• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    VASAX: jediný co mě na 50mm sere je to, že je to 52mm filtr...
    VASAX
    VASAX --- ---
    ROZA_I: No to nepůjde... s 18-55 určitě ne...
    MARTIK: NIkonisti si zakládají na tom že mají zilion talčítek, Canonisti na jednoduchosti ;-)
    S tím makrem.. nezatracuj ho..třeba je to inovativní chlapec a nebude fotit klišovité makra ;-). Padina je za ty prachy ale taky "must to"
    BERNA: největší ochuázení jsou megapixly (to nikoho myslím nemrzí) a horší AF na světelnejch sklech a menší display.
    Jinak IMO 1000D má výdrž jak 450D a na tu si v tomhle ohledu nemůžeme stěžovat, že? :-)
    ROZA_I: Manuální ostření si nechej leda na AF obtížné situace a později na to až budeš mít v ruce s přehledem manuál ;-).
    MARTIK: Jestli to není fotografem. Já jsem s tímhle zatím problémy neměl, ujede mu to řekl bych tak v rámci 1 fotka z pět seti na normální podmínky
    PETD: No v porovnání s novým IS je opravdu hrozný, jak I tak i II verze...
    PETD
    PETD --- ---
    ROZA_I: jo jen k te sadě bych měl malou připomínku, zkontroluj jestli je v te sadě už nový seták s IS pokud ne a je to starý bez něj tak to podle toho co se říká je docela špatné sklo... ale možná je to jen chyba na stránce, ale jinak za tu cenu jsou určitě i sety s tím novým

    ale jinak podle mě je 1000D velmi dobré startovací tělo,
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    BERNA: j přesně. Pro mne bylo i rozhodující, že v mém okruhu mám hned několik Canonistů a žádného Nikonistu :)
    BERNA
    BERNA --- ---
    no ono pri vyberu zrcadlovky se ani tak neresi vyber tela ale spis vyber znacky, protoze stejne nejvic nasypes do objektivu a pak pozdeji prechazet z canonu na nikon nebo obracene se muze taky trochu prodrazit, kdyz uz mas vic objektivu
    navic si myslim ze pokud koupis cokoli v tyhle kategorii, tak nic nezkazis.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ROZA_I: automatika imho nic moc, srovnatelná s obyčejným digiťákem. to už radši mladé koupit něco "postradatelného" za trojku.

    vlastně jsem měl jednu akci, kde fotili hlavně ostatní. samozřejmě plně v automatice. v půlce došla baterka, tak jsme fotili starým lowend digiťákem a ty fotky z něj vyšly snad i líp. :) takže nečekat od té automatiky zázraky.
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    byl sem se na něj podívat a ošahat a je tak akorát do ruky, jdu objednávat:-)
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    BERNA: No co sem to tady tak pročítal tak baterka vydrží poměrně dlouho, moje mladá asi bude fotit na automat ale já bych radši poloautomat, manuální ostření... Ale jak řikám jsem total laik:-)
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    MARTIK: ok, pošli do pošty, rád se podívam:-)
    BERNA
    BERNA --- ---
    ROZA_I: no jeste stale nejsi dost konkretni :)
    je pro tebe rozhodujici, hmotnost, rozmery, vydrz baterie. jaky parametry ocekavas? budes fotit na poloautomaticky rezimy, nebo automaticky? jsi narocnejsi na vlastni nastaveni?
    jinak je to ochuzenejsi 450D, myslim pro zacatek docela dobra volba.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Mám ho asi měsíc a jsem spokojen. Ale jsem kompletní začátečník. Technickou stránku těžko posoudím, ale drží se mi dobře, ovládání mi připadá velmi dobře umístěné. Nikon jsem nedržel, ale z fotek mi tlačítka příjdou rozmístěné dost chaoticky (ale žádný flejm proti nikonu!). Pokud tomu taky tak nerozumíš jako já, tak do klidně jdi. Nebo lépe - skoč na prodejnu a pořádně si ho osahej (konkurenci taky).
    Imho objektiv na makro... hm já už jsem dost otrávenej s těch miliónů fotek kapek a much. Kup si radši nejdřív 50mm s pevným ohniskem. S tím uděláš parádní portrétovky. Já sám jsem byl šokován, jak pěkné fotky se mi povedly na prvním velkém focení (rodinná oslava - do pošty můžu dodat link na fotky).
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    VASAX: chtěl bych koupit tuhle sadu...:
    http://www.fotoplaneta.cz/d/canon-eos-1000d-9/
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    VASAX: No chci s tim fotit všechno možný, krajinu, lidi, na akci...atd. až budou nějaký další penizky tak chci koupit objektiv na makro, protože s tim co tam dodávaj to patrně nepůjde. Jinak to bude moje první zrcadlovka takže zkušenosti veškerý žádný...
    VASAX
    VASAX --- ---
    To je moc obšírné, spíš řekni co od toho čekáš a na co to potřebuješ, prostě konkrétněji
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    čus, máte někdo zkušenosti 1000d? Rád bych si ho koupil a chtěl bych slyšet nejaký názor. dík
    BERNA
    BERNA --- ---
    SHUBIN: hele nemusis, na jednom kompu mi to chodi a na to, ze to chci jen vyzkouset, tak to staci.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    jasny, jsi to napsal driv nez ja odeslal odpoved :D

    aha, takze XP, ne Visty... tak to je blbe, protoze i na webu maji u vsech verzi napsano, ze WinXP SP2 minimalne :(
    BERNA
    BERNA --- ---
    tam o SP 1 nepisou protoze pisou o SP 2 :)

    nene mam XP
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: ech to je chuj... jaky OS? Visty?
    zitra ti udelam ten soubor do registru co ti povoli instalovat tu verzi z webu, snad to pomuze - tam o SP1 nic nepisou
    BERNA
    BERNA --- ---
    SHUBIN: viz minuly prispevek na SP1 vidim jen ty 4 co jsem psal
    na sp3 vidim vsechny co tam jsou (asi 8) jo a je mezi nima i eos utility :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam