• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    NJAL: ten AF tuning nefunguje. resp. jde o to. Ze tyto starsi skla (35-70/2,8 + 80-200/2,8) nejak przni fazovej posun... resil sem to se servisem a nic s tim neudelaji :( ale jsme u canonu, resme canon
    POMPO
    POMPO --- ---
    NJAL:
    Zlepsilo se to nejak potom jeste 40D->50D nebo uz ne?
    NJAL
    NJAL --- ---
    RUSSIANBLUE: Problemy Nikonu neznam... Ani nevim, jak je tam vlastne vymysleny AF system - o Canonskem vim hodne. A co takhle zkusit AF tuning prave na dlouhem konci?
    POMPO: Jisteze to maji na sklade, ale AF system pouzivaji coby negativni motivaci k tomu, aby si clovek koupil Cihlu. :-( Osobne musim rici, ze prechod z 350D (ten samy AF jako 1000D) na 30D byl prinosny, i kdyz zdaleka to jeste neni to, co bych si predstavoval. Asi mozna jdi do 40D, pokud nebudes muset jo hlidat cenu, protoze 40D ma lepsi AF nez 30D, prinejmensim podle specifikaci.
    POMPO
    POMPO --- ---
    Sice u 30D tusim min Mpix, ale rychlejsi vyber AF bodu zase obcas zlepsi kompozici no...
    A rychlejsi "strelba davkou" no...
    POMPO
    POMPO --- ---
    NJAL:
    To rikam porad.
    Kamarad mi kazdou chvili vytyka neostry fotky a ma pravdu. luvili sme o tom co delam spatne a delam casto spatne 1000D...:(

    A pritom na skalde to maji...

    Uvazuju o starsi 30D/40D prave kvuli lepsimu AF no... Ale uvidi se...
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    NJAL: muzu te ujistit, ze to stejny zazivam na nikonu. Jistota AF pri narocnejsich podminkach jde HODNE dolu(nepouzivam prisviceni AF - rusi to). A to nemluvim o tom, ze moje milovane sklo 35-70/2,8 co na filmovm tele F100 funguje na 100% si proste s digitalama od D100 nerozumi a vykazuje FF na dlouhem konci... na zabiti. Cekas nejakej pokrok a jde to spis dozadu, nic na tom nespravi ani moznost AF tuningu na D300 :(
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: Uzivatel teto rady mozna nepotrebuje VEDET, co to je cross type, ale potrebuje jeho vykon. Zejmena kdyby mel Canon vic rozumu a nebyl takovy prvoplanovy strycek Skrblik, tak by vyrabel jeden jediny AF system na urovni a daval ho vsude. Pak by sis mohl koupit i lehke telo tam, kam se chystas se tahat s tunou objektivu, a nemusel bys jeste k tomu tahat tu tezkou Cihlu 1D. Nebo kdyz bys uvazoval o zaloze, nemusel bys tahat Cihly dve, ale jenom jednu.
    Asi mas zazracny 400D. Ja mam bezny 30D (tedy z hlediska AF je to totez jako 400D), a v "de facto potme" prostredi to ma docela slusnou fantazii. A to pouzivam treba pevna skla a nablizko AF assist z blesku.
    A nemysli si, to neni spatna kalibrace - focus lita z frontu do backu a neco pristane i uprostred. Kdyz kazdou fotku v neidealnim prostredi zopakuji nekolikrat, zpravidla 1 se tam urcite najde ostra, ale to neni vykon, ktery bych cekal od tela, ktere i ve sleve stalo 25 klacku.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    NJAL: protoze pokud to udelaji, tak to bude tipuju nejdriv u 1D(s) rady, pak xxD, 5D a az nekdy nakonec mozna xxxD. Davat to do 500D by byl fakt hodne chytry marketingovy tah, po tom, co lidi nadavali na AF u 5D (a tak 50D)... Navic vetsina uzivatelu tehle rady ani nevim, co to cross type je a nepotrebuje to. A zrovna vcera jsem fotil de facto potme se 400D a nikdy se mi nestalo, ze by to zaostrilo blbe... bud to nezaostrilo vubec nebo dobre. A to jsem na tom rozhodne nemel nejake skLo
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: A proc by nedali? Ani si nedovedes predstavit, jak mne stve, kdyz mi na velmi slusnem canonskem snimaci pristane rozostrena fotka, protoze pan AF senzor opet nemel stastny den. Neverim, ze by se z hlediska vyrobnich nakladu toto vylepseni nejak prodrazilo.
    Canon proste furt nepochopil, ze doby, kdy takove AF systemy stacily na zdanlive vzdy ostrou fotku velikosti 9x13 jsou diky pixel peepingu navzdy, navzdy pryc.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: no porad nevidim duvod, proc by zrovna do xxxD davali vsechny body cross type :-D A 5D mk ii u videa samozrejme ma contrast AF
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ACID: pokud pouzivas point-recompose-shot tak ne, u me je tahle nabidka jedna z nejnavstevovanejsich, proto jsem mluvil o jejim reseni na 40D, vic o ostreni treba tu http://www.fotografovani.cz/art/hp_foto/rom_focus1.html
    ALESH
    ALESH --- ---
    koukam ze 450D ma Magnification: 0.87x ..to uz je oproti 0.81 u 1000D o neco lepsi...
    ALESH
    ALESH --- ---
    NJAL: bohuzel koukal :) (teda nevim co to bylo za radu, ale bylo jeste horsi,...pravda)
    NJAL
    NJAL --- ---
    ALESH: Tos jeste nekoukal do takovych Olympusu E-4xx :-)
    ALESH
    ALESH --- ---
    Dneska jsem se v datartu koukal do hledacku 1000d a nechapu, jak tam muze nekdo neco videt... proste "svetlo na konci tunelu" :)
    ACID
    ACID --- ---
    *nepohybujici
    ACID
    ACID --- ---
    hm, tak jaks to podal je to k hovnu a stacilo by one shot a servo.. nebo se servem nejde fotit pohybujici se objekt?
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: AI Focus by mel byt neco jako One shot, ale pri rozpohybovani se objektu, na ktery se zaostrilo, by to melo prejit ve AI Servo.
    ACID
    ACID --- ---
    aha, to jo
    btw, jaky je vubec rozdil AI focus a AI servo? nezaznamenal jsem ho
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: AI Servo.
    ACID
    ACID --- ---
    LAPAK: co presne je sekvencni ostreni? na to jsem snad ani nenarazil
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ACID: myslim prepinani mezi sekvencnim a obycejnym ostrenim...
    no jako ja to taky nemyslel ze by se zboril svet, ale mluvilo se tu o tech rozdilech a ver mi, ze jak si to jednou skusis, tak pak teprv budes vedet o cem se bavim, i kdyz napsany to vypada jako malickost... ale rikam, neni to pro me duvod ten fotak zase menit :)

    GHOSTSTALKER: no co je mi znamo, tak pri nateceni af uz nefunguje, ale mozna se mylim, nicmene tohle se hodne resilo a za nejvetsi problem tech videii bylo prave tohle...
    a ja s tim af systemem myslel treba alespon vsechny body krizovy, to by hned bylo o necem jinem, nemuseji do skoro nejnisi tridy zabudovat nejakou extra novinku...

    VASAX: no tak taky je to reseni, ale treba pri nocnim foceni nekd emimo civilizaci (napr hvezdy apod.) je LV naprosto neocenitelna pomucka a to prave kvuli manualnimu ostreni... ale i takhle furt mas to nastavovani na display a i kdyz se to naucis naspamet a nechavas fotak u oka, tak nejak se pohybovat tim krizovym volicem kdyz to mas u pusy je taky dost krkolomny...

    ale nechapejte me jako ze si stezuju, patri to proste do tehle cenove tridy a mozna hlavne do tehle tridy uzivatelu... jenom vycitam rozdily :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam