalacni program si nejdriv overi OS a jeho verzi a pote nabidne vse co muze nainstalit. V mem pripade na SP1 jen ty 4 programy.
    a ja tak nejak doufal, ze to rozbehnu i na SP1
    BERNA
    BERNA --- ---
    no tak se mi doinstalovalo akorat nejaky wft utility, coz asi nebude ono :)
    jsou tam na vyber 4 programy
    DPP - mam
    zoombrowser - nepotrebuju
    photostitch - nepotrebuju
    WFT - E1/E2/E3 Utility
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: a ja to tak pracne podtrhuju aby vedel po cem ma jit ;-)
    BERNA
    BERNA --- ---
    aha :) tak eos utility, nejak jsem to asi nepostrehl.
    dik
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: a ten je v ramci EOS Utility.
    Normalne nainstalujes cd a pak uz by ty updaty mely jet.

    Fakt je tam jen DDP? nic jinyho? Co to je za lolz CD?
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: je tam, jmenuje se to EOS Utility. Mam z toho CD image, schvalne jsem to ted zkousel ;)
    pokud das tu "Easy installation", tak se normalne nainstaluje, a v menu ho pak kdyz pak to "EOS Utility" spustis, tak tam hned v uvodni nabidce mas "Camera settings/Remote shooting"
    BERNA
    BERNA --- ---
    cd mam, ale je tam jen DPP
    ja potrebuju ten remote capture, kterej na CD neni.
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: No tak ten starší má, že...
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: nacisto dat nejdou - musi nainstalovat budto nejake starsi z orig CD (treba klidne od toho 40D), nebo do registru dat klic, ktery se jinak vytvari pri instalaci.

    BERNA: jak rikal vasax, konkretne stahni http://software.canon-europe.com/software/0030936.asp?model= a preplacni tim tu verzi z CD a melo by to byt v pohode
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: google a vlastně přímo canon.cz by ti pomohl...proklikáš se tam až sem:
    http://software.canon-europe.com/products/0010610.asp
    a tam si potahej DPP, zoombrowser EX a hlavne EOS Utility.
    Josu to updatery, ale mám takový neodbytnný pocit že by měli jít nahodit i na čisto...
    BERNA
    BERNA --- ---
    cau panove
    mam nove asi mesic a neco 450d a ted jsem zjistil, jelikoz jsme bral fotak od znamyho z dovozu, ze mi k nemu dal starsi CDcko, co mel k 40D - to jen kvuli aktualizaci DPP.
    no ale zjistil jsem ze tam neni canon remote capture utilitka.
    nenasel by se nejaky dobrak?
    posta
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CUCHULAIN: no to je pravda, mozna ze fakt u extremich vyvazeni bile to clipovani kanalu muze byt no, otazka jestli s tim fakt ten fotak pocita, mozne to je :)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: taky je možný, že jsem to četl v časáku (DIGIfoto).
    pokud na to půjdu hypoteticky, jako že na tom zase tak moc nezáleží, tak vyvážení bílé posouvá složení histogramu v jednotlivých kanálech a pokud některá z barev převažuje např. v jasové oblasti, může změna vyvážení změnit celkovou jasovou složku obrázku.
    pak by to asi vliv mělo :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Logickou bych neviděl, resp přímou. Jenže nikdy nevíš.. proto jsem to samá co ty napsal, ale nedaval jsem tomu takovou jistotu. Muze to byt treba nejaky interni vztah ovlivnujici treba algoritmus výpočtu AE nějakým koeficientem nebo tak (jako jkdyž je třeba zataženo tak nebývají takové velké EV skoky v rámci snímku atp... co my víme :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CUCHULAIN: no ja tedka zbezne proletel manual 450ky a jedine, kde tam spojuji wb a expozici je, ze kdyz si delas custom WB podle urcite fotky, tak musis mit spravnou expozici toho snimku, aby to zafungovalo...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: no jo.. píšou. ale teď ho nemám u sebe, tak nevím kde :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam