• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    ROZA_I: No to nepůjde... s 18-55 určitě ne...
    MARTIK: NIkonisti si zakládají na tom že mají zilion talčítek, Canonisti na jednoduchosti ;-)
    S tím makrem.. nezatracuj ho..třeba je to inovativní chlapec a nebude fotit klišovité makra ;-). Padina je za ty prachy ale taky "must to"
    BERNA: největší ochuázení jsou megapixly (to nikoho myslím nemrzí) a horší AF na světelnejch sklech a menší display.
    Jinak IMO 1000D má výdrž jak 450D a na tu si v tomhle ohledu nemůžeme stěžovat, že? :-)
    ROZA_I: Manuální ostření si nechej leda na AF obtížné situace a později na to až budeš mít v ruce s přehledem manuál ;-).
    MARTIK: Jestli to není fotografem. Já jsem s tímhle zatím problémy neměl, ujede mu to řekl bych tak v rámci 1 fotka z pět seti na normální podmínky
    PETD: No v porovnání s novým IS je opravdu hrozný, jak I tak i II verze...
    BERNA
    BERNA --- ---
    ROZA_I: no jeste stale nejsi dost konkretni :)
    je pro tebe rozhodujici, hmotnost, rozmery, vydrz baterie. jaky parametry ocekavas? budes fotit na poloautomaticky rezimy, nebo automaticky? jsi narocnejsi na vlastni nastaveni?
    jinak je to ochuzenejsi 450D, myslim pro zacatek docela dobra volba.
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    VASAX: No chci s tim fotit všechno možný, krajinu, lidi, na akci...atd. až budou nějaký další penizky tak chci koupit objektiv na makro, protože s tim co tam dodávaj to patrně nepůjde. Jinak to bude moje první zrcadlovka takže zkušenosti veškerý žádný...
    VASAX
    VASAX --- ---
    To je moc obšírné, spíš řekni co od toho čekáš a na co to potřebuješ, prostě konkrétněji
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    čus, máte někdo zkušenosti 1000d? Rád bych si ho koupil a chtěl bych slyšet nejaký názor. dík
    BERNA
    BERNA --- ---
    SHUBIN: hele nemusis, na jednom kompu mi to chodi a na to, ze to chci jen vyzkouset, tak to staci.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    jasny, jsi to napsal driv nez ja odeslal odpoved :D

    aha, takze XP, ne Visty... tak to je blbe, protoze i na webu maji u vsech verzi napsano, ze WinXP SP2 minimalne :(
    BERNA
    BERNA --- ---
    tam o SP 1 nepisou protoze pisou o SP 2 :)

    nene mam XP
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: ech to je chuj... jaky OS? Visty?
    zitra ti udelam ten soubor do registru co ti povoli instalovat tu verzi z webu, snad to pomuze - tam o SP1 nic nepisou
    BERNA
    BERNA --- ---
    SHUBIN: viz minuly prispevek na SP1 vidim jen ty 4 co jsem psal
    na sp3 vidim vsechny co tam jsou (asi 8) jo a je mezi nima i eos utility :D
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: kdyz spustis to cd, vyberes jazyk, zem, tak pak vyber "Custom installation", odklikni nejakou tu hlasku co to vypise, a mel bys tam mit seznam vsech aplikaci na cd - a tam bys mel EOS Utility videt. zaskrtni, nainstaluj
    BERNA
    BERNA --- ---
    tak uz vim, kde je problem
    instalacni program si nejdriv overi OS a jeho verzi a pote nabidne vse co muze nainstalit. V mem pripade na SP1 jen ty 4 programy.
    a ja tak nejak doufal, ze to rozbehnu i na SP1
    BERNA
    BERNA --- ---
    no tak se mi doinstalovalo akorat nejaky wft utility, coz asi nebude ono :)
    jsou tam na vyber 4 programy
    DPP - mam
    zoombrowser - nepotrebuju
    photostitch - nepotrebuju
    WFT - E1/E2/E3 Utility
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: a ja to tak pracne podtrhuju aby vedel po cem ma jit ;-)
    BERNA
    BERNA --- ---
    aha :) tak eos utility, nejak jsem to asi nepostrehl.
    dik
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: a ten je v ramci EOS Utility.
    Normalne nainstalujes cd a pak uz by ty updaty mely jet.

    Fakt je tam jen DDP? nic jinyho? Co to je za lolz CD?
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: je tam, jmenuje se to EOS Utility. Mam z toho CD image, schvalne jsem to ted zkousel ;)
    pokud das tu "Easy installation", tak se normalne nainstaluje, a v menu ho pak kdyz pak to "EOS Utility" spustis, tak tam hned v uvodni nabidce mas "Camera settings/Remote shooting"
    BERNA
    BERNA --- ---
    cd mam, ale je tam jen DPP
    ja potrebuju ten remote capture, kterej na CD neni.
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: No tak ten starší má, že...
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: nacisto dat nejdou - musi nainstalovat budto nejake starsi z orig CD (treba klidne od toho 40D), nebo do registru dat klic, ktery se jinak vytvari pri instalaci.

    BERNA: jak rikal vasax, konkretne stahni http://software.canon-europe.com/software/0030936.asp?model= a preplacni tim tu verzi z CD a melo by to byt v pohode
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: google a vlastně přímo canon.cz by ti pomohl...proklikáš se tam až sem:
    http://software.canon-europe.com/products/0010610.asp
    a tam si potahej DPP, zoombrowser EX a hlavne EOS Utility.
    Josu to updatery, ale mám takový neodbytnný pocit že by měli jít nahodit i na čisto...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam